Jump to content

Sözleşme Modülü (Dinamik CMS modülü)

Recommended Posts

Sözleşme Modülü

Değişen ticari kanunun mesafeli satış sözleşmeleri ile ilgili düzenlemesi ve Prestashop Türkiye kullanıcılarının isteği (hatta baskısı (!)) doğrultusunda hazırlamış olduğumuz DynamicCms isimli modülü paylaşıyorum. 

Ne İşe Yarar

E-mağaza işletmecileri bu modülü kullanarak sözleşmeleri (CMS içeriklerini) müşteri bilgileri içerecek hale getirebilir hatta sipariş içeriğini, IP adresi saat tarih gibi bilgileri sözleşmelerine ekleyebilirler. 

Sipariş adımlarında ilerlemek için kabul edilmesi gereken "kullanım şartları" için kullanılabilir.

--

Fiyatını 6 USD olarak girdik. Kahve ısmarlayanlara bedelsiz olarak hediye edilecektir.
Alternatif olarak 1 adet fidan bağışı yapıp (ortalama 5 TL) bağış kartını bize e-mail atabilirsiniz.

Kodlama boyutu sadece 4 KB ve çok çok hızlı çalışır. (Kullandığı veri belleği 0.4 KB)

Prestahop 1.5 ve 1.6 için uyumludur.

Türkçe ve İngilizce çevirileri içinde hazırdır.

Satın Almak İçin 

http://prestashopmodul.com/en/32-dynamic-cms-module-.html

Yeni Kanuna Uygun Örnek Mesafeli Sözleşme

dynamic-cms-module-.jpg

Yönetim Paneli

dynamic-cms-module-.jpg
CMS düzenleme sayfası
dynamic-cms-module-.jpg
Düzenlediğimiz CMS'nin görünümü
dynamic-cms-module-.jpg
Dip Not: Bu modül dinamik içerik oluşturmaya yarıyor ama daha biz adını koymadan hemen herkes sözleşme modülü olarak isimlendirdi. Bu yüzden başlığı böyle girdim.

Prestashop-DynamicCms-v0.10.zip

Edited by MahmutGulerce (see edit history)
  • Like 8

Mahmut bey merhabalar,

kusura bakmayın modülü yeni inceleme fırsatım oldu ve sisteme kurulumunu henüz yapabildim. Öncelikle gerçekten e-satış için kanuni anlamda büyük bir gereklilik olan bu modül için çok teşekkür ederim. Her şeyi kendimizin ayarlayabilmesi ve istediğimiz yere konumlandırabilmemiz çok güzel bir şey. Elinize, emeğinize sağlık. (En kısa zamanda kahvemi ısmarlayacağım merak etmeyin. :) ) 

Yalnız bir kaç eksiklik ve bir adet hata gördüm şu an için. Zaman bulup bu eklentileri yapabilirseniz, modül gerçekten çok başarılı olacak diye düşünüyorum. Bunların bir kısmını başka sitelerden gördüğüm uygulamalardan dolayı yazıyorum. Aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

1 - Adres satırına telefon numarasını da dahil ediyor.  (Bu tek hata)

2 - Ürünlerin açıklaması kısmında adet sayısı toplamı verilebilir mi? Şu anda her bir ürün için 1 satır oluşturuyor. Bazı küçük adetli satılan ürünlerden, örneğin 50 adet alınması durumunda orada 50 adet de satır oluşacak. Aynı üründe adet miktarı toplanırsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum. 

3 - Ürün dışında müşteri kargoyu da ödeyeceği için kargonun da gösterilmesi uygun olur. Sözleşmeye kargo ücretininde dahil olduğunun kayıtlara geçmesi iyi olur.

4 - ÇOK ÖNEMLİ bir konuda ödeme şekli. "Kredi kartı - 9 taksit" veya "Kredi kartı kapıda taksitli ödeme" yada "Banka havale/EFT ile ödeme",  "Paypal" gibi, müşteriler en çok taksit sayılarına itiraz ediyorlar. Bir de ben kapıda taksitli seçmiştim, onlar kapıda nakit ödeme olarak göndermişler. Yani o seçmemiş te biz kafamıza göre göndermişiz gibi. Bunu kayıt altına alırsak başımız ağırmayacak fazla. 

Bunlar dışında nasıl çözerim diye düşündüğüm bir problemdi bu dinamik sözleşme hazırlama meselesi. Gerçekten de Şahin bey' in dediği gibi Prestashop' un eksiklerinden biriydi. Tekrar teşekkür ederim.

• 4 months later...
  • 1 month later...
  • Create New...