Jump to content

(VYŘEŠENO) Heureka ověřeno zákazníky


Kaspi88

Recommended Posts

no jak to zakomplexovat do presty aby to posílalo samo ty dotazy (objednávky) v URL

viz. http://www.heureka.cz/direct/dotaznik/objednavka.php?id=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
&[email protected]

id = unikátní klíč vašeho obchodu
email = email zákazníka

Nebo jestli jsem to špatně pochopil.. Zkoušel jsem tam zadat kod s mým emailem a ID klíčem do prohlížeče a fungovalo to..

Link to comment
Share on other sites

Jakmile uzivatel potvrdi objednavku, musis do toho skriptu pridat tohle:

<?php
require_once 'HeurekaOvereno.php';
try {
   $overeno = new HeurekaOvereno($TVOJE_ID);
   $overeno->setEmail($EMAIL_ZAKAZNIKA);
   // pokud je v objednavce vice produktu, proved toto vicekrat
   $overeno->addProduct($NAZEV_OBJEDNANEHO_ZBOZI);
   $overeno->send();
} catch (Exception $e) {
// tady si nastav, kam se ma treba zalogovat chyba, abys vedel, ze ti overeno nefunguje
print $e->getMessage();
} ?>



To je cele - samo to vola pres HTTP tu adresu, nemusis se o to starat.

Neznam PrestaShop - nevim kam presne to doplnit. Dal bych to do skriptu, ktery potvrzuje objednavku, nebo do skriptu, ktery posila uzivateli potvrzujici email. Staci tahle odpoved?

Link to comment
Share on other sites

Jo už to chápu.. jdu to vyzkoušet a upravit aby to volalo ten script a následně poslalo ten dotaz pomocí URL ;) Už jsem to začal chápat. Teď to ještě zprovoznit. JEstli to dám dohromady napíšu to na prestashopcesky.cz aby to mohl každý upravit. Díky za nakopnutí

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak jsem na to nepřišel. Sám jsem na to neměl moc času a tak jsem se v tom hrabal jen chvilku.
Prestashop dokončuje objednávku pomocí modulů. Takže by se musel ten script přidat do všech modulů asi nejspíše do validation.php to je soubor, který jakoby potvrzuje správnost objednávky.
Jenže nepřišel jsem na to jak se jmenuje funkce, která nese ty požadovaný data jako je email, název zboží, případně více zboží, ID kod se tam může dát natvrdo.
Pokud někdo by byl ochoten to zprovoznit a podělit se poté na prestashopcesky.cz budu rád ;)

Link to comment
Share on other sites

V půl druhý ráno místo spaní jsem sepsal článek pro ostatní ;-)
http://prestashopcesky.cz/heureka-cz-overeno-zakazniky-v-prestashopu/

Ahoj, tak jsem zkousel postup ktery se sepisoval v noci a nekde delam chybu :-/
Mam prestu 1.1.0.5, pocestenou. Stahl jsem si archiv ktery obsahuje 3 php soubory, pouzil jsem tedy ten s HeurekaOvereno.php a nahral tam jak pises. Pak jsem si otevrel soubor paymentmodules, a hledal prikaz pro email. Nasel jsem na radku 319 "send the email customers" nebo tak nejak. Pod tento kod jsem skopiroval kod z tveho navodu, ulozil zmeny a bylo.
Pak sem se v eshopu prihlasil jako user, pridal zbozi do kosiku. Pocud zatim v poho, ale jakmile stisknu na bloku Kosiku tlacitko Kosik nebo K pokladne, stranka mi zesedne a dalsi se nenacte. Proste nekde chyba v kodu a nedostanu se na dalsi stranku objednavky. Netusis kde je problem? Pokud bys mi chtel poradit, budu rad kdyz napises treba na ICQ 197299316 (pupendo). Sem prilis casto nekoukam. Kazdopadne pokud se ti podari mi to rozchodit, dam navod, nebo ty, na tohle forum pro ostatni.
Diky. Petr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
V půl druhý ráno místo spaní jsem sepsal článek pro ostatní ;-)
http://prestashopcesky.cz/heureka-cz-overeno-zakazniky-v-prestashopu/

Ahoj, tak jsem zkousel postup ktery se sepisoval v noci a nekde delam chybu :-/
Mam prestu 1.1.0.5, pocestenou. Stahl jsem si archiv ktery obsahuje 3 php soubory, pouzil jsem tedy ten s HeurekaOvereno.php a nahral tam jak pises. Pak jsem si otevrel soubor paymentmodules, a hledal prikaz pro email. Nasel jsem na radku 319 "send the email customers" nebo tak nejak. Pod tento kod jsem skopiroval kod z tveho navodu, ulozil zmeny a bylo.
Pak sem se v eshopu prihlasil jako user, pridal zbozi do kosiku. Pocud zatim v poho, ale jakmile stisknu na bloku Kosiku tlacitko Kosik nebo K pokladne, stranka mi zesedne a dalsi se nenacte. Proste nekde chyba v kodu a nedostanu se na dalsi stranku objednavky. Netusis kde je problem? Pokud bys mi chtel poradit, budu rad kdyz napises treba na ICQ 197299316 (pupendo). Sem prilis casto nekoukam. Kazdopadne pokud se ti podari mi to rozchodit, dam navod, nebo ty, na tohle forum pro ostatni.
Diky. Petr


Mám tentýž problém :-/ ...nenašel by se někdo, kdo by upravil how-to k použití také pro verzi 1.1 ??? Díky moc předem...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
V půl druhý ráno místo spaní jsem sepsal článek pro ostatní ;-)
http://prestashopcesky.cz/heureka-cz-overeno-zakazniky-v-prestashopu/

Ahoj, tak jsem zkousel postup ktery se sepisoval v noci a nekde delam chybu :-/
Mam prestu 1.1.0.5, pocestenou. Stahl jsem si archiv ktery obsahuje 3 php soubory, pouzil jsem tedy ten s HeurekaOvereno.php a nahral tam jak pises. Pak jsem si otevrel soubor paymentmodules, a hledal prikaz pro email. Nasel jsem na radku 319 "send the email customers" nebo tak nejak. Pod tento kod jsem skopiroval kod z tveho navodu, ulozil zmeny a bylo.
Pak sem se v eshopu prihlasil jako user, pridal zbozi do kosiku. Pocud zatim v poho, ale jakmile stisknu na bloku Kosiku tlacitko Kosik nebo K pokladne, stranka mi zesedne a dalsi se nenacte. Proste nekde chyba v kodu a nedostanu se na dalsi stranku objednavky. Netusis kde je problem? Pokud bys mi chtel poradit, budu rad kdyz napises treba na ICQ 197299316 (pupendo). Sem prilis casto nekoukam. Kazdopadne pokud se ti podari mi to rozchodit, dam navod, nebo ty, na tohle forum pro ostatni.
Diky. Petr


Dobry večer, mam stejny problem, ale nevim co delam špatne.
Přikládám soubor PaymentModule.php

PaymentModule.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

kluci, taková lajdácká chybka. co ty uvozovky?


takže:

/* Heureka – ověřeno zákazníky */
require_once (dirname(__FILE__).'/../config/HeurekaOvereno.php');
try {
$overeno = new HeurekaOvereno(_ID_HEUREKA_);
$overeno->setEmail($customer->email);
foreach ($products AS $product) {
$overeno->addProduct($product['name']);
}
$overeno->send();
} catch (Exception $e) {
// nastavení pro zalogování chyby
print $e->getMessage();
}

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ahojík....Tak mně to funguje....Ale po odeslání objednávky se nedostanu zákazník zpět k zobrazení detajlu objednávky s možností si stýhnout fakturu a tak...Ale zobrazí se mu pouze bílá obrazovka...
Postupoval jsem dle návodu,....A samozdřejmně jsem udělal i to samé pro modul dobírka.... Ale naběhne jen bílá stránka....Neví někdo kde je problém? Podíval jsem se do objednávek a objednávka tam byla...Zákazníkovi a ani administrátorovi nepřišlo potvrzení objednávky.....Neví někdo kde je chybka...jedná se o nejlega.cz
Díkes za každou pomoc...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Já bych potřeboval pomoci. Verze 1.2.5.0 a stejný problém - po vložení kódu tam, kde se má odesílat objednávka a e-mail zákazníkovi, se mi zobrazí bílá obrazovka a nic se nikam neodešle. Uvozovky jsem měl správně.
Nějaké jednoduché řešení? Mám přiložit ukázku kódu? Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Snažím se uplatnit výše uvedený postup u 1.3.1., registrace zákazníka probíhá hladce, nákup taky, ale výsledky nikde.. Do složky config jsem nahrál HeurekaOvereno.php, soubor classes/PaymentModule.php má kód umístěný na ř. 85-97 (viz. příloha). Na tohle jsem už rozumově krátkej, co může být blbě..

PaymentModule.txt

Link to comment
Share on other sites

Tak už mi s tím rychle zaasistoval p. Čech z technické podpory Heureky, šlo o to, že ten kód se má umístit až pod odeslání mailu, tj. v tomto případě pod řádek: Mail::Send(intval($order->id_lang) ... atd ... Omlouvám se za spam, třeba to někomu PHP neznalému trochu pomohlo ..

Link to comment
Share on other sites

Tak už mi s tím rychle zaasistoval p. Čech z technické podpory Heureky, šlo o to, že ten kód se má umístit až pod odeslání mailu, tj. v tomto případě pod řádek: Mail::Send(intval($order->id_lang) ... atd ... Omlouvám se za spam, třeba to někomu PHP neznalému trochu pomohlo ..

super rada, teraz to funguje krasne.
vdaka

ak by sa niekomu zislo:

nas funkcny kod:
        /* Heureka – ověřeno zákazníky */
require_once (dirname(__FILE__).'/../config/HeurekaOvereno.php');
try {
$overeno = new HeurekaOvereno('tu je ID kod prideleny heurekou', HeurekaOvereno::LANGUAGE_SK);
$overeno->setEmail($customer->email);
foreach ($products AS $product) {
$overeno->addProduct($product['name']);
}
$overeno->send();
} catch (Exception $e) {
// nastavení pro zalogování chyby
print $e->getMessage();
}                                    /* koniec heureka skript */



umiestnenie kodu je pod tymito riadkami:

if ($orderStatus->send_email AND Validate::isEmail($customer->email))
                       Mail::Send(intval($order->id_lang), 'order_conf', 'Potvrdenie objednávky', $data, $customer->email, $customer->firstname.' '.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);



hadam niekomu do buducnosti pomoze :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Tak už mi s tím rychle zaasistoval p. Čech z technické podpory Heureky, šlo o to, že ten kód se má umístit až pod odeslání mailu, tj. v tomto případě pod řádek: Mail::Send(intval($order->id_lang) ... atd ... Omlouvám se za spam, třeba to někomu PHP neznalému trochu pomohlo ..

super rada, teraz to funguje krasne.
vdaka

ak by sa niekomu zislo:

nas funkcny kod:
        /* Heureka – ověřeno zákazníky */
require_once (dirname(__FILE__).'/../config/HeurekaOvereno.php');
try {
$overeno = new HeurekaOvereno('tu je ID kod prideleny heurekou', HeurekaOvereno::LANGUAGE_SK);
$overeno->setEmail($customer->email);
foreach ($products AS $product) {
$overeno->addProduct($product['name']);
}
$overeno->send();
} catch (Exception $e) {
// nastavení pro zalogování chyby
print $e->getMessage();
}                                    /* koniec heureka skript */



umiestnenie kodu je pod tymito riadkami:

if ($orderStatus->send_email AND Validate::isEmail($customer->email))
                       Mail::Send(intval($order->id_lang), 'order_conf', 'Potvrdenie objednávky', $data, $customer->email, $customer->firstname.' '.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);



hadam niekomu do buducnosti pomoze :-)



Ano potvrzuji funkčnost jen PROSIM pro ceskou verzi opravte radek:

$overeno = new HeurekaOvereno('tu je ID kod prideleny heurekou', HeurekaOvereno::LANGUAGE_SK);

na

$overeno = new HeurekaOvereno('tu je ID kod prideleny heurekou');

Nebude Vám to pro česky shop jinak fungovat a budete zbytečně obtěžovat pana Čecha (mimochodem úžasná podpora heureky a chválím veřejně)

Díky
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

v paymentmodule.php mi to funguje normálně, ale v cashondeliverywithfee.php mi to po potvzení objednávky zamrzne na napůl načtené stránce a nehodí mě to na historii objednávek. Heuréku mám vloženou pod řádkem:

Mail::Send(intval($order->id_lang), ‘order_conf’, ‘Order confirmation’, $data, $customer->email, $customer->firstname.’ ‘.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);

Poradí někdo?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
v paymentmodule.php mi to funguje normálně, ale v cashondeliverywithfee.php mi to po potvzení objednávky zamrzne na napůl načtené stránce a nehodí mě to na historii objednávek. Heuréku mám vloženou pod řádkem:

Mail::Send(intval($order->id_lang), ‘order_conf’, ‘Order confirmation’, $data, $customer->email, $customer->firstname.’ ‘.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);

Poradí někdo?


Mám stejný problém na 1.3.1.1
Poradíte někdo ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Zkousim tuto funkci na verzi 1.4.4.0 a mam problem, pri upracovani objednavky mi vyskoci chyba CHYBA SERVERU .... kod davam do souboru PaymentModule.php do teto pasaze:

 

// Send an e-mail to customer

 

xxxx

 

// Join PDF invoice

 

Zhruba kolem radku 425, muze nekdo poradit, kde je chyba?

Link to comment
Share on other sites

Zkousim tuto funkci na verzi 1.4.4.0 a mam problem, pri upracovani objednavky mi vyskoci chyba CHYBA SERVERU .... kod davam do souboru PaymentModule.php do teto pasaze:

 

// Send an e-mail to customer

 

xxxx

 

// Join PDF invoice

 

Zhruba kolem radku 425, muze nekdo poradit, kde je chyba?

 

ak chces tak mi posli do PM pristup na FTP nastavim ti to

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

v paymentmodule.php mi to funguje normálně, ale v cashondeliverywithfee.php mi to po potvzení objednávky zamrzne na napůl načtené stránce a nehodí mě to na historii objednávek. Heuréku mám vloženou pod řádkem:

Mail::Send(intval($order->id_lang), ‘order_conf’, ‘Order confirmation’, $data, $customer->email, $customer->firstname.’ ‘.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);

Poradí někdo?

 

 

pri vlozeni kodu do modulu cashondeliverywithfee je potreba upravit cestu k souboru HeurekaOvereno.php

ve vetsine pripadu takto:

/../../config/HeurekaOvereno.php

Link to comment
Share on other sites

Presta 1.4.1:

 

Najít řádek: 440

 

if (Validate::isEmail($customer->email))
  Mail::Send((int)$order->id_lang, 'order_conf', Mail::l('Order confirmation', $order->id_lang), $data, $customer->email, $customer->firstname.' '.$customer->lastname, NULL, NULL, $fileAttachment);

 

A pod to vložit ten kód od Heureky a za kódem Heureky musí být ukončovací znaménko pro podmínku, čili

}

:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

pri vlozeni kodu do modulu cashondeliverywithfee je potreba upravit cestu k souboru HeurekaOvereno.php

ve vetsine pripadu takto:

/../../config/HeurekaOvereno.php

 

Dodám, že u Presty 1.4.1 mi to fungovalo v CODWF takhle:

 

    /* Heureka – ověřeno zákazníky */
require_once ('../../config/HeurekaOvereno.php');

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Víte někdo, kde spolehlivě umístit skript s logem "Ověřeno zákazníky" ? Mám na mysli již konkrétní skript po přidělení certifikátu. Existuje několik variant. Logo jezdí např. při levém nebo pravém okraji monitoru.

Zkusil jsem umístit skript např. do modulu kategorií. Firefox fungoval perfektně, ale IE (jak jinak) má problém se zobrazením.

V headeru mi skript nefungoval vůbec...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobrý den,

prosím o ujasnění...

 

1) Ten script od Heureky má byt hned za "@Mail::Send...", nebo až za těma uzavíracíma závorkama "}" ?

 

2) V řádku "require_once (dirname(__FILE__).'/../config/HeurekaOvereno.php');" mám zaměnit tečky v lomených závorkách /../ ? A napsat tam adresu eshopu?

Jako takto - "require_once (dirname(__FILE__).'/eshop.cz/config/HeurekaOvereno.php');" ?

 

3) V řádku "overeno->addProduct($product['name']);" mám něco měnit? To "name" se vyplní automaticky podle objednávky?

 

4) Jak poznám, jestli se dotazník odeslal a celé to funguje, když chodí až po 10 dnech?

 

5) Je třeba něco upravovat i v souboru "HeurekaOvereno.php" ?

 

6) Můžu pomoci ručního zadání skriptu od Heureky "http://www.heureka.cz/direct/dotaznik/objednavka.php?id=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

&[email protected]&produkt[]=nokia%206210&produkt[]=nokia%206310i"

takto kontaktovat i předchozí zákazníky, když jsem ještě Heureku nepoužíval?

 

 

Sorry za lamovinu a díky za radu!

 

small-logo.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bohužel, kontroluji to rovnou na Heureka a žádná se neodešle. Zkoušel jsem různé cesty, u všech ostatních plateb to funguje, bohužel zde nikoliv. Zkoušel jsem i jiný modul, klasický dobírka a výsledek stejný.

Nemohl by někdo hodit Screen jak to má v dobírce daný? Jestli to třeba nemám blbě.

Popřípadě upnout ten upravený soubor.

Každopádně díky za pomoc.

 

PS: V PaymentModule.php mám tu cestu s ../../config - a funguje perfekt.

Zkoušel jsem všechny možné cesty a kombinace a nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

diky za info Kaspi,

ver mi, ze kdyby moduly fungovaly, jak pises, nepsal bych tu zadosti o pomoc pri implementaci primo do kodu

 

, neumel by mi nekdo prosim pomoci s implementaci do Verze Prestashop: 1.5.4.1 , dekuji

 

pokud pouziji modul ke stazeni, dostavam nasledujici hlasku, tudy asi cesta nepovede:

  • Za posledních 30 dní jsme od vás obdrželi 7 testovacích objednávek (poslední 03.06.2013 v 17:26:42).
  • Váš obchod v objednávkách dotazníků nepředává názvy produktů.

Edited by hudral (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosím a hodíš odkaz na modul na verzi prestashopu 1.2.5 děkuji mockrát hodně se mi to hodí. =)

 

Na starší verze to nikdo dřív nedělal, proto jsem udělal návod jak to udělat úpravou kódů.

 

diky za info Kaspi,

ver mi, ze kdyby moduly fungovaly, jak pises, nepsal bych tu zadosti o pomoc pri implementaci primo do kodu

 

, neumel by mi nekdo prosim pomoci s implementaci do Verze Prestashop: 1.5.4.1 , dekuji

 

pokud pouziji modul ke stazeni, dostavam nasledujici hlasku, tudy asi cesta nepovede:

  • Za posledních 30 dní jsme od vás obdrželi 7 testovacích objednávek (poslední 03.06.2013 v 17:26:42).
  • Váš obchod v objednávkách dotazníků nepředává názvy produktů.

 

Ano, to je přesně modul od prestahost v aktuální podobě, nefunguje na 100%, nicméně lze si ho upravit aby fungoval. Každopádně nevím zda to někdo zdarma bude dělat :)

Edited by Kaspi88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co konkrétně nejde, já jsem jej nainstaloval a nechal si zaslat testovací objednávku přímo od Heureky a dle jejich vyjádření funguje vše v pořádku. Mám verzi 1.5.4.1.

už mi to ide chyba bol v kode ale opravil som to :)

ale teraz mám veščí problem , ktorý asi nevyriešim, mám multistore ale tento modul to nepodporuje skušal som kotaktovať aj firmu brucek beruska ale ani oni to nevedia spraviť

Link to comment
Share on other sites

už mi to ide chyba bol v kode ale opravil som to :)

ale teraz mám veščí problem , ktorý asi nevyriešim, mám multistore ale tento modul to nepodporuje skušal som kotaktovať aj firmu brucek beruska ale ani oni to nevedia spraviť

 

V tomto případě bych zkusil kontaktovat http://prestahost.cz/ kteří tento modul vytvořili, pokud vím. Třeba budou umět pomoci ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

už mi to ide chyba bol v kode ale opravil som to :)

ale teraz mám veščí problem , ktorý asi nevyriešim, mám multistore ale tento modul to nepodporuje skušal som kotaktovať aj firmu brucek beruska ale ani oni to nevedia spraviť

Zdravím vo spolok. Mám inštalovanú verziu PS 1.5.6.1/ OverenoZakazniky 1.5.3 a mám problém s názvom produktu, ktorý mi nevyexportuje. Mr. Jack nevieš náhodou poradiť? Možno si riešil tú istú chybu pre SK verziu Heuréka - Ověřeno zákazníky z Presta-host.eu /týmto im veľké díky za modul, aj za export xml pre porovnávače/.

 

Url by malo vyzerat takto:

 

url http://www.heureka.cz/direct/dotaznik/objednavka.php?id=9b13907xxxxxxxxxxxxxxxxxx&email=info%40webdnes.cz&produkt[]=Star+Wars+The+Old+Republic+60+day+prepaid+card&produkt[]=Battlefield+4

odpoved: ok ok

 

moje url vyzera takto:

url http://www.heureka.sk/direct/dotaznik/objednavka.php?id=9851e785fxxxxxxxxxxxxxxxx&email=ftxrss%40centrum.sk

odpoved: ok ok

 

Díky vopred za radu...

 

Fuz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...