Jump to content

Installálható Admin modul készítése


Apuka73

Recommended Posts

Kedves Mindenki!

 

Szenvedek egy installálható modul készítésével, amely az adminba kerülne be.

(1.5.6.2)

 

A modul létrehoz egy új fület a menüben, és van benne 3 menüpont. (ez működik is)

Maga a controller a [modulneve]/controllers/admin mappába kerül.

Ez itt meg is hívódik.

 

Viszont a tpl fájlt egyszerűen nem tudom hogy hova kell rakni, hogy meghívható legyen installálás után.

Ha berakom a [modulneve]/views/templates/admin mappába (mint ahogy a leírás adja) hogyan tudok hivatkozni rá?

Mit és hogy kell állítani a smarty-nak, hogy működjön?

 

Előre is köszönöm!

 

András

Edited by Apuka73 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

kell egy php, mely magát a modult definiálja.

Pl.: homefeatured modul, akkor kell lennie benne egy homefeatured.php-nek, melyben helyet foglal a homefeatured.tpl mint deklaráció.

 

Ezen azért túl vagyok.

Mint írtam, megvan az a rész, hogy az adminban új TAB-ot csinál, és kreál bele 3 submenüt.

A submenük controllere meg a [modulneve]/controllers/admin/sub1Controller.php php fájl.

Mint írtam ez működik is.

 

A sub1.tpl-t hova rakjam??

 

A leírás szernint [modulneve]/views/templates/admin/sub1.tpl - kell hogy legyen,

de ez ebben a formában nem működik.

 

Kicsit pontosítanád a segítségedet? mert amit írtál az nem a kérdésemre a válasz.

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Ha gyökérbe teszed akkor is működnie kell. Az 1.5 hozta be a views szerkezetet, de e nélkül is megy.

 

Ebben a formában nem megy.

Mivel lesz egy modulcontroller, ami (szinte) csak az install / uninstallt végzi el,

azaz definiálja az új menütab-ot, és a menuitemeket.

A menuitemeknek meg már máshol van a controllere, ezzel sincs baj, itt csak maga a .tpl fájl helye a kérdéses.

 

Az adminban a menuk pontnál is az van/lesz megadva, hogy van class név is meg modul név is.

Ha nem így csinálom szana szét kellene rakni a kódokat, és nemigazán lehetne installálni.

 

Kis trükkel megoldottam, de ez így nem az igazi.

 

Igy kell(ene) csinálni, hogy a validatornak is teccen...

 

faq.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...