Jump to content

V googli zobrazuje URL kategorie namiesto priatelskej URL produktu

Recommended Posts

Ahojte,

z nadpisu asi nie je zrejme, aky mam problem ale vysvetlim to na konkretnom pripade:

Pri produktoch na mojom eshope zadavam ako maju vyzerat priatelske url adresy, pre lepsie vysledky v googli. Pri tomto produkte http://iphonedoplnky.eu/puzdra-pre-ihpo ... -a-32.html mam nastavenu spravnu priatelsku url adresu.

Avsak, ak dam vyhladat klucove slova "puzdra pre ihpone 4 4s graficka podtlac" (je to iba preto aby sa mi objavil vysledok hned prvy, viem ze nikto by toto nehladal :-)) ... tak ten zeleny link sa mi zobrazuje "iphonedoplnky.eu › Obaly a púzdra › Obaly a púzdra pre iPhone 4/4S"‎ cize vlastne kategoria daneho produktu a nie jeho konkretna priatelska URL ktoru som nastavil.

Ako mozem zariadit aby v tom zelenom linku bola prave ta moja URL adresa? A nie kategorie? Vseobecne sa mi tie kategorie zobrazuju ked vyhladavam moje produkty a myslim ze to nie je moc optimalne.

Dakujem

Napíš do google že ti to vadí ;)

Podľa mňa to optimálne je keď si na prvej pozícii. Keď si všimneš nižšie pod Obrázky pre dopyt tak sa im tam tiež zobrazujú kategórie.

Užívateľa samotného podľa mňa nezaujíma či je tam URL alebo kategórie pretože keď vidím kategórie, je možné že kliknem skôr na kategóriu ako samotný odkaz a prezriem si všetky produkty v kategórii a nie len produkt samotný

Nie, zle si ma pochopil. Dam iny priklad, mam napr. produkt s priatelskou URL http://iphonedoplnky.eu/pre-fotoaparat-na-iphone-sirokouhly-makro-objektiv-48.html

Ak dam hladat v googli "pre fotoaparat na iphone", tak sa vo vysledkoch ani neobjavim, pretoze google mi neberie do uvahy moju priatelsku URL a pritom som pocital ze ju bude zobrazovat ako zobrazuje linky tou zelenou farbou. Ale na tom mieste mi pri produktoch zobrazuje proste ich kategoriu co mi je prakticky na nic a nema to efekt, potrebujem aby sa tam objavovali priatelske URL adresy