Jump to content

Tsoft Xml entegrasyonu

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, 

Tedarikçi 1-2 firma tsoft kullanarak Xml kullanmama izin veriyor. Ürünlerini sorunsuz bir şekilde içeri aktarabileceğim bir modül yok mu?

Aradım bulamadım ben. Başka bir yolu var mı ?

Merhabalar,

Maalesef, xml yapıları sabit olamayacağı için xml entegrasyonu ile ilgili satın alıp kullanabileceğiniz bir modül mevcut değil ama özel yapılarla entegrasyonlar yapılabilmektedir. Eğer ilgilenirseniz, bununla ilgili size bir özel mesaj gönderdim.

iyi çalışmalar.

prestashop xml entegrasyonu için bir çok hazır modül mevcuttur...bu modüllerin hemen hemen hepsini kullandım...aşağıda ki siteler xml entegrasyonu yaptığım birkaç örnek sitedir...

...

bu kısmı biraz açıklar mısınız, lütfen? hazır kullandığınız bir modülle herhangi bir xml entegrasyon işlemini yapabiliyor musunuz? (xml yapılarının farklı olduğu dosyalar vs.) eğer öyle ise kullandığınız modülü inceleme şansım var mı?

benim söylemek istediğim:

xml yapıları farklılık gösterdiği için kullanılan yapının xml formatına göre güncellenmesi gerektiğidir. örneğin: biz PS sınıfları ile uyumlu çalışan kendi sistemimizde xml yapılarını inceleyip gerekli alanları güncelleyip, sunucu paneli üzerinden zamanlanmış görev olarak atama yapıyoruz.

iyi çalışmalar.

dünya üzerinde tüm xml yapıları hemen hemen aynıdır...şimdiye kadar 70 yakın xml testler yaptım bir kaç tanesinde sorun yaşamadım...

xml yapısı değişik diye bir şey yoktur, xml yapısı bozuk vardır...

kullandığım xml modülü opsiyon eldir...

xml yapısındaki istediğiniz alanı, product içindeki istediğiniz yere ekleyebilirsiniz....

Piyasada tek xml dosyasına 1000-2000 tl gibi fiyat veren ben onlara xml kurnazları diyorum...vardır...

Kullandığım modül sadece 100 dolardır...ve istediğiniz kadar xml dosyayı import edebilirsiniz...

modül linkini isteyen arkadaşlar özelden yazabilirler

Xml yapısı derken kast ettiğim şey aşağıdaki xml etiketi değildi :) örneğin: xml alanları, product.xml cat.xml  vb olan çoklu xml dosyaları vs..

Bir de rica etsem bahsettiğiniz modül bilgisini özelden gönderirmisiniz: mertak ettim de incelemek istiyorum ?

<?xml version="1.0"?>
<catalog>
   <book id="bk101">
      <author>Gambardella, Matthew</author>
      <title>XML Developer's Guide</title>
      <cat>112</cat>
      <sub_cat>13</sub_cat>
      <publish_date>2000-10-01</publish_date>
      <description>An in-depth look at creating applications 
      with XML.</description>
   </book>
...
..

kastım 

xml yapısı her zaman bu şekilde ilerler, bir sonraki üründe de aynı yapı yoksa, veya eksik ise xml yapısı bozuktur...

<urun>

<kategori>elma</kategori>
      <alt kategori>elma</alt kategori>
      <fiyat>12</fiyat>
      <kur>tl</kur>
      <kdv>18</kdv>
      <kısa aciklama>deneme 1</kısa aciklama>
      <uzun aciklama>deneme 2</uzun aciklama>

</urun>

Siz ürün blokundaki satırı veri tabanındaki gerekli alana gönderirsiniz...bir sonraki urun de eğer buradaki dizinlerden biri eksik olursa xml yapısı bozuk anlamına gelir.. ayrıca her satırda başlangıç ve bitiş tikleri olması gerekir...

başka türlü xml yapısının çalışmama ihtimali yoktur...

özelden gönderdim...

birbirimizi anlayamadık galiba.. neyse iyi çalışmalar

Ben sizi çok iyi anladım, uzun zamandır xml yapıları ile ilgiliyim...çoklu xml yapısı kullanımlarında ID numaraları kullanılır, aşağıdaki alan bu işe yarar...aynı modülle bu işi kolayca çözebilirsiniz...

<book id="bk101">

benim tedarik alacağım firmanın yazılımı tsoft biraz inceledimde hangi yazılım uygun olur bilmiyorum. Ben onlara IP adresimi verecekmişim. Ona göre xml adresi verecekler bana. O adresten siteme ürün import yapabileceğim. Stok bilgilerini otomatik belli aralıklarla güncellemesi gerekecek muhtemelen. 

Arkadaşlar 

Başkalarının yaptığı işleri hakaret ederek eleştirmek yerine kendi yaptıklarınızı anlatabilirsiniz. 

Ayrıca forum kuralları gereği bir mesajda birden fazla external link kullanmayınız. 

Ben ortaya konuştum sende hemen olayı üzerine aldın sanırım, doğru sende bir zamanlar bir xml entegrasyonu için benden 1300 tl para istemiştin...:)

ayrıca bu external link link durumu nedir bir açıklar mısın, senin verdiğin linklerin yanında bizimkiler görünmez...diye düşündüm ama bunu da ilk sen gördün...

Ben ortaya konuştum sende hemen olayı üzerine aldın sanırım, doğru sende bir zamanlar bir xml entegrasyonu için benden 1300 tl para istemiştin... :)

ayrıca bu external link link durumu nedir bir açıklar mısın, senin verdiğin linklerin yanında bizimkiler görünmez...diye düşündüm ama bunu da ilk sen gördün...

Ben de ortaya konuşmuştum. Sen alınmışsın ki direk bana yazmışsın :)

Vaktim olsa ve anlaşılacağından umutlu olsam yaptığın hataları yazardım. Vaktim yok. 

Bizden fiyat isteyip üzerine koyarak müşterine sunduğunu hatırlamana sevindim.

Ben de ortaya konuşmuştum. Sen alınmışsın ki direk bana yazmışsın :)

Vaktim olsa ve anlaşılacağından umutlu olsam yaptığın hataları yazardım. Vaktim yok. 

Bizden fiyat isteyip üzerine koyarak müşterine sunduğunu hatırlamana sevindim.

Ah be aziz dostum ne olacak senin bu halin...umutsuz bir vakasın.. :)

evet hata yaptık ama çabuk uyandık...

2014-01-07+Hatasiz+Kul+Olmaz.jpg

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

• Create New...