Jump to content

Ürün durumları [çözüldü]

bktmk

Recommended Posts

Merhaba,

Siteye ürün eklediğimiz zaman köşeye sistem kendi yeni damgasını otomatik vuruyor, bu ürünlerin köşesinde çıkan yeni durumunu biz kendimiz hangi ürünlerde çıkıp hangi ürünlerde çıkmayacağını seçebilirmiyiz, bu tür bir özelliğimiz varmı?

Kullandığım ps sürümü: 1.5.6.2

Edited by bktmk (see edit history)

Sorunu çözdüm belki ihtiyacı olan cıkar nasıl çözdüğümü anlatayım;

daha ürünlere gizli bilgi girme konusundaki aynı işlem ile veri tabanında yeni_urun seklinde varchar(30) alan oluşturdum.

classes/product.php   içine

public $yeni_urun;
'yeni_urun' =>  array('type' => self::TYPE_STRING,  'validate' => 'isCleanHtml'),

ADMIN_DIR/themes/default/template/controllers/products/informations.tpl   dosyası içine de select ile yeni durumu seçebiliceğimiz alan ekledim.

<select name="yeni_urun" id="yeni_urun">
<option value="" {if $product->yeni_urun == ''}selected="selected"{/if} >{l s=' '}</option>
<option value="yeni" {if $product->yeni_urun == 'yeni'}selected="selected"{/if} >{l s='yeni'}</option>
</select>

son olarak sitede ürün listelemesinde bunu ekrana çıkarmak için themes/default/product-list.tpl  dosyasın da

{if isset($product.new) && $product.new == 1}<span class="new">{l s='New'}</span>{/if}

kodunu aşağıdaki ile değiştirdim.

{if $product.yeni_urun == 'yeni'}<span class="new">{l s='YENİ'}</span>{/if}

güzel olmuş, eğer her ürüne farklı resim göndermiyorsanız,  bera_ramazan arkadaşın dediği işlem yaptığınız işlemin hazır olanı, aynı işi görür...

birden fazla kullanıyorum aslında buraya sadece yeni ürünleri yazdım, yeni ürünlerin yanı sıra haftanın ürünü, özel indirimli ürün gibi bir kaç seçenek daha kullanıyorum, onlar biraz daha fazla detaylı oldugu için buraya yazıp karıştırmim dedim.