Jump to content

Problem z polskimi znakami w angielskiej wersji sklepu


xtech

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem nieco nowy jesli chodzi o prestashop, nie mniej jednak chyba nie tutaj tkwi problem. mianowicie prestashop ver. 1.5.6.2 zostala zainstalowana w polskiej wersji przy pierwszej instalacji tylko i wylacznie w celach edukacyjnych zeby poznac blizej, jednak caly zamysl sprowadzal sie do prowadzenia w jezyku angielskim. jednak po zmianie jezyka pozostaly bledy w jezyku polskim. dla przykladu po kliknieciu "contact us" strona wyskakuje z opisem w naglowku "Skontaktuj sie z nami" ponadto w menu Subject Heading pojawia sie polecenie w jezyku polskim "obsluga klienta". gdzie mozna edytowac te bledy? prosze o pomoc

post-780834-0-50990100-1396557295_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

dzieki za podpowiedz, problem jednak rozwiazany w 50% :), nadal pozostaje kwestia naglowka "Skontaktuj sie z nami", jakis pomysl gdzie to mozna zmienic?. Ponadto znalazlem jeszcze jeden blad, mianowicie na stronie site menu pojawia sie wyraz "Główna"

Link to comment
Share on other sites

Główna zmieniamy w  Katalog > Kategorie (klikasz Edytuj po prawej stronie na górze)
Tam zmieniasz Główna na Main czy jak tylko chcesz :)

 

A Skontaktuj się z nami zmieniasz w Preferencje > SEO i URL i tam masz pozycję ID 3     (contact     Skontaktuj się z nami     kontakt)

 

:)

 

To wszystko są pozostałości z pierwotnej instalacji Polskiej wersji językowej. Nie wiem na jakim etapie jesteś w tworzeniu sklepu ale może się okazać że takich kwiatków będzie więcej ;) np w takich właśnie SEO i URL

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ok wiem.

Z palca trzeba to zmienić w pliku sitemap.tpl w katalogu themes/default

 

wyszukaj linii 81 i zmień

<div class="tree_top"><a href="{$categoriescmsTree.link}" title="{$categoriescmsTree.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$categoriescmsTree.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a></div>

na

<div class="tree_top"><a href="{$categoriescmsTree.link}" title="Main">Main</a></div>

To jest powiązane z Preferencje -> CMS . Nikt przez tyle lat nie przewidział aby ktoś chciał zmienić nazwę Główna :) która odnosi się do głównej kategorii CMS

 

Jak wspomniałem to wszystko to kwiatki które wychodzą i jeszcze nie raz mogą wyjść ;)

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Cool:) działa, dzieki wielkie!... :) ale :( po kliknieciu w Main wyskakuje stronka jak w zalaczonym obrazku. w panelu admin rowniez pozostaje GŁÓWNA... moj problem polega na tym ze na tym etapie obslugi prestashop mam problem z odnalezieniem plikow zrodlowych :(. z jezykiem programowania tez mam male "tyły" :)

post-780834-0-86820900-1396587571_thumb.png

post-780834-0-27959500-1396587579_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy :)

Kliknij Like This zielone obok mojego posta któregoś w ramach podziękowania ;)

Tego wpisu Główna nie zmienisz. Postaram się to wyszukać ale od razu powiem. Nie ciśnij na tę Sajt Mapę.. W sklepie są o wiele ważniejsze strony niż ona! W sklepie ktoś szuka produktów a nie ogląda a tym bardziej klika w główną (main) kategorię CMS! :D

Serio. To jest najmniejszy problem. Teraz zajmij się opisem. Cenami. Kategoriami. Produktami i konfiguracją płatności oraz wysyłki. Szkoda sił na taki pierd. Postaram się to zlokalizować tak czy siak :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta modyfikacja wymaga "grzebnięcia" :) w bazie danych.

W panelu administracyjnym swojego konta hostingowego poszukaj aplikacji phpMyAdmin.

 

Tabele bazy danych presty mają z reguły prefiks ps_ (chyba, że przy instalacji podałeś inny).

Odszukaj tabelę ps_cms_category_lang.

Sprawdź wcześniej ID języka: Lokalizacja -> Języki

Zmodyfikuj wpisy w tabeli dla ID języka angielskiego.

 

UWAGA:

Zawsze przed modyfikowaniem bazy danych wykonaj backup bazy danych.

Zaawansowane -> Kopia zapasowa DB lub poprzez phpMyAdmina.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, troche juz mnie "zalewa" :). nie moge wlaczyc sklepu w uk a tu jakies kwiatki po polsku :)... nie moge tego znalezc, jest cos w folderze blockcms plik blockcmc.tpl ale nie widac jako takiej sciezki do zmiany wartosci?, jak ta sciezka powinna wygladac? w zalaczniku jest widok mojego panelu admin.

post-780834-0-15928300-1396782368_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...