Jump to content

Contact Us yazısı [Çözüldü]

enginnozcan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

1.6.0.5 versiyonunu türkçe olarak  kurdum . Sağ üst taraftaki "Contact Us" yazısı değişmedi malesef. Bunu nereden değiştirebilirim . ayrıca ekteki resimde okla gösterdiğim yerin rengini nasıl değiştireceğimi söylerseniz sevinirim . 

Teşekkürler

post-778767-0-44576700-1396604954_thumb.png

Edited by enginnozcan (see edit history)

admin panel araçlar tercümeler kısmından Modül çevirilerinden veya ana sayfa çevirilerinden değiştirebilirsiniz.

malesef bu dediklerinizi prestashop'a çok aşina olmadığım için bulamadım . Menüleri adım adım yazarsanız sevinirim 

Yerelleştirme  - Çeviriler - Dil Çeviri İşlemleri

Çevirinin Türü = Yüklü Modül Çevileri

Temayı Seçin = default-bootstrap

Dil = Türkçe

Tüm alanları açınız

Ekranda Ctrl (F) ile arama yapınız  = "Contact Us"

Bulunan yerlerde ilgili bölümlerden çevirilmeyen bölümü çeviriniz ve kaydediniz

Edited by dmsmarket (see edit history)

Yerelleştirme  - Çeviriler - Dil Çeviri İşlemleri

Çevirinin Türü = Yüklü Modül Çevileri

Temayı Seçin = default-bootstrap

Dil = Türkçe

Tüm alanları açınız

Ekranda Ctrl (F) ile arama yapınız  = "Contact Us"

Bulunan yerlerde ilgili bölümlerden çevirilmeyen bölümü çeviriniz ve kaydediniz

Teşekkür ederim . şimdi buldum ama şöyle bi hata aldım  

Uyarı! Sizin için PHP yapılandırma bir formda izin alanlarının sayısını sınırlar:

1000 max_input_vars için.

Bu sınırı artırmak için hosting sağlayıcısı ile irtibat kurunuz. 1942 en azından, ya da çeviri dosyalarını düzenlemek zorunda kalacak.

Hosting firmasına da yazdım bu iletiyi. Umarım çözerler 

Teşekkür ederim . şimdi buldum ama şöyle bi hata aldım  

Uyarı! Sizin için PHP yapılandırma bir formda izin alanlarının sayısını sınırlar:

Bu sınırı artırmak için hosting sağlayıcısı ile irtibat kurunuz. 1942 en azından, ya da çeviri dosyalarını düzenlemek zorunda kalacak.

php_value max_input_vars 10000

Bu kodu dosyalarınızın yüklü olduğu ana dizindeki

.htaccess

dosyasının altına ekleyiniz.

Host firmanızla alakası yok, siz kendi hostunuza FTP ile ağlanıp ilgili dosyanın altına eklemeniz gerek.

İlgili dosyayı bilgisayarınıza indirin not defteri ile açın, ilgili satırı en alta ekleyin, kaydedin ve tekrar ilgili yere dosyayı yükleyiniz.

Edited by dmsmarket (see edit history)
  • Like 2

.htaccess

Host firmanızla alakası yok, siz kendi hostunuza FTP ile ağlanıp ilgili dosyanın altına eklemeniz gerek.

İlgili dosyayı bilgisayarınıza indirin not defteri ile açın, ilgili satırı en alta ekleyin, kaydedin ve tekrar ilgili yere dosyayı yükleyiniz.

Tekrar teşekkür ederim . o komutları yazınca olmadı ama şu komutu yazınca düzeldi. Yazdığınız fikir verdi 

php_flag max_input_vars 10000

Contact Us buluyorum karşısında daki dili de iletişim yapıyorum ama yine düzelmiyor, aynı şekilde sepete ekle Add to cart düzelmiyor, dili güncelle dedikten sonra böyle oldu önce sorun yoktu

Contact Us buluyorum karşısında daki dili de iletişim yapıyorum ama yine düzelmiyor, aynı şekilde sepete ekle Add to cart düzelmiyor, dili güncelle dedikten sonra böyle oldu önce sorun yoktu

bu kodu ekleyiniz.

Hata alıyorum.

• 1 month later...

Arkadaşlar merhaba,

bu satırı dediğiniz yere kopyaladım. Localhost ta yani wampserver da sorun düzeldi ve çevirileri yapabiliyorum. 

Ama anlamadığım bir şekilde, aynı işlemi site üzerine dosyayı upload edip denediğimde ekteki dosyadaki hatayı veriyor. Satırı eklediğim dosya görüntüsü ve hata mesajı görüntüsü ektedir. 

Yardımcı olursanız sevinirim.

post-770415-0-72254600-1400323900_thumb.jpg

post-770415-0-72388000-1400323909_thumb.jpg

Arkadaşlar merhaba,

bu satırı dediğiniz yere kopyaladım. Localhost ta yani wampserver da sorun düzeldi ve çevirileri yapabiliyorum. 

Ama anlamadığım bir şekilde, aynı işlemi site üzerine dosyayı upload edip denediğimde ekteki dosyadaki hatayı veriyor. Satırı eklediğim dosya görüntüsü ve hata mesajı görüntüsü ektedir. 

Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşların söylediği işlemleri yaptığınız halde sorun devam ediyorsa,  hosting firmanız la görüşün....

• Like 1

Şahin bey bilginiz varsa şayet. Serverda cpanel üzerinden falan yapılabilecek bir değişiklikle mi oluyor bu işlem? Yapılabilecel bir şey varsa anlatırsanız sevinirim. Çünkü bazı çevirileri düzenlemem lazım. 

DMSMARKET arkadaş bu işlerde daha yeni zamanla tecrübe edinecektir...

Şahin bey hangi konudan bahsediyorsunuz, açıklarmısınız

ben hangi konuda yeniyim öğrenmek isterim.

Benim ticari hiçbir aktivitem yoktur, buradaki yardımlarım tamamı ile karşılıksız ve çıkar beklemeyen bir yardımdır.

Şahin bey hangi konudan bahsediyorsunuz, açıklarmısınız

ben hangi konuda yeniyim öğrenmek isterim.

Benim ticari hiçbir aktivitem yoktur, buradaki yardımlarım tamamı ile karşılıksız ve çıkar beklemeyen bir yardımdır.

sunucu ve hosting konusunda tecrübeniz yok, 

.htaccess

Paylaşımlı hosting lerde bazı kısıtlamalar vardır, bir çok hosting firması bir kaç hosting için sunucu ayarını değiştirmez...

Yukarıda hosting firması ile alakası yok demeniz bazı arkadaşların, sorunu prestashop'ta aramalarına neden oluyor....

Yukarıda alınan hata sonrası yapılacak 1-2 işlem vardır, bu işlemler zaten prestashop'a değil hosting müdahaledir....

Bu demek oluyor ki olayın başlangıcı zaten hosting ayarları ile alakalıdır, bu söylediğiniz ayarlar ile sorun düzelmez ise hosting firmanız ile görüşmeniz gerekir....bazı hosting firmasında yukarıda gösterilen ayarlar işe yaramamaktadır...yani bu kodların çalışmasına izin verilmemektedir...

Bu durumda şunu görüyoruz...Host firmanızla alakası yok, demekle bu işte tecrübenizin olmadığını görüyoruz...

Şahin yıldız bu cevabınıza karşılık size vereceğim cevap aşağıdadır.

Siz ....................................................

Ben sizin neden kızdığınızı da anlamış değilim...her şeyi bileceksiniz diye bir şey yok, sizin bildiğinizi de ben bilmeye bilirim...bu kötü bir durum değil, zamanla tecrübe edecek öğreneceksiniz...Türkiye ve yurt dışında 20 den fazla sunucu firması ile çalışmalarım oldu...biz kağıt üzerindeki teorilerle konuşmuyoruz, ne yaşadıysak bizim için onlar önemlidir...

• 7 months later...