Jump to content

Update "Text afisat cand este in stoc:" pt mai multe produse


Recommended Posts

Salutare!

 

As dori un pic de ajutor: vreau sa fac inserez un text in campul "Text afisat cand este in stoc" din tabul Cantitati pentru toate produsele care apartin unui acelasi brand (manufacturer).

(Vreau sa fac acelasi lucru pentru campul "Textul afisat cand produsul poate fi comandat fara stoc:"). Am evidentiat lucrurile astea doua in imaginea din atasament.

 

Am cautat in toate tabelele din DB (Prestashop 1.5.3.1) si nu m-am prins unde trebuie sa umblu.

Ma puteti ajuta va rog?

 

Multumesc anticipat!

 

post-42763-0-64832400-1400152573_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Sa te uiti in ps_product_lang .. cel putin de la vers. 1.4.X in sus.

 

Multumesc mult, acolo era!

 

Am aceeasi intrebare cu gasirea locatiei pentru cele 3 radiobutton-uri de deasupra, adica:

Cand nu este in stoc: 
*  Nu se poate comanda
*  Se poate comanda
*  Implicit: Se poate comanda conform cu setarile

Astea unde le pot gasi, te rog?

Edited by webbusiness23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles ce ai vrut sa zici. Stiu cum functioneaza partea asta a lucrurilor cu cele 3 radiobutton-uri. Stiu sa fac manual toata treaba.

 

Problema e ca nu stiu in ce tabela se gasesc cele 3 optiuni (radiobutton-uri) precizate mai sus.

 

Ma poti ajuta cu numele tabelei?

Multumesc! 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Salutare!

 

As dori un pic de ajutor: vreau sa fac inserez un text in campul "Text afisat cand este in stoc" din tabul Cantitati pentru toate produsele care apartin unui acelasi brand (manufacturer).

(Vreau sa fac acelasi lucru pentru campul "Textul afisat cand produsul poate fi comandat fara stoc:"). Am evidentiat lucrurile astea doua in imaginea din atasament.

 

Am cautat in toate tabelele din DB (Prestashop 1.5.3.1) si nu m-am prins unde trebuie sa umblu.

Ma puteti ajuta va rog?

 

Multumesc anticipat!

salut, ce anume ai modificat in ps_product_lang

 

nu ma descurc :(

 

 

multumesc

1.5.6.2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...