Jump to content

Tüm Linklerde [ https: ] Aktif Etmek Ve Sonuçları

Şahin YILDIZ

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar,google de aşağıdaki konu hakkında bir makale bulamadığım için böyle bir konu açma ihtiyacı duydum, böylelikle bu konu hakkında bilgiye ihtiyacı olanlarda bu makaleden faydalanmış olacaktır...

Genelde e-ticaret sitelerinde kullanılan SSL sertifikası bilindiği gibi güvenlik gerektiren sayfalarda, hesabım ve ödeme sayfaları vb alanlarda sistem tarafından otomatik aktif edilir...

Bazı arkadaşlar kullandığı SSL sertifikasını sitenin genelinde kullanması, yani tüm sayfalarda SSL sertifikası açık duruma getirmektedir....

Burada sormak istediğim ise bu konuda deneme yanılma yöntemi ile tecrübesi olan arkadaşların düşüncelerini öğrenmek, SSL sertifikasının sitenin genelinde açılması arama motorlarının site üzerindeki tepkisi konusunda ne gibi artıları ve eksileri olmaktadır......

herkese yorumları için şimdiden teşekkür ederim...

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

Merhabalar,

Teknik olarak sitenin genelinde SSL'in açık olması performans sorununa neden olabilir, seo için önemli etkenlerden biri olan performans da gözardı edilemeyecek bir unsurdur ayrıca arama motorlarının da "bu sitenin her sayfasında SSL çalışıyor, ben buna +X puan (daha) vereyim" gibi bir düşüncesi olacağını sanmıyorum yani bence gerek yok ama müşteri hedef kitlesi açısından belki olumlu yorumlanabilir.

Kolay gelsin.

• Like 1