Jump to content

Termék attributom név szerinti rendezése


csarsz

Recommended Posts

Hello!

Presta v1.6 motor. A termék attributomoknál ID szerint rendezi a beírt adatokat. Ezt nem lehet úgy beállítani hogy névsor szerint rendezze? pl. a szín változatoknál mikor van 100 db változat elég mókás kikeresni a listából.

 

 

post-183020-0-33821300-1399737590_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Szia.

Ha szeretnél változtatni a sorrenden, azt Neked kell manuálisan beállítani.

Termékek / Csoport tulajdonságok  - Megtekintés (pl a Color). Az oszlopok tetején a "Pozició" mező legyen növekvőre állítva, így azt az állapotot mutatja, amilyen sorrendben jelenleg megjelenik. Ugyan ebben az oszlopban minden sorban van egy kis nyilaskereszt. Ha e-fölött lenyomva tartod az egér gombját, fel-le tudod mozgatni a sorokat. Állítsd be a kívánt sorrendet és kész.

Ha változtatsz rajta, nem csak a kiválasztásnál változik meg, hanem a terméklapon is pl a színkiválasztó kockák sorrendje.

Link to comment
Share on other sites

Szia.

Ha szeretnél változtatni a sorrenden, azt Neked kell manuálisan beállítani.

Termékek / Csoport tulajdonságok  - Megtekintés (pl a Color). Az oszlopok tetején a "Pozició" mező legyen növekvőre állítva, így azt az állapotot mutatja, amilyen sorrendben jelenleg megjelenik. Ugyan ebben az oszlopban minden sorban van egy kis nyilaskereszt. Ha e-fölött lenyomva tartod az egér gombját, fel-le tudod mozgatni a sorokat. Állítsd be a kívánt sorrendet és kész.

Ha változtatsz rajta, nem csak a kiválasztásnál változik meg, hanem a terméklapon is pl a színkiválasztó kockák sorrendje.

Szia!

Ezt értem, de az eddigi verzióknál ezt nem kellett változtatni. Magyarul ha az adminban  nem "ID" alapján mutatja, hanem a "name" szerint, mint a front office-ban, akkor nem kell minden új termékváltozatnál rendezgetni manuálisan.

Edited by csarsz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szia!

Ezt értem, de az eddigi verzióknál ezt nem kellett változtatni. Magyarul ha az adminban  nem "ID" alapján mutatja, hanem a "name" szerint, mint a front office-ban, akkor nem kell minden új termékváltozatnál rendezgetni manuálisan.

 

Nálam az 1.5-nél már így volt. Pozíció szerinti rendezés + ha új tulajdonságot vittem fel, akkor be kellett húznom a megfelelő helyre.

Név vagy ID rendezésre nem változott semmi a fronton.

Az 1.3 és 1.4 még automatikusan abc sorrendbe rakta.

Link to comment
Share on other sites

még nem tudtam belenézni, de az tuti, hogy az admin mappában ehhez található egy sablon tpl fájl.

Először ezt kellene kikeresni, majd ha nincs benne a sorrendiség, akkor az ehhez tartozó php-t szintén az admin mappában. Ott már tuti meg lehet változtatni a sorrendet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ha jól tudom az "Attributes" értékek sorrendjét lehet változtatni, de kombinációk sorrendjét nem. Ha ez utóbbira lenne szükséged akkor ahhoz egy kis Smarty buhera szükséges.

Bocs. Nem néztem meg jól a kérdést. Admin oldal az más ...bár lehet nem nagyon :)

Edited by diakro (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

még nem tudtam belenézni, de az tuti, hogy az admin mappában ehhez található egy sablon tpl fájl.

Először ezt kellene kikeresni, majd ha nincs benne a sorrendiség, akkor az ehhez tartozó php-t szintén az admin mappában. Ott már tuti meg lehet változtatni a sorrendet.

Controllers/Admin/AdminProductsController.php

Ebben a fájlban van ha jól nézem...3939 sor

 

$attribute_js = array();

                    $attributes = Attribute::getAttributes($this->context->language->id, true);

                    foreach ($attributes as $k => $attribute)

                        $attribute_js[$attribute['id_attribute_group']][$attribute['id_attribute']] = $attribute['name'];

                    $currency = $this->context->currency;

                    $data->assign('attributeJs', $attribute_js);

                    $data->assign('attributes_groups', AttributeGroup::getAttributesGroups($this->context->language->id));

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mostmár én is jobban megnéztem. Biztos PHP oldalon is lehet rendezni a listát, de én készítettem ehhez egy smarty plugint, így sablon oldalon lehet rendezni, ami talán biztonságosabb (biztosabb).

Mivel az említett smarty plugin szükséges hozzá, körülményes lenne leírni a teljes folyamatot. Keress meg magánban.

 

Egyébként az /admin/themes/default/template/controllers/products/combinations.tpl fájlban kell módosítani.

 

PHP oldali megoldással pedig azt a fájlt (és azon a helyen) kell módosítani, amit te is említettél:

csarsz:

Ebben a fájlban van ha jól nézem...3939 sor

Controllers/Admin/AdminProductsController.php
Edited by diakro (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No.

 

Nyisd meg a szóban forgó  "AdminProductsController.php" fájlt.

 

Keresd ki a már szintén általad említett 3939-es sort (Nekem a 3963-ban van, mert 1.6.0.6-on nézem).

 

Lesz egy ilyen sorod:

$attribute_js[$attribute['id_attribute_group']][$attribute['id_attribute']] = $attribute['name'];

Ez alá szúrd be ezt:

asort($attribute_js[3]);

Mentsd el, töltsd vissza és próba.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No.

 

Nyisd meg a szóban forgó  "AdminProductsController.php" fájlt.

 

Keresd ki a már szintén általad említett 3939-es sort (Nekem a 3963-ban van, mert 1.6.0.6-on nézem).

 

Lesz egy ilyen sorod:

$attribute_js[$attribute['id_attribute_group']][$attribute['id_attribute']] = $attribute['name'];

Ez alá szúrd be ezt:

asort($attribute_js[3]);

Mentsd el, töltsd vissza és próba.

Hello!

Köszönöm szépen! Már csak az ékezetes betűkkel van baj. Azokat is rendezi, csak a sor végén újra kezdi velük. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...