Jump to content

Objednávka a zobrazení ceny dopravy


Ota

Recommended Posts

Ahoj všem,

chtěl bych vás požádat o hinty pro pomoc.

Používám Prestu 1.5.6.1. Narazil jsem na problém s účtováním dopravy na nově vzniklé objednávce.

Mám nastavené dopravce, jejich cenu pro regiony a cenové rozpětí. Nastavené regiony, stát. Používám skladové hospodářství, mám na skladech označené dopravce, na zboží mám také označené dopravce, mám váhu i cenu zboží.

Avšak: při tvorbě objednávky dostanu správně na výběr dopravce a metodu platby. V sumarizaci objednávky po vybrání dopravy VIDÍM cenu za dopravu, cenu zboží a celkovou cenu. Avšak jakmile zvolím metodu platby, tak na poslední straně objednávky je cena pouze bez dopravy.

V Administraci pak vidím, že byl jako doprava nastaveni Osobní odběr, který má bezplatnou dopravu. Tudíž nějakou chybou při tvorbě objednávky jsou při zvolení platební metody ignorovány vybraní dopravci a cena dopravy je ignorována. Presta pak nastaví dopravce s nulovou cenou.

To samé se odehrává když osobní odběr zakáži. K tomu při objednávce naskočí hláška že "Došlo k chybě při aktualizaci košíku" nebo-li "An error occurred while updating your cart."

Vypadá to, jakoby Presta do všech objednávek nastavovala Dopravu zdarma. Jednou jsem toto použil, ale pak jsem tuto funkci vypnul. Ze by to nechalo následek a Presta od té doby ignorovala dopravce, které mají svoji cenu?

 

Ještě jsem nezkoušel vymazat dopravce.

Máte-li podobnou zkušenost, budu moc rád za nápady jak toto opravit.

 

Díky moc

 

Link to comment
Share on other sites

Nakonec si myslím, že je to nějaký bordel v databázi.

Nevím jak a proč, ale z adres mi zmizela země, což může mít zásadní vliv na dopravu, jelikož Presta nevím jakého dopravce přiřadit, proto nakonec přiřadí nulovou dopravu a osobní odběr. 

To je moje hypotéza. Bohužel nevím jak je možné, že mi zadání Země z adres vypadlo. Mám zapnuté dvě země v regionu Evropa. CZ a SK. Na localhostu vše funguje, pokud uploaduju starší zálohu databáze tak funguje i na hostingu.

V problémové databázi nelze ani provést zálohu DB a stáhnout ji. Asi se budu muset vrátit ke starší záloze databáze.

Edited by Ota (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ahoj všem,

 

pravděpodobně jsem nalezl problém, ale nejsem znalec Presty ani programátor, tudíž nevím jak to spravit.

 

Problém je asi zde v Country.

 

firstname lastname
company
vat_number
address1
address2
postcode city
Country?
phone
phone_mobile
 
Avšak ať dělám co dělám, ať ukládám jak ukládám a přepisuji či mažu default nastavení adresy země, tak se mi nedaří uložit správný formát tedy:
 
Country:name
 
Vždy se vrací Country?
Asi to bude chtít nějaký přímý zásah do databáze?
Poradí prosím někdo ?
 
Díky moc
Ota
Edited by Ota (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zjistil jsem zajímavou věc.

 

Když upravím Address format na localhostu tak vše je upraveno a funguje. Ovšem když stejnou úpravu Address format země provedu na straně Webhostingu mého providera, tak se změna neuloží !!

Přitom jsem do hostingu nakopíroval totožnou Prestu, kteoru mám na localhostu, včetně importu databáze do MYSQL v hostingu.

Může to být problém s oprávněními? Nebo s nastavením MY SQL či PHP nebo Apache?

 

Máte někdo prosím nápad čím to může být?

Díky moc předem za tipy.

Link to comment
Share on other sites

napadá mne, nebude to rozdílnou verzí MYSQL u mne a na hostingu?

Já používám 5.6.12, na hostingu 5.0.32

PHP já 5.4.12, na hostingu 5.2.0-8

Apache já 2.4.4. na hostingu 2.2.3.

???

Link to comment
Share on other sites

Na příčinu problému jsem přišel, ale neznám detaily.

 

Za problém může můj hosting provider. Zkusil jsem shop nahrát na web jiného providera a tam všechno chodí. (zálohování, nepřepisuje se Country:name v Address formátu atd..)

U svého stávajícího providera jsem zkoušel nastavit mé php.ini a rozfungovat nastavení, ale bez úspěchu.

 

Vedle problému s přepisováním Address Format tabulky ps_address_format, kde se mi nesmyslně místo Country:name přepisuje Country?, Presta pak má problém s přiřazením dopravce atd... tak mi ještě nefunguje zálohování, píše mi chybu "An error occurred while backing up. Unable to obtain the schema of "ps_access".

Vše si myslím, že je spojené s jedním problémem. Možná má můj provider nějaký problém s oprávněním k databázi MYSQL, i když v administraci phpmyadmin mám vše v pořádku. 

Nevím kde by mohl být problém.

Nakonec to nejrychleji vyřeším tak, že budu muset změnit providera :(.

Edited by Ota (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...