Jump to content

fiyat hesaplatma modülü

Recommended Posts

merhabalar

ürün sayfasına manuel iki secenek ekleyerek (yönetim panelinden değişiklik olmayacak) mevcut ürün fiyatını bunlara göre güncellemek istiyorm,  nasıl yapabilirm?

ya da    bu modülü yazmak isteyen varsa, teklif versin lütfen.

tşk. ederim

Edited by selin (see edit history)

Biraz daha detay verebilir misin? Hangi versiyonu kullanıyorsun ve ürün fiyatını neye göre güncellemek istiyorsun açık açık yazabilirsen eminim yardım alma ihtimalin artacaktır. Olmadı ingilizceye çevirip sorarız, Vekia yada biri bakar mutlaka biz çözemez isek.

Edited by ajnglagla (see edit history)

Biraz daha detay verebilir misin? Hangi versiyonu kullanıyorsun ve ürün fiyatını neye göre güncellemek istiyorsun açık açık yazabilirsen eminim yardım alma ihtimalin artacaktır. Olmadı ingilizceye çevirip sorarız, Vekia yada biri bakar mutlaka biz çözemez isek.

ürün detay sayfasında statik iki seçenek olacak bunlar, genişlik ve yükseklik. bunlara göre fiyat değişecek kücük bir algoritması var: 

genişlik: başlangıcı => 30 ve bitiş 260 (30,31,32....260)

fiyat etkileri: 30...100 = +$0

100..110 = Total + (($price * 1.10) - $price);

110..120 = Total + (($price * 1.20)) - $price);

..

Aslında İngilizce Forumda şansımı denemeye çalıştım ama.. bkz:

ayrıca yanıt için tşk. edeirm..

Edited by selin (see edit history)

Bu şekilde sorarsan cevap alman çok zor. Birinin oturup bu kodları yazması lazım.

Onun yerine daha kolay ve yararlı olan yapman ve öğrenmen gereken bazı adımlar var.

Eğer modül içine yazacak isen ki bu konuda nasıl modül oluşturacağına dair çok güzel ve açıklayıcı dersler var onlar ile öncelikle modül yazmayı öğrenmen senin çok büyük yararına olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra modülü nasıl istediğin yerde göstereceksin, hook ları öğreneceksin.

Yukarıdaki hesaplamayı yapmak zaten kolay.

Geriye hesapladığın fiyatı nasıl asıl fiyatın üzerine sorunsuz bir şekilde yazabileceğin kalıyor.

Bunu sandığın gibi statik bir şekilde yapamazsın. Oraya yazacağın fiyatı yazmak ile kalmayıp sepete eklerken de hata vermeyecek şekilde assign etmen lazım.

Edited by ajnglagla (see edit history)

Bu şekilde sorarsan cevap alman çok zor. Birinin oturup bu kodları yazması lazım.

Onun yerine daha kolay ve yararlı olan yapman ve öğrenmen gereken bazı adımlar var.

Eğer modül içine yazacak isen ki bu konuda nasıl modül oluşturacağına dair çok güzel ve açıklayıcı dersler var onlar ile öncelikle modül yazmayı öğrenmen senin çok büyük yararına olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra modülü nasıl istediğin yerde göstereceksin, hook ları öğreneceksin.

Yukarıdaki hesaplamayı yapmak zaten kolay.

Geriye hesapladığın fiyatı nasıl asıl fiyatın üzerine sorunsuz bir şekilde yazabileceğin kalıyor.

Bunu sandığın gibi statik bir şekilde yapamazsın. Oraya yazacağın fiyatı yazmak ile kalmayıp sepete eklerken de hata vermeyecek şekilde assign etmen lazım.

teşekkür ederim ama durumun biraz aciliyeti var yardım almadan ben bu aşamaları ancak 1 ayda geçerim :/ hook ve statik seçenekler kısmı tamam aslında, şu an ihtiyacm olan hesaplama ve sepete.. :(

• Create New...