Jump to content
  • 0

Blok promocji - jest, ale nie działa


haxigi

Question

Witam. Mam prestashop 1.6 i widzę, że jest w nim blok promocji. Blok ten jest włączony, na stronie głównej nie wyświetla się (chyba, że zaznaczę w konfiguracji opcję - wyświetlaj nawet gdy pusty), mimo iż produkty mają zaznaczoną opcję "wyprzedaż", blok ten cały czas jest pusty. Również link "Promocje" stwierdza, że takich nie ma, a są.

 

Ktoś coś poradzi?

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

no właśnie niespecjalnie rozwiązałem. Dodaję regułę np. obniżki -10%, a i tak nie wyświetla się blok promocji, mimo że produkt zostaje oznaczony jako promocja i cena się zmienia

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie wyświetla się pewnie dlatego, że blok wyświetla stare ustawienia, tj. by być precyzyjnym, wyświetla to co jest w cache.

wyczyść cache sklepu, włącz wymuszenie kompilacji i sprawdź ponownie.

Niestety nie pomogło :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W wersji 1.6 nie będą się wyświetlały promocje na stronie głównej bez modyfikacji. Standardowy moduł jest przystosowany do wyświetlania jedynie w prawej lub lewej kolumnie, więc jak nie ma tych kolumn aktywnych to nie będą widoczne (a w wersji 1,6 na stronie głównej nie są w standardzie aktywne).

Przykładowe rozwiązanie:
Trzeba np. dopisać do bloku blockspecials możliwość doczepiania i właściwego wyświetlania w displayHomeTab i displayHomeTabContent i do tego dorobić pliki tpl jako szablony do właściwego wyświetlania jako bloki na stronie głównej - podobnie jak jest to zrobione w bloku blockbestsellers.

 

Ewentualnie napisać sobie moduł albo kupić jakiś gotowy, ale nie rozglądałem się za takim.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podpinam się pod wątek. U mnie jest tak że jak wejdę na zakładkę Promocje, wyświetlają się wszystkie, ale na stronie głównej wyświetla się w zależności ile produktów wybrałam, ale jak klikam na Wyprzedaż to nic się nie dzieje. Jak podlinkować słowo Wyprzedaż, żeby przeniosła mnie do Promocji? Na stronie głównej też wyświetlają się Nowości i tu nie ma problemu, klikam na napis Nowości i przenosi mnie do odpowiedniej zakładki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...