Jump to content

brak "płatność za pobraniem"


Bacho

Recommended Posts

Witam,

 

mam ustawioną wysyłkę: kurier i kurier za pobraniem. NIby wszystko ok, klient wybiera formę przesyłki i potwierdza zamówienia "płatność przelewem". No i tu jest problem dla tych co wybierają formę wysyłki za pobraniem.

Jest jakiś moduł, lub jak utworzyć przycisk "zatwierdź zakupy - płatność za pobraniem"? Bo na razie tłumacze klientom, że wybierają przesylke za pobraniem ale dla potwierdzenia tylko musza nacisnąć "potwierdzenie -przelew banowy" ale nie robią przelewu. No ale to uciążliwe bo widzę sporo opuszczonych koszyków, być może to jest przyczyna, że klient nie może potwierdzić zamówienia z opcja wysyłki za pobraniem.

 

Czyli - zwykły kurier jest ok:

Koszyk -> adres (przejdź do realizacji zamówienia) -> wybór przesyłki: kurier (przejdź do realizacji zamówienia) -> płatność: zapłać przelewem

 

kurier za pobraniem i wygląda to tak:

Koszyk -> adres (przejdź do realizacji zamówienia) -> wybór przesyłki: kurier za pobraniem (przejdź do realizacji zamówienia) -> płatność: zapłać przelewem I TU JEST PROBLEM, potrzebowałbym aby tu był przycisk/opcja płatności: zapłać przy odbiorze

 

Pomożecie? :)

 

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam podobny dylemat i moduł cash on delivery do końca nie rozwiązuje tu problemu, bo :

 

- Jeśli klient wybiera u mnie opcję "Kurier pobranie", a potem akceptuje płatność za pobraniem, to jest OK,

- Ale jeśli wybierze opcję dostawy "kurier" to nadal może na dole wybrać między przelewem, a płatnością za pobraniem i wtedy dostaję zamówienie z pominiętymi dodatkowymi kosztami pobrania.

 

Powinna byćtaka opcja, żeby cash on delivery był dostępny tylko dla konkretnych form dostawy. A może jest już coś takiego?

Presta 1.6.0.14

Link to comment
Share on other sites

do łączenia kurierów z metodami płatności służy ship2pay, jest to darmowy moduł który pozwala na powiazanie kurierów z metodami płatności.

krótko mówiąc, za pośrednictwem modułu możemy wyłączyć / właczyć wybrane metody płatności w zależności od tego jakiego klient wybierze kuriera

Link to comment
Share on other sites

U mnie ten moduł nie zadziałał: pomimo wyboru płatności do każdego kuriera przy składaniu zamówienia nadal pojawiają się wszystkie opcje płatności. Zainstalowałem moduł cashondeliveryplus wersję 1.5 i jest jak być powinno, tzn opcja płatności przy odbiorze pojawia się tylko po wyborze Kuriera Pobranie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

do łączenia kurierów z metodami płatności służy ship2pay, jest to darmowy moduł

Czy mogę prosić o polecenie sprawdzonych modułów działających dobrze z 1.6.0.14/1.6.1?

Przeglądałem opisy ship2pay i Payments2Carriers ale z tego co zrozumiałem to wszystkie mają jakieś problemy a niektóre zostały nawet skasowane z forum przez moderatorów. W związku z tym nabrałem wątpliwości i nie wiem które warto wybrać i można bez obaw zastosować :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

hej, mam podobny problem z kurierem pobranie, prestashop 1.7

gdzie mogę , ew jak zainstalować jakąś wtyczkę aby klient mógł wybrać przesyłkę kurierską pobraniową?

moduł płatność przy odbiorze aktywny ale to się tyczy chyba odbioru osobistego

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...