Jump to content

Presta SMS (Türkçe)

Recommended Posts

PRESTASHOP ÜCRETSİZ SMS GÖNDERİM MODÜLÜ

Presta SMS Modülü, müşterilerinize veya mağaza yöneticilerinize SMS`le bildirimde bulunmak için hazırlanmış ücretsiz bir modüldür.SMS Modülü, müşteri memnuniyetinizi artıran ve satış grafiklerinizi yükselten bir araçtır. Müşterileriniz memnuniyetini arkadaşlarıyla paylaşır ve bu da size daha fazla müşteri ve satış getirir.Modülümüz mağaza yöneticilerinizle daha kolay iletişim kurmanızı ve direktifler vermenizi sağlar. Editörler bilgisayar başında olsun veya olmasın, SMS yoluyla onları her an bilgilendirebilirsiniz.
Modülümüz dünyanın her ülkesine SMS gönderimi yapabilmektedir.SMS ücretleri bulunduğunuz ülkeye, SMS gönderim tipine ve ödeme şeklinize göre değişir.

MODÜL ÖZELLİKLERİ

Presta SMS Modülü, müşterilerinize veya mağaza yöneticilerinize SMS`le bildirimde bulunmak için hazırlanmış bir modüldür.

MÜŞTERİ SMS BİLDİRİMLERİ

Sipariş durumu değiştiğinde müşteriniz SMS yoluyla bilgilendirilecektir. Sipariş durumu:

• Çek ödemesi bekleniyor
  • Ödeme kabul edildi
  • Hazırlık aşamasında
  • Kargoya verildi
  • Ulaştı
  • İptal edildi
  • İade edildi
  • Ödeme hatası
  • Beklemede
  • Banka ödemesi bekleniyor
  • PayPal ödemesi bekleniyor
  • Uzaktan ödeme kabul edildi

Modül kurulumunda Müşteri sipariş durumları otomatik olarak algılanacak ve müşteri durumları listesine eklenecektir.Diğer prestashop durumları müşterilere SMS`le bildirilebilir:

• Müşteri hesabı başarıyla oluşturuldu
  • Yeni sipariş oluşturuldu
  • Ürün siparişten geri döndü
  • Sipariş ödemesi geri döndü
  • Siparişe dönüşen ürün miktarı
  • Sipariş için alınan ödeme onaylandı
  • Update of a tracking number in an order

YÖNETİCİ SMS BİLDİRİMİ

Prestashop sipariş durumu değiştiğinde yöneticiler SMS`le bilgilendirilebilir. Sipariş durumu:

• Çek ödemesi bekleniyor
  • Ödeme kabul edildi
  • Hazırlık aşamasında
  • Kargoya verildi
  • Ulaştı
  • İptal edildi
  • İade edildi
  • Ödeme hatası
  • Beklemede
  • Banka ödemesi bekleniyor
  • PayPal ödemesi bekleniyor
  • Uzaktan ödeme kabul edildi

Modül kurulumunda Müşteri sipariş durumları otomatik olarak algılanacak ve müşteri durumları listesine eklenecektir.Diğer prestashop durumları müşterilere SMS`le bildirilebilir:

• Müşteri hesabı başarıyla oluşturuldu
  • Yeni sipariş oluşturuldu
  • Ürün siparişten geri döndü
  • Siparişe dönüşen ürün miktarı
  • Sipariş için alınan ödeme onaylandı
  • Sipariş ödemesi geri döndü
  • Update of a tracking number in an order
  • Mağazadan ürün silindi
  • Ürün stokta yok
  • Yönetici veya müşteri bir siparişi iptal etti
  • Müşteri ürün adetlerini güncelledi

DİĞER ÖZELLİKLER:

• Her bir bağımsız konu için Aktif/Pasif etm.
  • Her farklı konu veya durum için değişken alanlar kullanabilirsiniz. Örneğin, bir hesap oluşturmak için şu değişkenler kullanılabilir: {customer_id}, {customer_email}, {customer_lastname}, {customer_firstname}, {shop_domain}, {shop_name}, {shop_email} and {shop_phone}.
  • SMS metinleri için çoklu dil desteğimiz vardır. Bunu kullanmak için her müşterinizin ülke ve dillerini tanımlamalısınız.
  • Çoklu magaza desteği.
  • Çoklu yönetici desteği (Birden çok yönetici editör görevlendiren büyük mağazalar için).
  • Her konu için SMS`le bilgilendirilmesi istenen bir ya da birden fazla yöneticilerin seçimi.
  • Çoklu gönderici tipi; SMS gönderici kimliği, Kendi numaranızla SMS gönderimi, sistem numarasıyla SMS gönderimi gibi özellikleri destekler.
  • Ülkelere göre farklı gönderici tipi uygunluğu.
  • Her ülkeye göre SMS gönderici numarası oluşturma (Maximum 11 karakter. Telefon numarası yerine bu yazı görünecektir.).
  • Her ülkeye göre kendi mobil telefonunuzun ayarlanması. Geçerli bir telefon numarası olması gerekir.
  • Gelişmiş filtreleme özellikleriyle SMS satışı. Mail gönderimine benzeyen çoklu SMS gönderimi, hedef müşteri kitlesi belirleme özelliği. Bu firmanızın potansiyel müşterilerini artırmaya ve satışlarınızın daha yüksek düzeylere gelmesine yardımcı olur. Bunun yanında kampanyalarınızı duyurulması ve müşteri indirim kampanyaları düzenlemenize de olanak tanır.
  • CSV dosyasından çoklu SMS gönderimi.
  • Müşteri için SMS´in gelmesini devre dışı bırakma özelliği alışveriş sepetinde. Admin alışveriş sepetinden gelen SMS´leri devre dışı bırakabilir.
  • Yönetici SMS´i gönderme fiyatını belirleyebilir. Müşteri için fiyatlar alışveriş sepetinde gösterilir.
  • Konu, tarih, alıcı, içerik, gönderim durumu, SMS ücreti, toplam SMS, SMS gönderici kimliği gibi tanımlamalara göre filtrelenebilen SMS geçmişi
  • Müşteriler tarafından yanıtlanan SMS geçmişi/özeti.
  • Filtreleme seçenekleri ile alakalı statistikler.
  • Simülasyon modu PrestaShop`da olan çeşitli eventler boyunca SMS gönderimini alıcılara göndererek test etmesini sağlar. SMS´ler SMS geçmişinde özel bir durumla gösterilir.
  • Unicode karakterler farklı yazı karakterlerini, sembolleri ve dilleri (Çince, Arapça, Yunanca, Korece, Türkçe gibi) destekler. SMS mesajlarınızda Unicode karakterleri kullanmanız önderilir.
  • Müşteri telefon numaralarının uluslar arası formata otomatik olarak çevrilmesi
  • SMS gönderim raporlarının bir mail adresine gönderilmesi
  • Modül üzerinden direk kredi hesap yönetimi (Kredi hesap durumu, düşük kredi uyarı ayarları, PayPal ile kredi satın alınması)
  • API presta SMS modülündeki dış uygulamalara bağlanır. (Modülün içinde olan api.php dosyasını görebilirsiniz) Aynı zamanda 3 tane test komutunu ekledik. (api_test.php; api_test2.php; api_test3.php).
  • SMS´lerin gelmesini engelleyin. detaylar için bize ulaşın.

Özellikler- PrestaShop 1.5x versiyonunu ya da daha yükseğini destekler

• SMS modülünü teslimat ya da fatura adresi seçmek yerine telefon numarası seçebilirsiniz.
  • Fiyat listesi otomatik olarak güncellenir. Modül hangi ülkenin fiyatlarının değiştiğinin bilgilerini gösterir.

Bu modül tarafımdan yeniden türkçeye çevrilmiştir. Sadece gidecek sms lerin içeriğinde yazan metinler çevrilmemiştir. Bu bölümleri kendi isteğinize göre ve kendi belirlediğiniz karakter sayısında düzenleyiniz. Bu işlemler modül içerisinden yapılmaktadır. Modül üçretsiz 5 kredi vermektedir. Modülü test etmeniz içindir. Diğer krediler üçrete tabidir.

Edited by dmsmarket (see edit history)

Bu modulu daha önce bir çok sitede kullandım...güzel bir modül, fakat bana göre 2 eksiği vardı...tabi son durumunu bilmiyorum..

1 - Türkiye'ye başlıklı sms göndermiyor...yazılımcı firma ile yazıştım bu işlemi çözememişlerdi...

2- Kargo adı ve takip numarasını göndermiyor..(Kargonuz gönderdi - Aras Kargo - Takip no : SDASD) gibi

Bu modulu daha önce bir çok sitede kullandım...güzel bir modül, fakat bana göre 2 eksiği vardı...tabi son durumunu bilmiyorum..

1 - Türkiye'ye başlıklı sms göndermiyor...yazılımcı firma ile yazıştım bu işlemi çözememişlerdi...

2- Kargo adı ve takip numarasını göndermiyor..(Kargonuz gönderdi - Aras Kargo - Takip no : SDASD) gibi

Bu modülü ben Türkiye yi seçerek  denedim, sorunsuz bir şekilde telefonuma mesaj geldi, hatta o kadar hızlıki 10 saniye sürmedi.

Müşteri SMS için geçerli olan tüm değişkenler aşağıda, göndermesi lazım.

Muhtemel Değişkenler:

{customer_id}, {customer_email}, {customer_company}, {customer_lastname}, {customer_firstname}, {customer_address}, {customer_postcode}, {customer_city}, {customer_country}, {customer_state}, {customer_phone}, {customer_mobile}, {customer_vat_number}, {customer_invoice_company}, {customer_invoice_lastname}, {customer_invoice_firstname}, {customer_invoice_address}, {customer_invoice_postcode}, {customer_invoice_city}, {customer_invoice_country}, {customer_invoice_state}, {customer_invoice_phone}, {customer_invoice_mobile}, {customer_invoice_vat_number}

{shop_domain}, {shop_name}, {shop_email}, {shop_phone}

{order_id}, {order_payment}, {order_total_paid}, {order_currency}, {order_date}, {order_date1}, {order_date2}, {order_date3}, {order_date4}, {order_date5}, {order_date6}, {order_date7}, {order_time}, {order_time1}, {order_shipping_number}, {order_reference}, {carrier_id}, {carrier_name}

{employee_id}, {employee_email}

Örnek:

Sayın {customer_lastname}  {customer_firstname} Siparişiniz {carrier_name} ile adresinize gönderilmiştir. Kargo takip kodunuz: {order_shipping_number}

Demek ki kargo takip ve kargo numarasını eklemişler bu güzel olmuş...peki başlıklı sms göndermiyormu..test ettiniz mi?...benmi hata yapıyorum...

Modülü tam incelemedim ama, kısa incelememe bakılırsa sms başlığı isteğe göre diğişiyor olarak biliyorum.

Detaylarına şuan için hakim değilim.

DİĞER ÖZELLİKLER:

• Her bir bağımsız konu için Aktif/Pasif etm.
  • Her farklı konu veya durum için değişken alanlar kullanabilirsiniz. Örneğin, bir hesap oluşturmak için şu değişkenler kullanılabilir: {customer_id}, {customer_email}, {customer_lastname}, {customer_firstname}, {shop_domain}, {shop_name}, {shop_email} and {shop_phone}.
  • SMS metinleri için çoklu dil desteğimiz vardır. Bunu kullanmak için her müşterinizin ülke ve dillerini tanımlamalısınız.
  • Çoklu magaza desteği.
  • Çoklu yönetici desteği (Birden çok yönetici editör görevlendiren büyük mağazalar için).
  • Her konu için SMS`le bilgilendirilmesi istenen bir ya da birden fazla yöneticilerin seçimi.
  • Çoklu gönderici tipi; SMS gönderici kimliği, Kendi numaranızla SMS gönderimi, sistem numarasıyla SMS gönderimi gibi özellikleri destekler.
  • Ülkelere göre farklı gönderici tipi uygunluğu.
  • Her ülkeye göre SMS gönderici numarası oluşturma (Maximum 11 karakter. Telefon numarası yerine bu yazı görünecektir.).
  • Her ülkeye göre kendi mobil telefonunuzun ayarlanması. Geçerli bir telefon numarası olması gerekir.
  • Gelişmiş filtreleme özellikleriyle SMS satışı. Mail gönderimine benzeyen çoklu SMS gönderimi, hedef müşteri kitlesi belirleme özelliği. Bu firmanızın potansiyel müşterilerini artırmaya ve satışlarınızın daha yüksek düzeylere gelmesine yardımcı olur. Bunun yanında kampanyalarınızı duyurulması ve müşteri indirim kampanyaları düzenlemenize de olanak tanır.
  • CSV dosyasından çoklu SMS gönderimi.
  • Müşteri için SMS´in gelmesini devre dışı bırakma özelliği alışveriş sepetinde. Admin alışveriş sepetinden gelen SMS´leri devre dışı bırakabilir.
  • Yönetici SMS´i gönderme fiyatını belirleyebilir. Müşteri için fiyatlar alışveriş sepetinde gösterilir.
  • Konu, tarih, alıcı, içerik, gönderim durumu, SMS ücreti, toplam SMS, SMS gönderici kimliği gibi tanımlamalara göre filtrelenebilen SMS geçmişi
  • Müşteriler tarafından yanıtlanan SMS geçmişi/özeti.
  • Filtreleme seçenekleri ile alakalı statistikler.
  • Simülasyon modu PrestaShop`da olan çeşitli eventler boyunca SMS gönderimini alıcılara göndererek test etmesini sağlar. SMS´ler SMS geçmişinde özel bir durumla gösterilir.
  • Unicode karakterler farklı yazı karakterlerini, sembolleri ve dilleri (Çince, Arapça, Yunanca, Korece, Türkçe gibi) destekler. SMS mesajlarınızda Unicode karakterleri kullanmanız önderilir.
  • Müşteri telefon numaralarının uluslar arası formata otomatik olarak çevrilmesi
  • SMS gönderim raporlarının bir mail adresine gönderilmesi
  • Modül üzerinden direk kredi hesap yönetimi (Kredi hesap durumu, düşük kredi uyarı ayarları, PayPal ile kredi satın alınması)
  • API presta SMS modülündeki dış uygulamalara bağlanır. (Modülün içinde olan api.php dosyasını görebilirsiniz) Aynı zamanda 3 tane test komutunu ekledik. (api_test.php; api_test2.php; api_test3.php).
  • SMS´lerin gelmesini engelleyin. detaylar için bize ulaşın.

Modül Web Sitesi: http://www.presta-sms.com/tr/index.html

Merhaba dmsmarket modülü kurdum. ama sms gönder e tıkladığımda SMS gönderildi(simülasyon) yazıyor.gelen giden bir sms yok.simülasyon u nasıl deactive edip test edebilirim?

http://screencast.com/t/sJrdFYmN

Edit: kredi geldikten 30dk sonra simulasyon yazısı kalktı.ve sms başarıyla gönderildi.

Not: Türkiye için Metin id hizmeti yok. Bence çok önemli,türkiye için eklenmesi şart

Edited by ps3z (see edit history)

Merhaba dmsmarket modülü kurdum. ama sms gönder e tıkladığımda SMS gönderildi(simülasyon) yazıyor.gelen giden bir sms yok.simülasyon u nasıl deactive edip test edebilirim?

Edit: kredi geldikten 30dk sonra simulasyon yazısı kalktı.ve sms başarıyla gönderildi.

Not: Türkiye için Metin id hizmeti yok. Bence çok önemli,türkiye için eklenmesi şart

SMS -> Hesap İşlemleri -> Diğer Ayarlar

Bölümünden

SMS Gönderim Simülasyonu:  ?

Pasif olması gereklidir. Aktif olursa sadece test amaçlı çalışır, mesaj göndermez.

Modülde bulunan soru işareti olan bölümlerde soru işaretine tıklayın, ne işe yaradığı orada anlatılmaktadır.

Modülde "METİN ID" hizmeti için modülün üreticisi sitesini ziyaret edin ve detaylı yardımı oradan alınız. Bildiğim kadarı ile bu özellik mevcuttur.

Ben daha önce modül sahipleri ile görüştüm, yaklaşık 50-60 deneme yaptık en son türk operatörler izin vermiyor dediler..başlıklı gelen yurt dışı sms lerde bizim operatörler destek vermiyor...

Bu işlem BTK ile alakalı, türk operatörlere bu yetkiyi vermiyorlar..aslında doğru olanda bu, yoksa ilagal kullanıcılar ortalığı duman eder, her isteyen istediği başlıkta sms gönderir...

Bu modüle göre biraz daha basit özellikleri olan başlıklı sms gönderebileceğiniz..başka bir modül...

http://www.prestashop.com/forums/topic/311502-%C3%BCcretsiz-mod%C3%BCl-sms-eklentisi/

Diğer modülü bu modülün kullanmış olduğu sunuculara enteğre etme gibi bir şansımız olabilirmi diye düşünüyorum.

Olursa çok güzel olur.

Çünkü modül çok detaylı bir modül.

• 6 months later...

Bu modulü kullandığımızda örneğin mesajın gönderilecek telefon numarasında, her yöne 5000 adet sms paketi dahilinde bir paketimiz var ise, sms ücretsiz olarak genede gidiyor mu ? Yani benim firma numaramda ücretsiz sms paketim var ise, bu modül aracılılığı ile gönderdiğim her mesaj o paketten mi düşecek yoksa paket dahilinde olmayıp ücretlendirmemi yapacak ? bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bu modulü kullandığımızda örneğin mesajın gönderilecek telefon numarasında, her yöne 5000 adet sms paketi dahilinde bir paketimiz var ise, sms ücretsiz olarak genede gidiyor mu ? Yani benim firma numaramda ücretsiz sms paketim var ise, bu modül aracılılığı ile gönderdiğim her mesaj o paketten mi düşecek yoksa paket dahilinde olmayıp ücretlendirmemi yapacak ? bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bu modül bir modem değildir...yani kendi sim kartınızı takamazsınız, bu modüllerin yapılma ve ücretsiz dağıtılma amacı sms paketi satmaktır....bu modül ile sms bildirisi gönderdiğinizde, yurt dışı kaynaklı olduğu için, gelen sms 'te site adı veya firma adınız yazmaz...direk yurt dışı kaynaklı bir telefon numarası görünür...aşağıdaki modülü tavsiye ediyorum türkiye kaynaklı olduğu için giden sms site adı ve ya firma ismi yazar...

http://prestashopsms.com/

• Create New...