Jump to content

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Azzal a problémával küzdök, hogy a különböző kedvezmények összeadódnak a PS-ban.

 

1. probléma

Szeretnék törzsvásárlói csoportokat létrehozni (pl. 5% és 10%), de nem szeretném, ha az egyéb akciókkal a kedvezmény összeadódjon. Az lenne jó, ha csak az egyik, méghozzá a magasabbik legyen érvényben.

 

Már majdnem sikerült így:
létrehoztam egy vásárlói csoportot, amelyik csoporthoz hozzáadtam 5% kedvezményt a Catalog price rule-ban (Árszabályok/katalógus árszabályok). Ebben az esetben az akciós termékek akciós ára volt érvényes (ami általában magasabb, mint a csoport kedvezmények). Tehát ez már majdnem jó lett volna.

Viszont az 5% csoporthoz tartozó vevőként bejelentkezve a shop összes termékét berakta az Akciós termékek menüpont alá. Ez így viszont sajnos használhatatlan megoldás.

 

2. probléma

Időszakos akció keretében egy adott termékkategóriához tartozó termékekből, ha a vevő 2 db-t vásárol 20% kedvezményt kap. Ezt cart rule-lal (kosárszabállyal) szépen meg is csináltam, viszont az egyébként ehhez a kategóriához tartozó akciós termékek csökkentett árát tovább csökkentette a 20%-kal. Ez így nem jó.

 

Hogy tudnám elérni, hogy a különböző kedvezmények ne adódjanak össze a Prestashopban?

Van valakinek ötlete, megoldása erre?

 

PS 1.5.6.3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...