Jump to content

2 chestii


Recommended Posts

Buna!

 

Am si eu 2 intrebari; dupa 1 ora de cautare, tot nu am gasit raspunsuri:

 

1. Doresc sa fac un magazin in care fiecare utilizator sa isi poata urca produse, in cadrul unei categorii alocate lui. Ideea este ca acel utilizator sa nu aibe acces la produsele urcate de altcineva. Este un modul de asa ceva sau se poate face cumva din setarile care aloca permisiuni angajatilor? In acele permisiuni nu pot seta ca sa aibe acces numai la produsele sale, sau numai la o categorie alocata lui.

 

2. La metoda de plata, doresc ca plata prin diversi curieri sa varieze in functie de metoda de plata (astfel, transportul prin posta cu plata la livrare COD sa fie, sa zicem 15 lei, iar transportul prin posta cu plata prin transfer bancar sa fie 10 lei.

Exista un modul: Payments to Carriers, care se zice ca m-ar ajuta - insa vad ca nu e actualizat pentru noul prestashop. Exista un modul nou sau, mai bine, se poate lucra la diverse setari pentru a obtine ceea ce vreau?

 

Am prestashop 1.6.0.6 si nu am decat tema de baza pe el: www.gemsale.ro .

 

Va multumesc!

Edited by mildoriel (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

te duci in employee profile, si creezi acolo cate un profil cu drepturile specifice pentru fiecare utilizator. Nu stiu daca merge si la category, ca nu am studiat in profunzime. Pe mine m-a ajutat cu accesul la anumite module.

 

Am vazut ca ai facut deja....scuze..oboseala :)....o sa ii arunc o intrebare tipului care mi-a facut mie tema sa vedem daca stie..

Edited by hhhans1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Acel modul de auction nu vad cum ma poate ajuta, nu l-am folosit, dar ma ajuta el ca utilizatorii sa isi poata urca produsele lor pe site? Sa le poata gestiona ei fara a putea intra pe produsele altor clienti care si ei isi urca produse pe site?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...