Jump to content

Karta produktu - dodanie odnośnika do kategorii nadrzędnej


Recommended Posts

Witam Szanownych Kolegów :)

 

Potrzebuję rozwiązać jeden problem i chciałem Was, jako specjalistów, zapytać jak sprawę ugryźć. Na tapecie mamy sklep internetowy z artykułami motoryzacyjnymi. Żeby nie komplikować od razu pokazuję wszystko na konkretnym przykładzie.

 

Załóżmy, że ktoś z Google trafia na tę konkretną kartę produktu w sklepie: Klik

Ja chciałbym mu w łatwy sposób pokazać, że do tego konkretnego modelu pojazdu są jeszcze inne produkty: Klik

Czyli generalnie chodzi o to, żeby na karcie produktu dodać coś w stylu "Zobacz inne produkty dedykowane do tego modelu"

 

Każdy z produktów jest przypisany do dwóch kategorii:

1. Marka + model

2. Marka + model + konkretna wersja

 

Można by było nawet zrobić taki większy, dzielony przycisk odsyłający do dwóch powyższych podkategorii z każdego produktu.

 

Jakie są moje cele:

1. Poprawienie współczynnika odrzuceń, jeśli ktoś akurat trafi z Google na kartę "nie swojej wersji"

2. Ratowanie konwersji, jeśli ktoś trafi na "nie swoją wersję"

3. Pokazanie innych pasujących modeli produktów

 

Myślałem na początku o breadcumb'sach, ale chyba potrzebujemy w tym przypadku czegoś jaśniejszego, bardziej konkretnego, bo jest ogromna mnogość modeli i wersji, w której łatwo się zgubić a klienci akurat w znacznej ilości są "nieinternetowi".

 

Wydaje mi się, że można by było coś napisać w JavaScrip'cie, jakiś fajny latający przycisk z prawej. Co o tym myślicie? Nie jestem programistą więc ciężko mi realnie oceniać możliwości i ograniczenia techniczne a chciałbym zrobić to raz a porządnie.

 

Czyli generalnie zasada działania wg mnie miałaby być taka, że skrypt automatycznie odsyłałby z karty produktu do obu podkategorii tego konkretnego produktu za pomocą jakiegoś ładnego, dobrze widocznego przycisku. Jak widzicie to technicznie?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...