Jump to content

Usprawnienie pracy w module "przelew bankowy"


ania17wawa

Recommended Posts

Witam serdecznie, w chwili obecnej kończę dostosowywać swój pierwszy sklep w oparciu o Prestashop wersja 1.5.6.0. Mam kilka kwestii, z którymi nie mogę sobie poradzić, prosiłabym o pomoc:

1. W swoim sklepie oferuję możliwość płatności przelewem oraz na pobraniem. W module "Przelew bankowy 0.6", który obecnie po aktualizacji nazywa się "Bank wire", po wciśnięciu guzika "Konfiguruj", w "szczegółach kontaktu" mam:

- "Właściciel konta " (mam tu podać swoje imię i nazwisko czy nazwę firmy, czy może numer konta?)

- "Szczegóły "

- "Adres banku "

 

Jak to należy poprawnie wypełnić? Oraz czy jak klient weźmie opcję płatności "przelewem" to czy ten przelew będzie od razu wypełniony, czy muszę to przy każdym nowym zamówieniu robić?

 

2. Czy w sklepie w oparciu o Prestashop można wykonać coś takiego jak "zamówienie testowe"? Tzn. czy można je potem usunąć? I czy (spytam się wprost - czy fiskus się nie przyczepi potem :P) Bo chciałabym sprawdzić czy z zamawianiem i przelewem jest wszystko ok (tzn. czy wszystko poprawnie się wyświetla)

 

3. Jak rozwiązać kwestię faktury? Chodzi mi o to, że mam własny program do fakturowania, czy mogę klientowi przesłać taką fakturę, czy muszę korzystać z tej, która jest wygenerowana przez Prestashop?

 

4. Kiedy chcę złożyć zamówienie, tzn. w kroku 4 "przesyłka", w części "wybierz metodę wysyłki" pojawia mi się taki napis: "Do 2-3 dni, zawarty produkt: (tu pojawia się nazwa produktu)", czy ktoś wie jak się tego pozbyć? Wydaję mi się, że jest to wina szablonu, na którym obecnie działam. Tak to wygląda:

689bd4593d2c25b7med.jpg

 

Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

1. "Właściciel konta " - numer rachunku bankowego (tłumaczenie jest tu nie bardzo)

- "Szczegóły " - pełna nazwa i adres właściciela rachunku

- "Adres banku " - wystarczy nazwa Twojego banku

Klient dostaje tylko te zdefiniowane dane do przelewu (ustawiasz to tylko raz w konfiguracji), żaden papierowy kwitek przelewu się nie generuje.

 

2. Możesz testować do woli. Presta nie jest i nie może być systemem księgowym i fiskus nic do tego nie ma.

Testowe zamówienia możesz skasować modułem:

http://mypresta.eu/modules/administration-tools/delete-orders-free.html

 

3. Jak wyżej pisałem, presta nie jest systemem księgowym. Wiąże się to z tym, że Polska jako państwo o ustroju urzędniczo-bolszewickim posiada jeden z najbardziej zawiłych na świecie systemów podatkowych i presty nie można wykorzystać jako programu księgowego. Można tylko generować faktury proforma.

 

4. Wysyłka -> Przewoźnicy  tam konfigurujesz wszystkie opcje dotyczące dostaw.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, bardzo dziękuję za rzeczowe i konkretne odpowiedzi, są one bardzo pomocne :) mam jeszcze 3 pytania:

1. Czy jeżeli klient zażyczy sobie np. fakturę do zamówienia, to czy mogę przesłać mu ten dokument w mailu, która jest wystawiona w programie do fakturowania, który zazwyczaj używam?

 

2. W swojej ofercie mam produkty, które chciałabym wysyłać własnym transportem, który byłby za darmo niezależnie od ceny zakupu. W jaki sposób mogę ustawić darmową dostawę, niezależnie od ceny?

 

3. Czy istnieje taka możliwość, aby płatność przelewem oraz za pobraniem była możliwa, tylko kiedy zamówienie wynosi np. do 2 000zł? A jeśli zamówienie przekroczy 2 000zł, to czy jedyną możliwą płatnością był przelew bankowy? Czy ktoś miał z tym do czynienia?

 

Serdecznie dziękuję za wsparcie i za pomoc :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...