Jump to content

Górne menu

Recommended Posts

Witam

- Prestashop 1.6.0.5

- Standardowy modul zainstalowany przy instalacji

Chciałbym zmodyfikować górne menu.

Standardowo kategorie wyswietlają się tak że po najechaniu kursorem na kategorie w menu ukazują się Podkategorie wraz z podkategoriami podkategorii (takie jakby drzewo drzewo).

Chciałbym to zmodyfikować tak aby po najechaniu kursorem ukazywały się tylko kategorie z tego samego poziomu zagnieżdzenia, a po najechaniu na tą kategorie ukazywały się podkategorie z tej podkategorii itd.

Proszę o pomoc

a jak to sobie wyobrażasz, gdzie te subkategorie miały by się wyświetlać? menu subkategorii jest rozciągnięte na całą szerokość, i tak też będą wyświetlać się subkategorie przesłaniając całe drzewo.

o ile ukrycie subkategorii to nie problem (szczegóły tutaj: http://cart-help.com/topic/66-hide-subcategories-in-horizontal-top-menu/ ) to już wyświetlanie się subkategorii po najechaniu na "rodzica" w templatce z 1.6 będzie problemem

to czego szukasz, to chyba rozwiązanie podobne do tego jakie jest w prestashop 1.5

tak?

właściwie to masz racje, efekt który chciałbym osiągnąć  można uzyskać z tej wersji modułu menu górnego ;)

teraz jak to osiągnąć?

poprzez modyfikację czy poprzez import tego modułu z 1.5 do 1.6 (czy to będzie stabilne?)

a jak to sobie wyobrażasz, gdzie te subkategorie miały by się wyświetlać? menu subkategorii jest rozciągnięte na całą szerokość, i tak też będą wyświetlać się subkategorie przesłaniając całe drzewo.

o ile ukrycie subkategorii to nie problem (szczegóły tutaj: http://cart-help.com/topic/66-hide-subcategories-in-horizontal-top-menu/ ) to już wyświetlanie się subkategorii po najechaniu na "rodzica" w templatce z 1.6 będzie problemem

to czego szukasz, to chyba rozwiązanie podobne do tego jakie jest w prestashop 1.5

tak?

Witam

Mój problem jest taki że dodaję kategorie i na górnym menu mi się nie wyswietlają tylko w footer.

Co trzeba z edytować by to samo menu wyswietlało się w górnym - chodzi mi o strukturę menu.

u góry mam tylko women i tyle.

Proszę o pomoc

Znalazłem to się edytuje osobno w Module górnego menu

Pozdrawiam Jakub

Skonfiguruj moduł "Górne menu poziome Edited by cy5 (see edit history)

skonfiguruj moduł menu tj. moduły > moduły

wyszukaj moduł nazwany "blocktopmenu" i wejdź na stronę konfiguracyjną modułu

wybierzesz tam kategorie które mają się pojawiać w menu

• 7 months later...

powiedz mi proszę:

1) jak spowodować aby nazwy podkategorii miały tło na całej swojej długości - jak widać podkłady na aluminium /ocynk/ miedź nie mieści się

2) w którym miejscu zmienić kolor tła i czcionki dla kategorii głównych tam gdzie mam podkłady, farby, lakiery

3) jak usunąć napis Kategorie który jest zaraz nad menu? 

4) jak usunąć podkategorie podkategorii?

używam kodu z pliku jaki udostępniłeś na dropboxie...

post-828305-0-05149800-1417263863_thumb.jpg

Edited by ttomekb (see edit history)

Share

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More