Jump to content

1.6 hakkında acil yardım :(

Recommended Posts

Arkadaşlar, dün gece itibariyle 1.5x versiyondan 1.6'ya (bence) başarılı sayılabilecek bir upgrade yaptım. Ancak aşamadığım ve yardımınızı talep ettiğim birkaç konu var.

1- search barını küçültebilir ve yer değiştirebilir miyim?

2- alışveriş sepetini yer değiştirmeliyim ancak yapamadım (canlı düzenleyiciyle)

3- üst yatay bar çok büyük puntolarla yazıyor nasıl yazı büyüklüğünü değiştirebilirim

4- ana sayfa'da slider ve görseller tekrar edilip 2 kez görüntüleniyor. (Canlı düzenleyiciden çöpe basıyorum kaydediyorum ancak olmuyor)

bu arada site www.9ay10gungiyim.com

yardımcı olursanız sevirinirim.

• 2 weeks later...

sepet modülü için admin panelinden modulese girin orada position var sepet sanırım en altta kalmış onu menünün üstüne çıkarın

bloksearch modülünün css sine girin orada

#search_block_top

tagı ile oynama yapabilirsiniz.

blocktopmenu modülünün css sine girin

.sf-menu > li > a

tagında font size 18 px dir onu düzeltebilrisiniz.

sepet modülü için admin panelinden modulese girin orada position var sepet sanırım en altta kalmış onu menünün üstüne çıkarın

bloksearch modülünün css sine girin orada

#search_block_top

tagı ile oynama yapabilirsiniz.

blocktopmenu modülünün css sine girin

.sf-menu > li > a

tagında font size 18 px dir onu düzeltebilrisiniz.

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

admin panelinde pozisyonlarda alışveriş sepeti modülü "displaytop" olarak aktif ne yaptıysam olmadı, canlı düzenleyici ile de hareket etmiyor maalesef.

Merhabalar

1.6 için yapılacak css değişikliklerinde biraz dikkatli olmanızı tavsiye edebilirim. Responsive bir tema olduğu için editlemeniz gereken css kuralıu birden fazla yerde bulunabilir. 

Diğer görünümleri (800px 400px 250px) de incelemenizi tavsiye ederim.

• 10 months later...

üst yatay menüdeki font boyutunu düzenleyeceğimiz yeri 8 saattir bulamıyorum sanırım bende yok belirtilen dosyada belirtilen yere kadar gidiyorum bende yok o kısım sanki 60. satırda diyorlar yok öyle bir sey 18 pc diyorlar dosyanın tamamında 18 px yok allah aşkına birisi yardımcı olsun nerede bu satır prestashop son sürümde ???

Merhaba

Bahsettiğiniz alan responsive olduğu için, cihaza ve çözünürlüğe göre bir çok css şablonundan birden etkilenir. 

standart temadaysanız ve standart üst menüyü kullanıyorsanız

themes/default-bootstrap/css/modules/blocktopmenu/css/superfish-modified.css 61. satır

themes/default-bootstrap/css/global.css 8. satır 

öncelikle bu kadar hızlı döndüğünüz için tşk ederim...

standart temadayım ve yonlendirdiğiniz her 2 noktadada ayar yeri yok mesela global.css de 8. satırda "dl, dt, dd, ol, ul, li," diye bir bölüm var ben burada nereyi editleyeceğim ? bir resim ckip gonerebilme şansınız olsa o kada memnun olacağım ki...

saygılarımla

sabrınızdan dolayı teşekkür ederim hocam buldum ama anlayamadığım bir karıssıklık oldu demin aynı satırlara baktığımda bulamıyordum hatta dikkatimi sans-serif font adına odaklayarak bilee bulamıyordum klavuz olarak yani...

tekrar tşkler iyi çalışmalar dilerim

saygılarımla