Jump to content

CMS modulü yazılımı hakkında (yasal sorumluluk)

Recommended Posts

Bilindiği üzere e-ticaret yapanlar, tüketici hakları kanunu gereği ilgili maddesi uyarınca sözleşmede alıcının ve satıcının bilgilerini, ürün ismini ve ücreti gibi bilgileri CMS'de yazmaları gerekmektedir. Ancak şu an CMS modüller bu bilgileri maalesef otomatik olarak aktaramamaktadır. Acaba İlgili kanuna uygun bir şekilde aktaran bir modül yapma olanağı olan veya öneren arkadaş var mı?

hepsiburada, hızlıal gibi kullanıcının adını, şirket ünvanını dinamik olarak hazırlayıp ve mail göndren bir yapıdan bahsediyorsunuz anlaşılan.

böyle bir kod örneği hazırlamıştım ben ,

bu hafta içinde yetiştirirsem forumda ücretsiz paylaşım yaparım.

• Like 2

• 4 weeks later...

Merhaba,

Safa bey bende bunu nasıl yapacağımı düşünüyordum. Askın bey benden hızlı çıktı. Gerçekten çok işimize yarayacak bir eklenti olur. Bu formların dinamik bir şekilde oluşturulup satın alma işlemi sırasında müşterinin onayına sunulması ileride doğacak bir yasal süreçte bizi koruyacaktır. Bu yüzden çok önemli. 

Bende askın beyle aynı durumdayım şu anda.  

"Safa bey beklemedeyiz  :) "

İyi günler...

Edited by Oktay (see edit history)

• 2 weeks later...

Merhaba,

Safa bey bende bunu nasıl yapacağımı düşünüyordum. Askın bey benden hızlı çıktı. Gerçekten çok işimize yarayacak bir eklenti olur. Bu formların dinamik bir şekilde oluşturulup satın alma işlemi sırasında müşterinin onayına sunulması ileride doğacak bir yasal süreçte bizi koruyacaktır. Bu yüzden çok önemli. 

Bende askın beyle aynı durumdayım şu anda.  

"Safa bey beklemedeyiz  :) "

İyi günler...

Merhabalar

İlgili modülü ben geçen yıl yazmıştım ama isteyen olmadı diye yayınlamadım. Geçen ay güncelledim. Çalışır hali vioteknoloji.com üzerinde var. 

Kahve ısmarlayana modülü PM gönderiyorum :)

• Like 3

Bu işlemin en kolay yolu;

themes/default-bootstrap/mails/tr/order_conf.html

ve

mails/tr/order_conf.html

Tamamlanan Siparişin mail bilgilendirme dosyası üzerinde gerekli olan düzenlemeleri yaparak veya ek mail dosyası oluşturarak sorunumuzu çok kolay bir şekilde halledebiliriz.

Bu iş için gerrekli olan, basit html bilgisi ile birlikte

1. Mesafeli Satış Sözleşme içeriği (Örnek Sözleşme)

2. Sözleşme içeriğine gerekli olan birimlerin eklenmesi süretiyle olabilecektir.

Kullanılabilecek Değişkenler:

{customer_id}, {customer_email}, {customer_company}, {customer_lastname}, {customer_firstname}, {customer_address}, {customer_postcode}, {customer_city}, {customer_country}, {customer_state}, {customer_phone}, {customer_mobile}, {customer_vat_number}, {customer_invoice_company}, {customer_invoice_lastname}, {customer_invoice_firstname}, {customer_invoice_address}, {customer_invoice_postcode}, {customer_invoice_city}, {customer_invoice_country}, {customer_invoice_state}, {customer_invoice_phone}, {customer_invoice_mobile}, {customer_invoice_vat_number}

{shop_domain}, {shop_name}, {shop_email}, {shop_phone}

{order_id}, {order_payment}, {order_total_paid}, {order_currency}, {order_date}, {order_date1}, {order_date2}, {order_date3}, {order_date4}, {order_date5}, {order_date6}, {order_date7}, {order_time}, {order_time1}, {customer_message}

{employee_id}, {employee_email}

Edited by dmsmarket (see edit history)
  • Like 1

Mahmut Bey nasıl ısmarlayacağız şu kahveyi?  :rolleyes:

Merhabalar

Modül şu adrestedir.

http://www.prestashop.com/forums/topic/329695-s%C3%B6zle%C5%9Fme-mod%C3%BCl%C3%BC-dinamik-cms-mod%C3%BCl%C3%BC/

Fiyatı 6 USD olarak girdik. Sadece kahve ısmarlamak için biraz pahalı olabilir. İndirim kodu olarak Türkiye kullanırsanız 3 USD'ye düşecektir.

• Like 1

Mahmut bey Modül güzel olmuş teşekkür ederiz. Yalnız bizim ihtiyacımız olan bu modülle birlikte satış işlemi tamamlanma aşamasında kargo seçimi bölgesinde bulunan kullanım şartlarını onaylayınız bölümü gibi 2 adet daha onay kutucuğu . 1. ön bilgiledirme formu 2. ise mesafeli satış sözleşmesi . Bunların onaylanması için açılması ve sözleşmenin sonundaki bir kutucuğun işaretlenip kapanması gerekiyor. Bu şekilde imzalanan sözleşmenin bir örneği panalde saklanması için nasıl bir yötem seçmeliyiz acaba? 

Edited by askinjew (see edit history)

Mahmut bey Modül güzel olmuş teşekkür ederiz. Yalnız bizim ihtiyacımız olan bu modülle birlikte satış işlemi tamamlanma aşamasında kargo seçimi bölgesinde bulunan kullanım şartlarını onaylayınız bölümü gibi 2 adet daha onay kutucuğu . 1. ön bilgiledirme formu 2. ise mesafeli satış sözleşmesi . Bunların onaylanması için açılması ve sözleşmenin sonundaki bir kutucuğun işaretlenip kapanması gerekiyor. Bu şekilde imzalanan sözleşmenin bir örneği panalde saklanması için nasıl bir yötem seçmeliyiz acaba? 

Merhabalar

Geri bildirim için teşekkür ederim. Telefonla da görüştük not aldım. İlk fırsatta sözleşmeleri saklayan bir versiyon olarak yükleyeceğim.

Arkadaşlar merhaba,

bu sözleşmelerin saklanması ileride bir problem olduğunda ispat için gerçekten önemli. Yalnız benim merak ettiğim konu şu "Ön bilgilendirme formu" ne kadar mühim bir şey? Bir çok sitede bu form yok. Mesafeli satış sözleşmesi olmalı ve database de saklanmalı. Tamam.  Fakat "Ön bilgilendirme formu" nun bu M.S.sözleşmesinden çok bir farkı olmamasına rağmen böyle bir şey neden kullanılıyor? Kanuni gereksinimlerle alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kaldı ki bu konu, burada ki e-satış ortamında ticaret yapan ve yapacak olan kişiler için çok önemli.

Şimdiden teşekkürler...

• Create New...