Jump to content

Ürün Resimlerinin Arka Alanları

metalmilitian

Recommended Posts

o bölüm Firefoxun firebug eklentisi ile temadaki CSS dosyasından ilgili satır bulunup düzenlenerek halledilebilir. yani tema dosyasını düzenleyeceksiniz. yada ilgili bodülün içindeki CSS düzenlenecek. homefeatured modülünn içindeki CSS dosyasında olacak ancak şu anda kurcalayamıyorum. bulabilirsem yazarım..

iyi günler

css ile alakalı bir durum yok gibi çünkü tüm resimlerde böyle bir sorun yaşıyorum. Ancak localhostta sorunsuz çalışıyor. Hostta böyle bir sorun oluyor.Olay tam olarak şöyle eklediğim resmi yeni bir resim olarak kaydediyor. Benim eklediğim resmin arka alanı beyaz ancak siteye kaydedince yeni bir resim üretiyor ve arka alanıda siyah yapıyor. Eklediğim resim gif yada png değil jpgdir. Ayrıca tek bir resimde değil tüm eklediğim resimlerde böyle bir sorun yaşıyorum. Lütfen yardım..

bahsettiğin hosting şirketini bilmiyorum ancak, bu senin host undan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum, temayı değiştirdiğindede aynı sorunu alıyorsan hostunu ara sorunu onlara anlat bakalım ne diyecekler. büyük bir ihtimal sorun bizden değil diyecekler. ama temayı değiştirdiğindede aynı sorunu alıyorsan ara.
kolay gelsin..

Cevaplarınız için ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ancak sorun hostingle alakalı sanırım. Çünkü hosting şirketi ile görüştüğümde önce sorunu anlıyamadılar ancak daha sonraki günlerde ümitsizce beklerken birden sorunun çözüldüğünü farkettim. Yani sorun hostingle ilgiliymiş.

demiştim sana türkiyedeki hosting şirketleri sorun çıkartmaktan başka bişeye yaramıyorla. yurtdışı hostinglerimde hiç başın ağrımıyor ve ne kesinti ne problem hiçbirşey yok, hosting alacak arkadaşlara yurtdışı hosting önerirrim :)

Açıkcası bende prestanın çalışıp çalışmaması sonusunda hosting şirketim ile görüştüm daha öncede birçok hosting ile çalışmıştım ama anadoluweb'in müşteri memnuniyetindne dolayı e-ticaret sitesi için anadoluweb e msj attım ve prestanın çalışıp çalışmadığını uyumluluğunu sordum gelen cevap aynen aşağıda. Sorunun olduğundan daha ben ürün satın almadan haberdar etmeleri gerçekten müşteri hizmetlerinin ve dürüstlüğün kanıtı bence. Henüz kurmadım presta ama sorunun burada çözülmüş olduğunu öğrenmek sevindirici oldu.
-
Teknik Destek - 11/11/2009 - 22:18:12
Merhabalar Mesut Bey, Sunucularımızda bu yazılımı kullanan müşterilerimiz var. Müşterilerimizin genel olarak bize bildirdikleri şikayet boyutlandırılan resimlerin arkaplanlarının siyah olmasıdır. Bunun haricinde sorunsuz çalışmaktadır. Saygılarımızla

metalmes ;
ben burda şu hosting şirketi kötü diye bir firma adıl vermedim;
benimde şu an markum,doruk ta hostlarım var ancak telefonda tamam efendim diye görüşüyorlar sunucu ikidebir kesilip duruyor. www.bluehost.com da hostumda daha yaklaşık bir yıldır hiç bir problemim olmadı. türkiyede bir adamı bütün şeylerden sorumlu yapıyorlar . yurtdışında ise e-mail, veritabanı, php ayarları, gibi farklı uzmanlılarda kişiler oluşturuyor. ondan sağlıklı çalışmıyor hostingler ;-)

metalmes ;
ben burda şu hosting şirketi kötü diye bir firma adıl vermedim;
benimde şu an markum,doruk ta hostlarım var ancak telefonda tamam efendim diye görüşüyorlar sunucu ikidebir kesilip duruyor. www.bluehost.com da hostumda daha yaklaşık bir yıldır hiç bir problemim olmadı. türkiyede bir adamı bütün şeylerden sorumlu yapıyorlar . yurtdışında ise e-mail, veritabanı, php ayarları, gibi farklı uzmanlılarda kişiler oluşturuyor. ondan sağlıklı çalışmıyor hostingler ;-)

Farklı anlaşılacağı ve hosting hizmetinin adı verildiği için benimde o hizmetten yararlandığı için böyle bişey yazdım yoksa o senin dedğin gibi bende çok az firma ile çalıştım ve ilk tuzağa o şekilde düştüm büyük firma dedim koştum sonra hosting de büyüğe kaçmamak gerektiğini anladım. Anadoluweb ile hiçbir ticari iş birliğim yok ama büyük firmalardan sonra bana can simidi gibi olduğundan anadoluweb dedim ve bu şekilde savunma bilinci uyandı. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.