Jump to content

PrestaShop Kdv Dahil ve Hariç Göstermek

Şahin YILDIZ

Recommended Posts

Bul : 

<p class="our_price_display">
				{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
					<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
					<!--{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) OR !isset($display_tax_label))}
						{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
					{/if}-->
				{/if}
				</p>

Değiştir :

{if !$priceDisplay || $priceDisplay == 2}
     {assign var='productPrice' value=$product->getPrice(true, $smarty.const.NULL, $priceDisplayPrecision)}
     {assign var='productPriceWithoutReduction' value=$product->getPriceWithoutReduct(false, $smarty.const.NULL)}
{elseif $priceDisplay == 1}
     {assign var='productPrice' value=$product->getPrice(true, $smarty.const.NULL, $priceDisplayPrecision)}
      {assign var='productPriceWithoutReduction' value=$product->getPriceWithoutReduct(true, $smarty.const.NULL)}
{/if}

<p class="our_price_display">
          {if $productPrice == 0}
              <span class="pretaxe_price">£ POA</span>
          {else}
              <span id="pretaxe_price">
                  <span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$productPriceWithoutReduction}</span> {l s='tax excl.'}
              </span><br />
              <span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span> {l s='tax inc.'}
          {/if}
       {/if}
</p>

OMO4Ctt.png

• 4 weeks later...

bu kodlar çalışıyor ama, bence tersi bir durum var;

Ana sayfada ürünler kdv'siz görünüyor, dolayısıylada bu kodları girince ürün sayfasında kdv'siz fiyattan kdv düşürüyor, ürün fiyatları ana sayfada kdvli gösterilirse işe yarıyor.

istediğim şu: ana sayfada tüm ürünler kdvsiz görünecek, ürün sayfasında;

100 TL +Kdv

118 TL Kdv dahil

yazdırmak, sorguyu bu şekle nasıl çevirebiliriz. (v1.5.6.2)

Konuya ben cevap vereyim, sizin dediğiniz durum bu kodlamada söz konusu olamaz, çünkü kodlama herhangi bir yere bir şey eklemez veya çıkarmaz, veri tabanın da ne varsa onu alır size getirir...

örnekte size göstereyim....

Burada gördüğünüz gibi sitede ürünler kdv hariç gösteriliyor

rCszNk0.png

Ana sayfa 

rLLEQcq.png

Ürün sayfası :

rrNiVt4.png

Bu sonuç ile sizin bir yerde hata yaptığınız görünüyor

Şahin bey sildim tekrar yükledim fakat ne yaptıysam sizinki gibi çıkmıyor, kaç kere denedim,

Anasayfada 100TL kdv'siz görünüyor

Ürün sayfasında;  85 TL tax excl.  100 TL tax inc.

yani ne alaka bende anlamadım ama şöylede bir detay var:

ürün detay sayfası ilk açıldığında 100 TL tax excl.  118 TL tax inc. yazıyor ve hızlıca 85 TL tax excl.  100 TL tax inc. buna dönüşüyor ve öylece kalıyor, doğru işlemi yapıyor ama onu değiştirip yanlışta kalıyor....

neden olabilir fikriniz varmıdır?

sorunu buldum galiba siteye yeni ürün girmemiştim defaultta olanlardan kontrol ediyordum yukarıdaki gibi hatalı veriyor,

ama yeni ürün eklediğimde düzgün verdi, teşekkür ederim uğraştırdım sizi

peki Şahin bey başka bir konuda sormuştum ama;

ürün fiyatlarını $ olarak girmek istiyorum fakat varsayılan kur $ yapınca mağazadaki ürünlerde $ olarak çıkıyor,

ürünleri $ olarak girebilmek için mağazadaki ürünleri sürekli TL olarak ayarlamak mümkünmüdür? Saygılar

sorunu buldum galiba siteye yeni ürün girmemiştim defaultta olanlardan kontrol ediyordum yukarıdaki gibi hatalı veriyor,

ama yeni ürün eklediğimde düzgün verdi, teşekkür ederim uğraştırdım sizi

peki Şahin bey başka bir konuda sormuştum ama;

ürün fiyatlarını $ olarak girmek istiyorum fakat varsayılan kur $ yapınca mağazadaki ürünlerde $ olarak çıkıyor,

ürünleri $ olarak girebilmek için mağazadaki ürünleri sürekli TL olarak ayarlamak mümkünmüdür? Saygılar

Aşağıdaki linkte bu konuyu paylaştım..bakabilirsiniz...

PrestaShop Admin Panel ve Anasayfa Farklı Para Birimlerinde Göstermek

dediklerinizi yaptım fakat şu kısmı tam anlayamadım:

"ekte verdiğim kodlamada aşağıda gösterdiğim alanı sitenizdeki TL kurunun ID numarası ile değiştiriniz, ve "override/classes" içerisine atıyoruz.."

vermiş olduğunuz ek dosyasını zip olarak override/classes içinemi atıyoruz?

tüm dediklerinizi yaptım ek dosyanızı override/classes içine hem zip olarak hemde zipten çıkararak attım ama bi değişiklik olmadı zannedersem bu kısmı beceremedim....Teşekkürler

doğru gerçekten hakim değilim, çünkü bu zamana kadar boşuna opencart ile uğraşmışım :)

sadece şuna ihtiyacım var: override/classes içine nasıl atıyoruz?

bu kısmı açıklarsanız çok sevinirim, inanın tekrar kontrol ettim ama çalıştıramadım

valla tekrar tekrar yapmama rağmen beceremedim Şahin hocam yine bi yerlerde eksiklik yapıyoruz galiba, sizinde vaktinizi alıyorum kusura bakmayın, çok da güzel bi özellik hazırlamışsınız bravo ama becerebilene:) neyse ben yapamadım.

• 2 weeks later...

v1.6.0.6 versiyonunu kullanıyorum bende

<p id="old_price"{if (!$product->specificPrice || !$product->specificPrice.reduction) && $group_reduction == 0} class="hidden"{/if}>
										<span id="old_price_display">{if $productPriceWithoutReduction > $productPrice}{convertPrice price=$productPriceWithoutReduction}{/if}</span>
										<!-- {if $tax_enabled && $display_tax_label == 1}{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}{/if} -->
									{/if}
								</p>

bu kod var bunun yerine üsteki kodu girince

$ 354.00

$ 354.00 Kdv hariç
$ 354.00 tax inc.

diye 3tane değer çıkıyor hepside kdv dahil hali

• 5 years later...