Jump to content

Prestashop 1.6 - przeniesienie


imogen

Recommended Posts

Witam :)

Chciałbym połączyc sklepy (1.6 i 1.6) tzn. 1 oraz 2 sklep posiadają produkty lecz są zaupełnie inne.

Czy jest szansa aby przenieść produkty z 1 na 2 sklep (kategorie, opisy itd) nie usuwająć produktów z 2 sklepu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

prosiłabym o wskazówkę: 

 

Exportowałam poszczegółne części bazy danych z 1 sklepu: ps_category, ps_images, ps_product i tym podobne.

 

Próbowałam w 2 sklepie importować baze z 1 sklepu niestety wystąpił błąd: #1062 - Powtórzone wyst?pienie '1' dla klucza 'PRIMARY' 

 

Prosze o radę w czym tkwi problem?

Link to comment
Share on other sites

nie da się połączyć sklepów od tak kopiując baze z jednej do drugiej

cała konfiguracja jednego sklepu zostanie zastąpiona drugą

ponad to produkty kategorie i inne elementy mogą mieć taki sam numer ID (w tym przypadku komunikat jasno o tym mówi), 

bazy danych nie mogą przechowywać dwóch i więcej elementów o takim samym id w ramach jednej tabeli.

 

łączenie sklepów przez zwykły export import danych nie wchodzi w grę, absolutnie.

Link to comment
Share on other sites

wyeksportować do csv, zmienić id na takie aby się nie pokrywały

jeżeli interesująCię też kategorie - trzeba zrobić tak samo, zmienić id aby się nie pokrywały

dodatkowo zmiana połączeń produktów z kategoriami (id też musimy pozmieniać).

dopiero tak przygotowany csv zaimportować do nowego sklepu.

jeżeli chcesz również zdjęcia - jak wyżej, tylko operujesz na plikach, jak produktów jest kilkaset, a typów zdjęć np. 4 to musisz ręcznie zmienić nazwy dla WSZYSTKICH zdjęć

 

generalnie to słabo to widzę.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam

 

Chciałbym przenieść ze sklepu PS 1.6.0.6 klientów i zamówieniaa do sklepu 1.6.0.11.

Są to te same sklepy ale w pewnym momencie została stworzona nowa kopia sklepu, zaktualizowano do 1.6.0.11 i od tamtego czasu w starej wersji składane były zamówienia. Teraz chciałbym uruchomić tę nową wersję ale z aktualną bazą klientów i zamowien

Link to comment
Share on other sites

tylko które tabele podmienić aby przenieść klientów (ich hasła), zamówienia

 

Napewno ten manewr nie przejdzie.

 

Hasło klienta w preście jest składanką RIJNDAEL_KEY z settings.inc.php z hasłem klienta, a całość jest zszyfrowana algorytmem MD5.

W związku z tym, że w każdej z instalacji presty masz inny RIJNDAEL_KEY, hasła przeniesione z bazy danych napewno nie będą prawidłowe w drugiej instalacji presty.

Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku sklep powstal przez skopiowane całego folder, utworzenie kopii bazy, zainstalowaniu na innej domenie.
Nastepnie za pomocą aktualizacji 1 klik podniosłem wersję do 1.6.011. Zainstalowałem nowy szablon


Teraz sklep w wersji 1.6.011 chcialbym zainstalowac już na docelowej domenie ale uzupełnić brakujące zamówienia i klientów
które doszły w miedzyczasie w sklepie 1.6.0.6. Chcialem ten pierwszy sklep podniesc do wersji 1.6.011 i przenieść tabele do drugiego sklepu.

CZy w tym przypadku mamy sytuację nowej instalacji o której piszecie? i Faktycznie hasła nie będą działały. Mogę to jakośc sprawdzić
nim zaczne nadpisywać tabele ?

Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku sklep powstal przez skopiowane całego folder, utworzenie kopii bazy, zainstalowaniu na innej domenie.

 

Czyli nie robiłeś nowej instalacji, a jedynie kopię jednej presty na inną domenę.

W tym przypadku możesz przenosić dane klientów, bo w obu prestach masz identyczne klucze.

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie robiłeś nowej instalacji, a jedynie kopię jednej presty na inną domenę.

W tym przypadku możesz przenosić dane klientów, bo w obu prestach masz identyczne klucze.

Dzięki , podpowiesz mi które tabele napisać aby przenieść klientów i zamówienia ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...