Jump to content

Modyfikowanie kodu w prestashop


Przemysław Suszek

Recommended Posts

Cześć,

 

Postanowiłem nauczyć się modyfikować kod strony. Nie rozumiem dlaczego szablony strony składa się z domyślnego "default" oraz drugiego. Skąd wiadomo co jest pobierane i skąd. Jak się w tym odnaleźć. Obecnie jak mam coś zmodyfikować to pomagam sobie Firefox ale to chyba nie jest dobry sposób. Ponadto dzisiaj chciałem zmodyfikować kod żeby dla strony głównej (index) był div="a" a dla pozostałych div ="b". Zrobiłem to poprzez kod:

{if $page_name == 'index'}
                    <div id="center_column1" class="grid_5">
                {else}
                    <div id="center_column2" class="grid_5">

który znalazłem w Google. Czy jest jakaś dokumentacja. Szybkie HOW TO ?

 

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 Nie rozumiem dlaczego szablony strony składa się z domyślnego "default" oraz drugiego

możesz nieco tę kwestię naświetlić?

w prestashop możesz mieć X szablonow, to z którego korzytasz definiujesz w zakładce ustawienia > themes ( to tak apropo "Skąd wiadomo co jest pobierane i skąd")

 

 

 

Obecnie jak mam coś zmodyfikować to pomagam sobie Firefox ale to chyba nie jest dobry sposób

jedyny słuszny :)

{if $page_name == 'index'}
                    <div id="center_column1" class="grid_5">
                {else}
                    <div id="center_column2" class="grid_5">

zabrakło zamykającego {/if}

 

 

 

 

 

Czy jest jakaś dokumentacja. Szybkie HOW TO ?

dokumentacja odnośnie czego? kodu smarty? kodu php? styli css?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli modyfikuje domyslny szablon to niektóre pliki css muszę modyfikować z szablonu default. Generalnie nie jest to prosty Worpress, w którym mam możliwość stworzenia sobie szablonu z głowy. Faktycznie brakuje zamknięcia {if} chociaż i tak działa. Chodzi mi o dokumentację dotycząca pisania szablonów, wtyczek ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli modyfikuje domyslny szablon to niektóre pliki css muszę modyfikować z szablonu default. Generalnie nie jest to prosty Worpress, w którym mam możliwość stworzenia sobie szablonu z głowy. Faktycznie brakuje zamknięcia {if} chociaż i tak działa. Chodzi mi o dokumentację dotycząca pisania szablonów, wtyczek ?

 

Pozdrawiam

 

tak szczerze mówiąc to nie porównywałbym wordpressa do silnika sklepu. To kompletnie dwie różne rzeczy. Wordpress jest dziurawy jak ser, prestashop nie. Dlaczego? Właśnie z uwagi na zastosowane "sposoby" pisania kodu (najprościej rzecz ujmując)

porównaj sobie:

http://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-2337/product_id-4096/Wordpress-Wordpress.html

http://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-8950/Prestashop.html

Ponad to prestashop ma nieco większe możliwości personalizacji, z technicznego punktu widzenia, "można więcej".

 

 

W prestashop, po zapoznaniu się ze smarty masz możliwość pisania kodu "z głowy". Dlatego ważne jest, aby nieco się rozeznać w smarty.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację. Ale w przypadku PS jest duża bądź większa bariera wejścia.

 

znając smarty i idę programowania MVC jesteś w stanie ogarnac wszystko w parę dni :)

w sumie największy problem jest z "ogarnięciem" co jest czym w prestashop, bo jak ktoś miał do czynienia z programowaniem - smarty nie będzie problemem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...