Jump to content

Export tovaru do XML feed-u


Recommended Posts

  • 6 months later...
Caute, neviete mi niekto poradit export tovaru do XML feed-u pre www.najnakup.sk

Maju na stranke nejaky navod ale kedze ja som uplny amater absolutne neviem ako na to.

Poradite? Dikes!!!

Specifikacia XML feed-u:
http://www.najnakup.sk/about.aspx?a=2

Priklad XML:
http://www.najnakup.sk/Data/xml_priklad.xml



Nazdar, uz si zohnal feed na stranku najnakup ? podelis sa ? diki
Link to comment
Share on other sites

Čaute,

stiahnite si súbor datafeed_najnakup.php a umiestnite ho do root zložky svojeho webu. Pred uploadom si ho upravte a na riadkoch 2, 31 a 32 namiesto www.xyz.sk vpíšte svoju url adresu obchodu. Potom stačí jednoducho do prehliadača zadať www.xyz.sk/datafeed_najnakup.php a v prehliadači sa vám vygeneruje xml feed, ktorý si uložíte kde uznáte za vhodné a do katalógu zadáte cestu k súboru. (napr. http://www.xyz.sk/datafeed/datafeed_najnakup.xml).
Toť vsjo.
Mám súbory pre generovanie xml feedov asi pre všetky známe slovenké a české porovnávače cien, tak až by bol záujem môžem uploadnuť.
Prajem veľa objednávok. :-)

datafeed_najnakup.php

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čaute,

stiahnite si súbor datafeed_najnakup.php a umiestnite ho do root zložky svojeho webu. Pred uploadom si ho upravte a na riadkoch 2, 31 a 32 namiesto www.xyz.sk vpíšte svoju url adresu obchodu. Potom stačí jednoducho do prehliadača zadať www.xyz.sk/datafeed_najnakup.php a v prehliadači sa vám vygeneruje xml feed, ktorý si uložíte kde uznáte za vhodné a do katalógu zadáte cestu k súboru. (napr. http://www.xyz.sk/datafeed/datafeed_najnakup.xml).
Toť vsjo.
Mám súbory pre generovanie xml feedov asi pre všetky známe slovenké a české porovnávače cien, tak až by bol záujem môžem uploadnuť.
Prajem veľa objednávok. :-)


no že váhaš, sem s nimi :) ďakujem ti za všetkých, hneď to idem vyskúšať,
ak možeš, hoď mi aj feedy na české vyledávače, prípadne ak vieš aj na madarské a nemecké, diki moc, aj pm
Link to comment
Share on other sites

Tu je 12 slovenských porovnávačov cien. Uložte do root zložky, nezabudnite si v súboroch prepísať url adresu na svoju okrem súboru pre Shopmaniu, ten stačí len umiestniť do root zložky. Shopmania si sama generuje xml feed z tohto php.
Zahraničné upnem neskôr, som teraz mimo domov a mám to doma v počítači. Slovenské som mal našťastie na usb kľúči.

Slovenske_vyhladavace.zip

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tu je 12 slovenských porovnávačov cien. Uložte do root zložky, nezabudnite si v súboroch prepísať url adresu na svoju okrem súboru pre Shopmaniu, ten stačí len umiestniť do root zložky. Shopmania si sama generuje xml feed z tohto php.
Zahraničné upnem neskôr, som teraz mimo domov a mám to doma v počítači. Slovenské som mal našťastie na usb kľúči.


Dakujem
Link to comment
Share on other sites

mpmajo ty si dobra truba, podporovat takto vlastnu konkurenciu a dat im zadara a hotovy nastroj. no su tu aj blbci bez obchodneho ducha co si nevazia svoj biznis, bez debaty.


ano, lebo tu kazdý druhý obchoduje s nábytkom, a kazdý baží po krvi a zničiť autora feedu , lebo ho poskytol zadara, bože , aký ste malomyselný, za všetkým peniaze a peniaze, a nikomu druhému nič nedať,
ja som pýtal feed preto, lebo nemám čas sa to naučiť programovať, kedže to budem potrebovať len raz, raz sa to nastaví, a funguje to, po mesiaci by som si asi uz nespomenul, ako to bolo, nezivím sa programovaním, aj ked som uz poskytol pár informácii o preste a moduloch, nikdy som nečakal za to nejaky prezent, ak čakáš za svoje vedomosti nejakú spetnú hodnotu, zmaž svoj nick na tomto fore, a založ si vlastnú komerčnú stránku, kde budeš radit za tažké prachy, a za týžden si kupiš medveda ...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nevidím dôvod prečo nepomôcť, však aj open source systémy sú zadarmo a konkurencia je v tomto smere len dobrá aspoň sa vytriedi odpad, ktorý nie je pre trh užitočný.
Myslím že aj celé toto fórum je o tom ako si navzájom pomôcť.
Za všetkým netreba hľadať len peniaze. :-p
Tie sa treba snažiť zarobiť na svojich e-shopoch a nie na banálnych xml feedoch.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nevidím dôvod prečo nepomôcť, však aj open source systémy sú zadarmo a konkurencia je v tomto smere len dobrá aspoň sa vytriedi odpad, ktorý nie je pre trh užitočný.
Myslím že aj celé toto fórum je o tom ako si navzájom pomôcť.
Za všetkým netreba hľadať len peniaze. :-p
Tie sa treba snažiť zarobiť na svojich e-shopoch a nie na banálnych xml feedoch.


moja reč, toto forum je o pokeci o preste, samotna Presta je Open Source .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

heh tak tu mame truby dve, jednu uplne neschopnu a jednu o trosku viac, co vie po anglicky asi tak, ze prelozi Open Source ako software zadarmo. ste sa nasli ;)
dobra vyhovorka ze nemas cas. nechce sa ti a ze si blby, si chcel napisat

Link to comment
Share on other sites

Takže tu máte ešte české porovnávače cien. Nemám ich odkontrolované, zatiaľ nevyužívame český trh. Predchádzajúca téma bola uzatvorená, tak som nútený vytvoriť novú a doložiť české porovnávače cien.

PS:
pre užívateľa Nero. Zdá sa mi že blbý a krátkozraký si ty. Tu na samotnom fóre nájdeš feedy hneď niekoľko krát, napríklad na českom fóre od užívateľa jackrabbit a iných taktiež ochotných pomôcť. Stačí použiť "search this forum", preklad si už urobíš sám, aby zo mňa nebol zas podľa teba "angličtinár". A mimochodom nepísal som že nemám čas, ale že zahraničné súbory nemám pri sebe t.j. dosť podstatný rozdiel.

Feed cz.zip

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to o tom čase to mieril na mna, chudák blbeček si neuvedomuje, že sú aj takí, ktorí sa zaoberajú aj inými vecami , je to obyčajný riťovlez, ktorý sám zatial nič nedokázal, ešte aj témy na prestu si musí kupovať od šikovnejších, no to vieš, že ho to potom naserie, keď potom niekto poradí inému nezištne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zdravim,

prosim viete mi poradit stiahol som ti feedy, prepisal som to uploadol do root na web a ked nahodim do priehladavaca stranku toho (www.xy.sk/heureka.php) tak mi len vyhodi toto a to sa mi zda ze to je chyba.

Warning: include() [function.include]: Unable to access /domains1/do2243600/public/www_root/config/config.inc.php in /domains1/do2243600/public/www_root/datafeed_heureka.php on line 3

Warning: include(/domains1/do2243600/public/www_root/config/config.inc.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /domains1/do2243600/public/www_root/datafeed_heureka.php on line 3

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/domains1/do2243600/public/www_root/config/config.inc.php' for inclusion (include_path='.') in /domains1/do2243600/public/www_root/datafeed_heureka.php on line 3

Warning: include() [function.include]: Unable to access /domains1/do2243600/public/www_root/init.php in /domains1/do2243600/public/www_root/datafeed_heureka.php on line 4

Warning: include(/domains1/do2243600/public/www_root/init.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /domains1/do2243600/public/www_root/datafeed_heureka.php on line 4

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/domains1/do2243600/public/www_root/init.php' for inclusion (include_path='.') in /domains1/do2243600/public/www_root/datafeed_heureka.php on line 4

Link to comment
Share on other sites

presne to som prave chcel napisat, no predbehol si ma :)


a co to presne znamena, je to chyba?

alebo ja som niekde spravil chybu? nevies poradit?

mozes mi napisat spravny postup ako sa to ma spravit aby to fungovalo, aby som si to overil.
diky
Link to comment
Share on other sites

Ferdo, skripty na generovanie feedov pre porovnávače od mpmaja sú len pre Prestashop!
Podľa zdrojoveho html kodu tvojho shopu sa mi zdá, že plačeš na nesprávnom hrobe -
Skript datafeed_heureka.php skúša includovat neexistujuce config/config.inc.php a init.php. Obráť sa na zhotoviteľa (inštalátora) tvojho "table" shopu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

len pre ostatnych napisem ze zmente cislo 3 ma 4 - slovencina

$p=Product::getProducts(4, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // slovencina je v DB pod číslom 4
$products=Product::getProductsProperties(4, $p); // slovencina je v DB pod číslom 4
a este 2x nizssie intval(4)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stretol som sa už so spomínaným problémom. Niektorým užívateľom verzie 1.3.1 v tagu popis tovaru zobrazuje text s entitami namiesto správneho kódovania. Riešenie je zameniť v php súboroch riadok:

'.str_replace("&", "&",strip_tags($row['description_short'])).'

za upravený:

'.str_replace("&", "&",strip_tags(html_entity_decode($row['description_short'], ENT_COMPAT, 'utf-8'))).'

Pracujem teraz na module, ktorý generuje xml exporty jedným kliknutím pre všetky slovenské katalógy a v budúcnosti aj pre české a xml exporty uloží priamo do zložky. Modul je už funkčný pre verziu Prestashopu 1.2 s ktorou pracuje korektne. Na doladení pre v.1.3 sa pracuje. Záujemci ma môžu kontaktovať cez PM, prípadne e-mailom na [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím.

Mám staršiu prestu, stiahol som si tých 12 feed generátorov a ani jedne mi nefunguje... Prepísal som aj link a môj feed vyzerá takto:

Tento súbor XML nemá priradené žiadne informácie o štýle. Nižšie je zobrazený strom dokumentu.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím Vás všetkých po dlhšej odmlke.
Scripty, ktoré som sem pred niekoľkými mesiacmi hodil boli robené pre verziu 1.2 ale s drobnými úpravami fungujú korektne aj na verziách 1.3 (sám poznám min. 10 obchodov čo ich na verzii 1.3 používa).
Ja osobne používam mnou vytvorený modul, ktorý generuje xml feed pre 20 slovenských porovnávačov cien na jedno kliknutie v administrácii a vie aj cron (takže netreba ani klikať). Ten tu bohužiaľ nezverejním. :)
Viem že veľa z Vás začína a pomoc potrebuje, no skúste pre to spraviť niečo aj Vy. Pokiaľ bude chyba niekde medzi stoličkou a počítačom tak nejaký php súbor ju neodstráni.
Odporúčam Vám nainštalovať si na pc virtuálny server a skúšať, upravovať, modifikovať........, len tak sa niečo nové naučíte. Nakoniec preto som tie súbory pred časom zverejnil, možno v nádeji že ich niekto vylepší, upraví, doplní o nové funcie, prípadne generovanie aj atribútov a tak si pomôžeme navzájom celá komunita. Myslím že o tom by Prestashop fórum malo byť. Skutočnosť sa mi zdá ale iná. Veľa ľudí si stiahne súbor ale nemá snahu ani porovnať si, či obsahuje povinné tagy, ktoré katalóg vyžaduje. Hlavne že generuje :(
Smutné.
Tí ktorí ma oslovili či už cez pm alebo e-mailom, všetkým som rád pomohol a všetkým scripty idú bez problémov, stačilo aby mali len trošku snahy. A práve Tí sa najviac snažia prispieť k rozvoju, no žiaľ už cez súkromné korešpodencie a nie cez toto fórum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stiahol som dane feedy, nahodil a obcas idu a obcas nejdu. Predpokladam, ze to je hostingom, na starom hostingu vsetko islo ok. Neviete niekto poradit ako to pripadne upravit, aby to generovalo spravne? Momentalne mi vacsinou generuje taketo nieco a vygenerovanie xml suboru zo spravnou strukturou sa mi casto podari az na cca 10 pokus. Mam prestu 1.3.2


Stella McCartney 12641 Stella 2x 10ml Edp Stella + 2x 10ml Edp Stella Rose Absolute http://www.parfemyelbea.sk/darcekovesetydamske/12641-stellamccartneystella.html http://www.parfemyelbea.sk/img/p/12641-2109.jpg 41.88 Darčekové sety > Dámske vône 5 Paco Rabanne 12639 Ultraviolet EDP-Parfémová voda 50 ml Tester http://www.parfemyelbea.sk/testerydamske/12639-pacorabanneultraviolet.html http://www.parfemyelbea.sk/img/p/12639-2264.jpg 32.42 Testery > Dámske vône 5 Giorgio Armani 12638 Code BL-Telové mlieko 200 ml http://www.parfemyelbea.sk/damskevone/12638-giorgioarmanicode.html http://www.parfemyelbea.sk/img/p/12638-.jpg 40.42 Dámske vône 5

Link to comment
Share on other sites

skusil som ten súbor ktorý tu je nahratý na začiatku diskusie, bohužiaľ mi nejde, pridávam svoj ktorý prakticky funguje na všetkých obchodoch ktoré som robil, skúste ho, ma jednu chybu a to je že nema seo adresy zapísane. Možno sa to niekomu podarí opraviť.


ja nepouzivam tieto feedy, napisala som si generovanie vlastnych pouzitim feedera, ale seo url mi funguju...

v podstate co mam navyse je
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'/init.php');



potom

$affiliate = (Tools::getValue('ac') ? '?ac='.intval(Tools::getValue('ac')) : '');



a konkretne generovanie url na produkt

"".htmlspecialchars($link->getproductLink($row['id_product'], $row['link_rewrite'], Category::getLinkRewrite(intval(Tools::getValue('id_category')), [id_jazyk]))).$affiliate.""



kde [id_jazyk] je id jazyka aky ma slovencina vo vasom eshope...

dufam, ze je to napisane spravne... mam trocha ine premenne, tak snad som nieco neprehliadla a aspon niekomu pomohla

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
zdravim,

Stiahol som tych 12 skriptov, upravil pre prestu 1.3 a zaktualizoval strukturu XML podla najnovsich specifikacii.
Slovencina je pod ID 3 a feedy by mali byt ulozene v modules/modulporovnavace

dakujem povodnemu autorovi.


funguje to takto aj pre prestu 1.4?

zobrazuje to, idem to prejsť detailne
Link to comment
Share on other sites

zdravim,

Stiahol som tych 12 skriptov, upravil pre prestu 1.3 a zaktualizoval strukturu XML podla najnovsich specifikacii.
Slovencina je pod ID 3 a feedy by mali byt ulozene v modules/modulporovnavace

dakujem povodnemu autorovi.


to ID vôbec nemusí byť 3, dajte na to pozor
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cavte.

Viete mi niekto poradit ci sa da nejako docielit to, aby to php generovalo iba tie produkty, ktore
su v aktivnej, zobrazenej kategorii/podkategorii ??
Ide o to, ze mam niektore kategorie a podkategorie nastavene aby sa nezobrazovali, ale konkretne
produkty v nich takto nastavene nie su. Prave tieto potrebujem vyhodit z xml, ktore mi vygeneruje php.

Dakujem za radu vopred.

Link to comment
Share on other sites

Cavte.

Viete mi niekto poradit ci sa da nejako docielit to, aby to php generovalo iba tie produkty, ktore
su v aktivnej, zobrazenej kategorii/podkategorii ??
Ide o to, ze mam niektore kategorie a podkategorie nastavene aby sa nezobrazovali, ale konkretne
produkty v nich takto nastavene nie su. Prave tieto potrebujem vyhodit z xml, ktore mi vygeneruje php.

Dakujem za radu vopred.


Doporučujem asi najjednoduchší spôsob: Skopíruj už vygenerovaný feed a vlož ho do daného php súboru, ktoré produkty tam nechce jednoducho ich odtiaľ vymažeš...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ahojte,

vsetko mi funguje ako ma, mam len problem s tym ze mam prazdny popis . Mam 2 obchody (jeden na 1.3.1 a druhy na 1.3.6.) a vsade sa to sprava rovnako :(

dakujem

EDIT:

takze chyba bola jednak v tom ze som mal jazyk nastaveny ako 6, kazdy ma po svojom.
nezaradnie do zakladnych kategorii

Link to comment
Share on other sites

Dobry den.
Mam problem s xml feedom naci to co ma aj v rozsahu aky potrebujem ale stale vracia problem

This page contains the following errors:

error on line 548 at column 31: EntityRef: expecting ';'
Below is a rendering of the page up to the first error.



fak si s tym neviem poradit. Vie mi niekto povedat kde je chyba?

<?php
$shopUrl = 'http://www.eurobik.sk';  // název dom ny
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // správná cesta k souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php'); // správná cesta k souboru
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts(8, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); //  eština v DB pod   slem 3
$products=Product::getProductsProperties(8, $p); //  eština v DB pod   slem 3

header("Content-Type: text/xml");
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

eurobik.sk
www.eurobik.sk/';

foreach ($products as $row) {
if ($row['active']){
$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), intval(8));
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), intval(8));
}

$img=Product::getCover($row['id_product']);
echo '

'.str_replace("&", "&", $row['supplier_name']).'
'.str_replace("&", "&", $row['manufacturer_name']).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['name'])).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['description_short'])).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['description'])).'
'.implode('>',array_reverse($kategorie)).'
'.$row['link'].'
http://www.eurobik.sk/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg
'.$row['tax_rate'].'
'.($row['price']*1).'
'.($row['reduction_price']*1).'
'.($row['quantity']*1).'
'.$row['reduction_percent'].'
'.$row['reduction_from'].'
'.$row['reduction_to'].'
'.$row['on_sale'].'
'.$row['available_now'].'
'.$row['available_later'].'
'.($row[‘quantity’] > 0 ? '1' : '2').'
'.$row['supplier_reference'].'
'.$row['reference'].'
'. round($row['ean13']) .'
';
[spam-filter]
echo '';

?>



Pripadne http://eurobik.sk/xml.php
Dakujem za kazdu radu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ahojte, dakujem za skvelu pomocku. Zalozil som si eshop na facebooku kde pouzivaju xml feed pre heureka.

 

Pracuje to pekne az na popis tovaru kde je diakritika tak to cele rozhadze neviete mi nejako s tym pomoct?

 

A este jedna prosba neda sa pridat do toho feedu aj kategoria? Resp. kategoriu mi vygeneruje len u niektorych poloziek. Uplne nahodne. Skusal som ci nie je problem v tom ze polozka je vo viacerych kategoriach zaradena, ale to nemalo na to vplyv.

 

Vsimol som si ze vygenerovalo vsetky polozky, ktore su v eshope aj neaktivne da sa to nejako doplnit aby sa generovali len aktivne polozky? Teda tie co su povolene?

 

Prosim o pomoc

 

 

Dakujem.

Link to comment
Share on other sites

Mame problem pri feedoch s exportom obrazkov vo verzii 1.4.

 

Pri danych feedoch sa sice vypise URL obrazku, ale je to chybna url. Resp dany link fungoval do verzie 1.4, v nej to uz nejde nakolko presta uklada obrazky inym sposobom.

 

Ak ste spravili update bude Vam to fungovat so starymi obrazkami ale nove nevyexportuje, skuste si to skontrolovat. Mometalne sa skusam script upravit, no zatial neuspesne.

 

Pokial sa to niekomu podarilo, prosim napiste.

Link to comment
Share on other sites

Mame problem pri feedoch s exportom obrazkov vo verzii 1.4.

 

Pri danych feedoch sa sice vypise URL obrazku, ale je to chybna url. Resp dany link fungoval do verzie 1.4, v nej to uz nejde nakolko presta uklada obrazky inym sposobom.

 

Ak ste spravili update bude Vam to fungovat so starymi obrazkami ale nove nevyexportuje, skuste si to skontrolovat. Mometalne sa skusam script upravit, no zatial neuspesne.

 

Pokial sa to niekomu podarilo, prosim napiste.

 

Vyriesil som to. Takze najskor musite ist v BO do NASTAVENIA OBRAZKOV. Uplne dole je funkcia, ktora prekonvertuje stary system ulozenia obrazkov do noveho, pravdaze to plati pre update. Potom este treba ist do NASTAVENI PRODUKTOV a opat uplne dole treba zamietnut LEGACy IMAGES COMPATIBILITY.

 

V XML feede na obrazky pouzite nasledovne:

 

http://www.vasobchod.sk/'.$img['id_image'].'-medium/'.$row['link_rewrite'].'.jpg

 

Samozrejme velkost obrazku MEDIUM, ci HOME atd. si zmenite.

 

Hadam pomohlo.

Link to comment
Share on other sites

Vcera mal server na ktorom hostujem nejaky vypadok ...

V emajli ktory prisiel sa samozrejme ospravedlnili a zaroven doporucili ak mame nejake zalohy tak si subory nahrat s5 na server ..pretoze pravdepodobne pri niektorych strankach prislo k ich strateniu sad.gif.

 

U mna som si vsimol ze mi prestali fungovat xml vystupy.

Subory mam v adresary takze stratene nie su.

 

ale ak zadam adresu konkretneho porovnavaca do prehliadaca napr : http://akvaland.sk/xxxxx.php

tak sa mi zobrazi biela stranka .Ziadny eror takze netusim vobec kde hladat chybu.

Prevadzkovatel porovnavaca mi potrvrdil ze im sa vracia prazdny vypis takze to nefunguje.

 

Moja otazka vlastne je ako zistit kde moze byt chyba ?

 

Pouzivam Prestashop 1.2.5

Databaza je OK obchod bezi zatial bez problemov.

 

Toto je kod ktory som doteraz uspesne pouzival pre porovnavac

<?php
$shopUrl = 'http://akvaland.sk';  
include(dirname(__FILE__).'/../config/config.inc.php');
include(dirname(__FILE__).'/../init.php');
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts(3, 0, 0, 'id_product', 'desc', false);
$products=Product::getProductsProperties(3, $p);
....
...
..
.

Link to comment
Share on other sites

Problem vyrieseny.

 

Prevadzkovatel mi nahral nejaku staru zalohu kde

$p=Product::getProducts(3, 0, 0, 'id_product', 'desc', false);
$products=Product::getProductsProperties(3, $p);

 

cislo 3 - bolo treba prepisat na id Slovenciny cize 4.

 

Potom uz vsetko funguje tak ako ma.

 

A ja som si to nevsimol na prvy krat.

Link to comment
Share on other sites

Mame problem pri feedoch s exportom obrazkov vo verzii 1.4.

 

Pri danych feedoch sa sice vypise URL obrazku, ale je to chybna url. Resp dany link fungoval do verzie 1.4, v nej to uz nejde nakolko presta uklada obrazky inym sposobom.

 

Ak ste spravili update bude Vam to fungovat so starymi obrazkami ale nove nevyexportuje, skuste si to skontrolovat. Mometalne sa skusam script upravit, no zatial neuspesne.

 

Pokial sa to niekomu podarilo, prosim napiste.

bol to problem ale podarilo sa ;)

http://www.prestashop.com/forums/topic/123084-modul-xml-export-pre-porovnavace-cien-aj-s-atributmi/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím chcel by som vás poprosiť o pomoc s datafeedom pre shopmaniu

 

Mam prestashop 1.3.7

 

tu je feed

http://navigaciavmob...k-shopmania.php

 

<?php

$shopUrl = 'http://navigaciavmobile.sk'; // adresa shopu včetně http://

//echo dirname(__FILE__);

 

include(dirname(__FILE__).'/../config/config.inc.php'); // cesta ke config souboru

include(dirname(__FILE__).'/../init.php');

error_reporting(0);

$p=Product::getProducts(4, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // ceština je v databázi zapsaná pod číslem 3

$products=Product::getProductsProperties(4, $p); // ceština je v databázi zapsaná pod číslem 3

 

header("Content-Type: text/xml");

echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>';

echo '<store><products>';

 

foreach ($products as $row) {

 

//print_r($products);

$img=Product::getCover($row['id_product']);

$productImgString = ''.($img['id_image']);

$imgLink = 'http://navigaciavmobile.sk/img/p/';

$imgLink = $imgLink.$row['id_product'].'-'.$productImgString.'-thickbox.jpg';

 

 

echo '

<Product>

<MPC></MPC>

<Category>Navigácia</Category>

<Manufacturer></Manufacturer>

<MPN></MPN>

<Name>'.str_replace("&", "&", $row['name']).'</Name>

<Description>'.str_replace("&", "&",strip_tags($row['description'])).'</Description>

<URL>'.$row['link'].'</URL>

<Image>'.$imgLink.'</Image>

<Price>'.$row['price_tax_exc'].'</Price>

<Currency>EUR</Currency>

<Shipping>48</Shipping>

<Availability>Skladom</Availability>

<GTIN>'.$row['ean13'].'</GTIN>

</Product>

';

 

}

echo '</products></store>';

?>

 

 

Potreboval by som vypisovať kategóriu :

Váš datafeed kategórií neobsahuje plnú cestu od koreňa ku konečnej kategórii, kde sú umiestnené výrobky.

 

Napr. "Elektrospotrebice > Príslušenstvo" namiesto "Príslušenstvo", "Elektrospotrebiče > Malé spotrebiče > Ostatné spotrebiče" namiesto "Ostatné spotrebiče"

 

 

Viete mi prosim postnúť kod na spravne vypisovanie kategórie . Sorry ale moje koderske chopnosti tak daleko nesahaju . Pre niekoho tu bude otazka minutky. Dakujem v

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Viete mi niekto poradit ako exportovat velkosti? Pre tych co ma nechapu, takto sa exportuje produkt:

<PRODUCT>'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['name'])).'</PRODUCT>

Teda potrebujem vediet ako sa daju velkosti. Vopred velmi pekne dakujem!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravím všetkých, som veľmi rád, že ste ochotní sa podeliť o svoje skúsenosti. Už dlhšie som sa snažil rôznymi spôsobmi generovať xml súbory, nakoniec som si na to zaplatil človeka ale neurobil to podľa mojej predstavy. Až po prečítaní tohto vlákna sa mi podarilo konečne niektoré veci spojazdniť.

 

So zverejeného php súboru vygeneruje všetko ale osobne mám v obchode malý problém. Niektoré tovary mám zaradené vo viacerých kategóriách naraz a pri týchto vôbec skript nevygeneruje kategóriu. Následne to je potom problém naimportovať a preto mi importuje na porovnávače tak max 30% tovarov. Vedeli by ste mi poradiť ako odstrániť chybu aby vypisovalo aspoň jednu kategóriu?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím všetkých, som veľmi rád, že ste ochotní sa podeliť o svoje skúsenosti. Už dlhšie som sa snažil rôznymi spôsobmi generovať xml súbory, nakoniec som si na to zaplatil človeka ale neurobil to podľa mojej predstavy. Až po prečítaní tohto vlákna sa mi podarilo konečne niektoré veci spojazdniť.

 

So zverejeného php súboru vygeneruje všetko ale osobne mám v obchode malý problém. Niektoré tovary mám zaradené vo viacerých kategóriách naraz a pri týchto vôbec skript nevygeneruje kategóriu. Následne to je potom problém naimportovať a preto mi importuje na porovnávače tak max 30% tovarov. Vedeli by ste mi poradiť ako odstrániť chybu aby vypisovalo aspoň jednu kategóriu?

 

Každý produkt má nastavenú predvolenú kategóriu čiže odpoveď by som hľadal niekde tam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Čaute,

 

stiahnite si súbor datafeed_najnakup.php a umiestnite ho do root zložky svojeho webu. Pred uploadom si ho upravte a na riadkoch 2, 31 a 32 namiesto www.xyz.sk vpíšte svoju url adresu obchodu. Potom stačí jednoducho do prehliadača zadať www.xyz.sk/datafeed_najnakup.php a v prehliadači sa vám vygeneruje xml feed, ktorý si uložíte kde uznáte za vhodné a do katalógu zadáte cestu k súboru. (napr. http://www.xyz.sk/da...ed_najnakup.xml).

Toť vsjo.

Mám súbory pre generovanie xml feedov asi pre všetky známe slovenké a české porovnávače cien, tak až by bol záujem môžem uploadnuť.

Prajem veľa objednávok. :-)

 

Neviem, či Google Translator bude robiť dobre alebo nie,

 

Chcela som vám poďakovať za tento modul tak fantastické vytvoriť xml súbory sproduktmi.

 

Pozdrav zo Španielska

 

Mám sa vzdať svojej stránky: http://www.condonland.es

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

zdravim vsechy,

potreboval bych xml feedy pro slovenske porovnavace.

 

pouzil jsem ten navod a .php soubory z prvni strany - upravil jsem 3 na 4 a opravil jsem problem s url produktu protoze tak jak to tam bylo napsano se mi ukazovalo url napriklad takto: abc.comabc.com/a-uz-samotny-produkt to jsem vyresil ze jsem tu jednu url obchodu umazal

 

VSECHNO FUNGUJE NA JEDNOM OBCHODE KDE JE PRESTASHOP 1.3.X.X PERFEKTNE

 

ALE POTREBOVAL BYCH TOTO UDELAT JESTE NA MEM DRUHEM ESHOPU POSTAVENEM NA PRESTASHOP ALE TEN BEZI NA VERZI 1.5.X.X A TAM TYTO PHP SOUBORY VUBEC NEFUNGUJI :/

nevite nekdo prosim proc? napise mi to jen cerveny text neco s nejakou chybou s parsovanim.

potreboval bych to nejak vyresit vsem co se pokusi pomoci predem moc dekuju, diky.

Link to comment
Share on other sites

Problém je v tom, že ve verzi 1.5 se změnila spousta věcí, hlavně v databázi, takže xml export z 1.4 fungovat bez radikálních změn nebude. Navíc 1.5 má podporu více shopů, takže tím se ještě více vše komplikuje. Já akorát dokončuji export pro 1.5 s podporou multistore a můžu potvrdit, že zavedením podpory více shopů a rozšířenou skladovou evidencí se opravdu vše hooodně zkomplikovalo :)

Link to comment
Share on other sites

hm toho sem se obaval :/ a nevite jestli neni nekde od nekoho postnuty nejaky modul na export xml nebo nove udelane podobne phpcka jako jsou ty tady? kdybych to vedel tak sem nenahazoval prestu1.5 ale nizsi no nic neda se uz nic delat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja som tiez momentalne urobil eshop vedeny na ps 1.5 a tiez by som ho rad vlozil do porovnavacov. Citanim tohto vlakna mi je jasne ze tie phpcka co su na stiahnutie na zaciatku mi asi nepojdu.. Pomoze mi s tym niekto ? ma niekto aktualne phpcka pre ps 1.5 ? alebo mi niekto poradi ako vygenerovat xml pre porovnavace ? najlepsie pre vsetky slovenske :)

 

 

Dubak

Edited by dubak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja som tiez momentalne urobil eshop vedeny na ps 1.5 a tiez by som ho rad vlozil do porovnavacov. Citanim tohto vlakna mi je jasne ze tie phpcka co su na stiahnutie na zaciatku mi asi nepojdu.. Pomoze mi s tym niekto ? ma niekto aktualne phpcka pre ps 1.5 ? alebo mi niekto poradi ako vygenerovat xml pre porovnavace ? najlepsie pre vsetky slovenske :)

 

 

Dubak

 

ahoj dubaku, ano ty phpcka ktera jsou uvedena na stahnuti funguji uplne bez problemu na preste 1.3.x.x a 1.4.x.x.

bohuzel na verzi 1.5.x.x mi nefungujou. taky hledam reseni jak toto udelat na preste 1.5,samozrejme jsou tu placene varianty ale to ja nepotrebuji nepridavam moc produktu rocne do obchodu takze spise hledam takoveho rucni reseni bohuzel jsem prolezl hodne webu a zatim nikde nebylo nic co by fungovalo s verzi 1.5 :/ kdybys neco nasel tak to sem please postni urcite bych to uvital ja i mnoho jinych. (nejlepe jak ceske nejvetsi tak i slovenske nejvetsi porovnavace)

Edited by PepeCZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím,

 

děláme moduly XML exportů - mj. také pro porovnávače zboží. Heureka je v CZ a SK je stejná. Pokud jsou v SK jiné, zajímavé, porovnávače, tak by se modul dal zřejmě poměrně jednoduše upravit... Přehled XML modulů je na našem webu, včetně detailních popisů a manuálů. Umožňují mj. individuální nastavování kategorií zboží, hromadnou editaci parametrů přes CSV soubory...atp.

 

Jaké jsou nejpoužívanější SK vyhledávače?

 

Jirka

0tlogo_v2_creativity_150x50.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Zdravím,

 

děláme moduly XML exportů - mj. také pro porovnávače zboží. Heureka je v CZ a SK je stejná. Pokud jsou v SK jiné, zajímavé, porovnávače, tak by se modul dal zřejmě poměrně jednoduše upravit... Přehled XML modulů je na našem webu, včetně detailních popisů a manuálů. Umožňují mj. individuální nastavování kategorií zboží, hromadnou editaci parametrů přes CSV soubory...atp.

 

Jaké jsou nejpoužívanější SK vyhledávače?

 

Jirka

0tlogo_v2_creativity_150x50.png

 

Jop jsou Heuréka stejné jak v ČR tak SK. Ale když jsem ten stejný xml soubor co mám u CZ nakopíroval do SK, tak mě napsali, že mě nesedí ceny. Ve feedu mám cenu v Kč a na webu v EUR. JE to určo banalita, ale jak se to vyřešit ? :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ahoj, stáhl jsem si export feedů od mpmajo pro slovenské vyhledavače a bohužel mi to nefunguje. Potřebuji své produkty pouze naimportovat na slovenskou Heureku, ale bohužel se mi po upravení údajů a zkopírování datafeed_heureka.php do adresáře s e-shopem nezobrazí vůbec nic. Můj obchod běží na doméně www.j-shop.cz, takže když si kliknu na www.j-shop.cz/datafeed_heureka.php, nic se mi bohužel nezobrazí.
Mohl by mi prosím někdo napsat, jakým způsobem získám export v XML podobě? Mám Prestashop v. 1.4.
Díky moc, Jirka

Link to comment
Share on other sites

Zdravím taktiež by som potreboval pomoc skúsil som strašne vela modulov ale žiadny nefunguje. Skúšal som prestacenter xml free takisto aj rôzne české/slovenské moduly za ktoré som zaplatil ale nefungujú a výrobcovia neodpisujú. Je tu nejaká možnosť pomôcť vytvoriť xml súbor pre heureku? Som naozaj zúfali a každá rada bude odcenená! Ďakujem vopred :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravim vospolok, nejako skusam spojazdnit xml feed pre verziu 1.5.6.2 ale vobec to nejde. Skusal som stiahnut tych 12 porovnavacov a vzdy mi hodi chybu init.php on line 31.

Cesty k suborom mam isto nastavene spravne



include(dirname(__FILE__).'/config/settings.inc.php');
include(dirname(__FILE__).'/init.php');

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...