Jump to content

e-shop Ηλεκτρονικό Κατάστημα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη..

Θέλω μια βοήθεια όποιος μπορεί

Μια φιλη μου ειναι στο πανεπιστημιο και τους ζητησανε να κανουνε εργασια να φτιαξουνε καταστημα e-shop και της είπα οσο μπορω θα σε βοηθησω
το θέμα είναι οτι δεν έχω σχέση απο e-shop καταστημα απο forum ναι μακαρι να της λεγανε forum
Να φανταστειτε δεν έχουνε κανει καθολου αυτο το μαθημα και εχουνε και απαιτηση τι να πω ελεοςςςςς

όποιος έχει καμια μικρη βάση ετοιμη να την επεξεργαστω με τρο Adobe Dreamweaver CS5 και να βάλω κατηγοριες γιατι δεν ξερω πως να ξεκινησω

Δεν θέλω να την ανεβασω θα την δουλέψω τοπικά με το XAMPP

 

το ξέρω ζητάω πολλά έστω να μου πείτε τις κινήσεις εαν δεν υπαρχει μικρη βάση

ευχαριστω για οτι και αν γινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, γιατί δεν κατεβάζεις το presta τοπικά? Είναι μια πολύ εύκολη και γρήγορη διαδικασία, έτσι θα δεις πως λειτουργεί αλλά θα πάρεις και τη βάση που θες ως πληροφορία και επεξεργασία! έτσι κι αλλιώς έχει κάποια προϊόντα μέσα η βάση σαν demo φάση, οπότε βλέπεις πως είναι καταχωρημένα! 

Edited by system_error86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και παλι για την βοηθεια και επανηλθα

 

εχω ενα θεμα μηπως μπορειτε να με βοηθησετε.

 

εφτιαξα το e-shop με το XAMPP τοπικα και δουλευει κανονικα και εκανα και εγκατασταση και σε free server μεσω ftp

και εκει δουλευει κανονικα....

 

το θεμα ειναι πως μπορω να παιρνω τις αλλαγες απο τοπικα και να τις πηγαινω στον server

εγω εκανα τοπικα export την sql και import την sql στον server και μου ειπε οτι ανεβηκε κανονικα χωρις error

αλλα δεν βλέπω τα νέα προιοντα και κατηγορίες που εχω τοπικα τι κανω λαθος

 

ευχαριστω για οτι και αν γινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα πρέπει να διαγράψεις τελείως τους πίνακες των κατηγοριών και των προϊόντων σου από τη βάση του server για να τα δεις! Τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ γιατί άλλος τρόπος δεν βλέπω να υπάρχει για εισαγωγή μαζικών id ! 

Edited by system_error86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...