Jump to content

Problema modulul Jcarousel!


prunica

Recommended Posts

Am reusit cu ajutorul vostru sa rezolv problema categoriilor dar acum am intampinat o alta problema din pacate.
Am instalat modulul Jcarousel
http://www.marghoobsuleman.com/prestashop-modules/prestashop-jcarousel-module

pe site-ul meu www.solomobiles.ro dar din pacate cum puteti vedea nu merge slide-ul e inghetat:( am cautat intai pe forum in topicuri despre acest modul dar nu am gasit nicio informatie folositoare asa ca va rog daca ati intampinat si voi problema aceasta sa imi spuneti si mie soolutia:P

Si inca o problema ar fi modulul de yahoo cel creat de ggedamed nu reusesc sa il pun la produs ,nu stiu care este pozitia imi apare in dreapta dar as dori sa imi apara in descrierea produsului.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites


Si inca o problema ar fi modulul de yahoo cel creat de ggedamed nu reusesc sa il pun la produs ,nu stiu care este pozitia imi apare in dreapta dar as dori sa imi apara in descrierea produsului.

Multumesc!


Modulul se agata chiar la instalare în hook-urile 'rightColumn' si 'extraRight', adicatelea in coloana din dreapta - unde il si ai - si pe pagina produsului, sub pret - unde nu il ai. Poti vedea cum trebuie sa fie pe site-ul de test din semnatura mea.
Ca sa faci o verificare, intra in Back Office >> Modules >> Positions, bifeaza Display non-positionnable hook, du-te la Extra actions on the product page (right column) si vezi daca ai modulul agatat acolo. Daca nu, dai clic pe Transplant a module si agata modulul in sus-zisul hook (Extra actions on the product page (right column)).

Sanatate si virtute.
Link to comment
Share on other sites


Am instalat modulul Jcarousel
http://www.marghoobsuleman.com/prestashop-modules/prestashop-jcarousel-module

pe site-ul meu www.solomobiles.ro dar din pacate cum puteti vedea nu merge slide-ul e inghetat:( am cautat intai pe forum in topicuri despre acest modul dar nu am gasit nicio informatie folositoare asa ca va rog daca ati intampinat si voi problema aceasta sa imi spuneti si mie soolutia:P


am instalat si eu mai inainte jcarousel sa testez si ... merge perfect!
uite un test si pentru tine. daca mai ai o tema chiar cea implicita incerca sa vezi cum se comporta acolo.
Link to comment
Share on other sites


Am instalat modulul Jcarousel
http://www.marghoobsuleman.com/prestashop-modules/prestashop-jcarousel-module

pe site-ul meu www.solomobiles.ro dar din pacate cum puteti vedea nu merge slide-ul e inghetat:( am cautat intai pe forum in topicuri despre acest modul dar nu am gasit nicio informatie folositoare asa ca va rog daca ati intampinat si voi problema aceasta sa imi spuneti si mie soolutia:P


am instalat si eu mai inainte jcarousel sa testez si ... merge perfect!
uite un test si pentru tine. daca mai ai o tema chiar cea implicita incerca sa vezi cum se comporta acolo.



Multumesc se pare ca e de la tema:( sa vad cum o rezolv si ms si tie ggdamned a mers cum ai zis tu.
Link to comment
Share on other sites

descarca de la atasament fisierul jquery-1.2.6.pack.js si copie-l in js\jquery

apoi modifica linia aceasta in fisierul themes\woody_lite\header.tpl




in




sa ne spui cum a mers. daca nu ai facut nimic cu treaba asta revino inapoi cu modificarea in header.tpl
vezi ca am pus eu blabla in fata ca nu mergea sa adaug fara!! deci sa nu pui si blabla_ modifici nu mai jquery-1.2.6.pack.js

jquery-1.2.6.pack.js

Link to comment
Share on other sites

descarca de la atasament fisierul jquery-1.2.6.pack.js si copie-l in js\jquery

apoi modifica linia aceasta in fisierul themes\woody_lite\header.tpl



in




sa ne spui cum a mers. daca nu ai facut nimic cu treaba asta revino inapoi cu modificarea in header.tpl
vezi ca am pus eu blabla in fata ca nu mergea sa adaug fara!! deci sa nu pui si blabla_ modifici nu mai jquery-1.2.6.pack.js



fi sigur ca a mers:P iti multumesc mult de tot.
Link to comment
Share on other sites

mai incearca si asta modifica : themes/woody_lite/css/global.css

la #center_column .products_block ul li pune height:260px;
la #center_column div.products_block p.product_desc pune height:0;

modifica 360 in 260 pe linia urmatoare de cod {assign var='liHeight' value=260} in modules/homefeatured/homefeatured.tpl

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...