Jump to content

Generování faktur pro zrušené zakázky


pusanek

Recommended Posts

Dobrý den,
rád bych se zeptal jak řešíte v prestashopu situaci, když si někdo něco objedná, ale třeba za nějakou dobu se rozhodne objednávku zrušit (popř. ji zruším já sám), ale systém už vystavil fakturu s nějakým číslem.

 

Další objednávka-faktura je už s novým číslem a vzniká tudíž číselná díra.

Potřebuji aby prestashop fakturu pro zrušené objednávky negeneroval.

Aby ty čísla šli pěkně za sebou.
Děkuji za radu.

J.

Link to comment
Share on other sites

Používám stejnou verzi.

Je možné mi poradit jak si je sami generujete ? Popř. poslat Screenshot ?

V základním modulu jsem nic takvého nenašel. Systém mi prostě po zrušení objendávky udělá fakturu (viz obrázek v příloze). Stav objednávky mám taky nastaven snad dobře. Přišla mi první objednávka tak to potřebuji vyřešit. Děkuji.

post-781577-0-97944000-1400324847_thumb.jpg

post-781577-0-10659300-1400324977_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Používám stejnou verzi.

Je možné mi poradit jak si je sami generujete ? Popř. poslat Screenshot ?

V základním modulu jsem nic takvého nenašel. Systém mi prostě po zrušení objendávky udělá fakturu (viz obrázek v příloze). Stav objednávky mám taky nastaven snad dobře. Přišla mi první objednávka tak to potřebuji vyřešit. Děkuji.

Zaškrněte volbu Povolit zákazníkovi stáhnout a zobrazit PDF verzi faktury pouze pro stav Platba přijata. Tento stav pak budete přidávat až v momentě, kdy si budete jistý že objednávka byla zaplacena. Samozřejmě pokud z nějakého důvodů dojde k zrušení objednávky po zaplacení měl byste vystavit dobropis a objednávce přiřadit stav Zrušena.

Link to comment
Share on other sites

Zaškrněte volbu Povolit zákazníkovi stáhnout a zobrazit PDF verzi faktury pouze pro stav Platba přijata. Tento stav pak budete přidávat až v momentě, kdy si budete jistý že objednávka byla zaplacena. Samozřejmě pokud z nějakého důvodů dojde k zrušení objednávky po zaplacení měl byste vystavit dobropis a objednávce přiřadit stav Zrušena.

Asi to vypadá, že jsem přiřadil špatně stavy faktur i k zakázkám, které neměli platbu. Tudíž se následně přiřadila faktura. Děkuji za pomoc a omlouvám se za blbost.

 

LOCK

Edited by pusanek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...