Jump to content

Kafama takılan bazı sorular . Hosting , güvenlik, tescil v.s.

ekonovich

Recommended Posts

Merhabalar

Ben yeniyim bu işte , yani e-ticaret olayında. Yazılım, grafik, seo, sistem bilgim var.

Kafama takılan bazı soruları siz tecrübeli arkadaşlara sormak istedim. Burası yeri mi bilmiyorum ama?

-Hız ve trafik açısından. Hosting olarak Vmax Cloud kendime ait hosting alsam yönetim ve güvenlik anlamında sorunlar yaşarmıyım. Cpanel olacak fakat SSL kurulum, site güvenliği v.s.  

-Sitemin ismini paylaşmayayımda (bu adres benim değil örnek olsun diye verdim) "tekstil evi com"  gibi bir adresim var. marka tescili yaptırma şansın var mı? Çalıştığım bir firmada sorun çıkmıştı. Birisi aynı adresin com.tr'sini almış şantaj filan yapıyordu. O yüzden sordum. 

-1,6,0 'nın final sürümünü beklemeli miyim faliyete geçmek için. Bu sürümde güvenlik açısından problemler yaşayabilir miyim ? 

Teşekkürler şimdiden. Aklınıza gelen tavsiye niteliğinde görüşleriniz olursa paylaşırsanız sevinirim. 

Merhaba!

15 yildan fazladir yazilim, programci ve uluslarasi satis siteleri hazirlamaktayim.

Turkiyede bircok hosting saglayici ile calistim, ama cpanel en cok hacklenen arayuz oldugunu soyleyebilirim.

5 yildan fazladir Natro ile calisiyorum, ben ve yabanci musterilerimde cok memnunlar.

Belki fiyatlari pahalli olabilir ama verdigi hizmete degiyor, heleki guvenlik bir numara.

Bence.

Saygilarimla.

Merhabalar

Ben yeniyim bu işte , yani e-ticaret olayında. Yazılım, grafik, seo, sistem bilgim var.

Kafama takılan bazı soruları siz tecrübeli arkadaşlara sormak istedim. Burası yeri mi bilmiyorum ama?

-Hız ve trafik açısından. Hosting olarak Vmax Cloud kendime ait hosting alsam yönetim ve güvenlik anlamında sorunlar yaşarmıyım. Cpanel olacak fakat SSL kurulum, site güvenliği v.s.  

-Sitemin ismini paylaşmayayımda (bu adres benim değil örnek olsun diye verdim) "tekstil evi com"  gibi bir adresim var. marka tescili yaptırma şansın var mı? Çalıştığım bir firmada sorun çıkmıştı. Birisi aynı adresin com.tr'sini almış şantaj filan yapıyordu. O yüzden sordum. 

-1,6,0 'nın final sürümünü beklemeli miyim faliyete geçmek için. Bu sürümde güvenlik açısından problemler yaşayabilir miyim ? 

Teşekkürler şimdiden. Aklınıza gelen tavsiye niteliğinde görüşleriniz olursa paylaşırsanız sevinirim.

onlarla ben de çalıştım biliyorum. Ülkenin profesyonel 3-5 hosting firmasından birisidir. 

cpanel ile hacklemenin bir ilgisi yoktur. kullanım,yönetim zaafı vardır. 

server yönetimi ile paylaşımlı hosting kiralamak aynı şey değildir. paylaşımlı hosting'de sorumlu hosting firmasıdır. Fakat sunucu kiralarsanız tüm yönetimi ve sorumlulukları siz almak zorundasınızdır. 

Edit..

onlarla ben de çalıştım biliyorum. Ülkenin profesyonel 3-5 hosting firmasından birisidir. 
server yönetimi ile paylaşımlı hosting kiralamak aynı şey değildir. paylaşımlı hosting'de sorumlu hosting firmasıdır. Fakat sunucu kiralarsanız tüm yönetimi ve sorumlulukları siz almak zorundasınızdır.

Edited by safa
rude (see edit history)
  • Like 1

Burada sorunuzu soruyorsunuz:

Merhabalar

Burada uygun olmayan bir üslupla karşılık veriyorsunuz:

Burada ise "anlamadım, ne oldu şimdi" ya da tabiri caizse "hönk" diye tepki veriyorsunuz!

:blink:

Lütfen üslubunuza ve yaklaşımınıza dikkat ediniz!

Sorularınıza gelecek olursak benim tavsiyem:

- Linux CentOS / Plesk Panel sistemlerini kullanmanız  ve

- Yayında olan 1.6 sürümünü kullanmanız yönünde olacak. (Zaten güncelleştirmeler eski sürümlere göre çok daha kolay.)

İyi çalışmalar.

• Like 2

biraz boş yere tartışma olmuş. ekonovich ve eburgaz son yazdığınız mesajı düzenlemek zorunda kaldım.

burası özgür bir forumdur herkes bildiği kadar cevap yazabilir , yada soru sorabilir. burası ücretli bir yazılımın destek forumu olmadığı için özgür bir forumdur..

cevaplar sizi tatmin etmeyebilir ama sizden başka üyelere yardımcı olabilir.

Saygılar...

Edited by safa (see edit history)
  • Like 1

5 yıldır wordpress, opencart, prestashop gibi kişi veya kuruma bağlı olmayan, açık kaynak sistemler ile müşterilerime hizmet vermekteyim...Türkiye'de isim yapmış adı büyük fakat kullandıkları sistemlerin küçük olduğu bir çok firma vardır...bunlardan biride yukarıda ismi gecen firma ve isimtescil firmasıdır...sadece opencart ve prestashop kullanan 100 den fazla siteyi bu firmadan başka firmalara taşıdığımız olmuştur...wordpress bu firmalarda sorunsuz çalışıyor, zaten wordpress en kalitesiz sisteme de kursanız sorun çıkarmıyor..eğer cache sistemi kullanıyorsanız wordpress de aynı firmalar sorun çıkartıyor...yani kısaca cache kullanan hangi sistem olursa oldun bu iki firmalarda sorun yaşarsınız..isim yapmasına aldanmamak lazım...Türkiye'de ilk bu işi yapanlar olarak isim yapmışlardır...başka bir şey yoktur...

Güvenlik konusuna gelince cPanel, Unix tabanlı sistemlerde çalışan geniş bir kullanım oranına sahip kontrol panelidir...üzerine konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum...

Biz duyduklarımız veya kağıt üzerinde bildiklerimiz ile değil yaşadıklarımızla konuşmaktayız...bu nedenle ne birini ikna etmek nede birileri tarafından ikna edilmek gibi bir çabamız yoktur...

• Like 1