Jump to content

Oldal tartalom másolása (lopása)


Petrovanszki

Recommended Posts

 

 

A goggle mennyire büntet ha másik oldalon aminek ugyanaz a profilja ugyanolyan szövegeket talál?

 

Büntet. Keményen. Ha teljesen ugyanaz akkor az indexből is kiveheti.

 

 

 

 

Mit lehet tenni ha a konkurencia lemásolja a szövegeinket, leírásainkat?

 

Számtalan prestashop modul képes arra hogy ezt megnehezítse. Jobb klikk tiltással, szövegkijelölés tiltással, sőt még a copy-c-t is meg lehet tiltani, a képek letöltésével együtt.

Itt egy ingyenes megoldás (de a fizetős modulok sokkal többet tudnak és nagyon jók): http://prestashop.keszites.net/jobb-klikk-letiltasa-a-shopban/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Szerintem őket fogja büntetni, mivel az eredeti helyen, nálad lett korábban beindexelve. Emellett nem tudom, hogy megoldás-e a Google felé jelezni. Gondolom ez az egyedi szöveges részre vonatkozik. Másrészt sok webáruház van, amelyik az importőr, gyártó szöveges tartalmát másolja be, de ettől még büntetlenül elműködnek

Link to comment
Share on other sites

én ilyenkor jegyzővel hitelesíttetem a tartalmat , aztán ügyvéd által felszólíttatom, ha nem reagál, feljelentem, sajnos vannak olyanok, akik még fel is háborodnak a felszólításra, mert én unatkozok, és különben is az ő termékei szebbek és jobbak, és ő "az interneten találta" a szöveget, hát ettől szoktam egy hátast dobni :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Büntet. Keményen. Ha teljesen ugyanaz akkor az indexből is kiveheti.

 

 

 

Számtalan prestashop modul képes arra hogy ezt megnehezítse. Jobb klikk tiltással, szövegkijelölés tiltással, sőt még a copy-c-t is meg lehet tiltani, a képek letöltésével együtt.

Itt egy ingyenes megoldás (de a fizetős modulok sokkal többet tudnak és nagyon jók): http://prestashop.keszites.net/jobb-klikk-letiltasa-a-shopban/

Köszönöm!  Kipróbálom. :-) Lehet a Google felé jelezni?

Edited by Petrovanszki (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ez a jegyzővel hitelesíttetés tetszik. Hogy oldod meg? Kinyomtatod az oldalakat és beviszed a jegyzőnek. Nálam előbb utóbb 3-4 ezer termék lesz. Attól tartok a jegyző dobna egy hátast, ha mindet szignóznia kellene :-)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem őket fogja büntetni, mivel az eredeti helyen, nálad lett korábban beindexelve. Emellett nem tudom, hogy megoldás-e a Google felé jelezni. Gondolom ez az egyedi szöveges részre vonatkozik. Másrészt sok webáruház van, amelyik az importőr, gyártó szöveges tartalmát másolja be, de ettől még büntetlenül elműködnek

Ennél a terméknél mi vagyunk az importőr. A másik is maga importál, nem tőlünk veszi.

Azért az már valami ha másolják az oldalt, az is siker egy kicsit. ;-) Bár jobban örülnék ha nem lenne ez a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Volt egy időszak, hogy ugyanazt a webáruházat párhuzamosan működtettem egy második domain alatt is. A Shopfactory, mint szoftver egy elég rakás sz@r, de ez pont egyszerű volt, mivel csak annyit kellett tenni, hogy más néven elmentem, utána ftp-vel feltelepítem egy másik tárhelyre. Nem büntette az eredeti oldalt, de az is igaz, hogy a copy-t nem hozta olyan jól. Ez két hajszálra pontosan azonos webáruház volt. Akkoriban még nem tudtam, hogy micsoda bűn a tartalom duplikálás :) .

 

Egyébként szerintem ha egy Presta motorral működő webáruház szövegeit bemásolják mondjuk egy oppencart vagy magento rendszerűbe, akkor már talán van olyan eltérés, hogy nem büntet, vagy legalábbis nem a korábban beindexelt tartalmat.

 

Szerintem copy c-d be a Google-ba a lopott tartalmat és nézd meg, hogy kit fog találatként hozni, és kit elsőként. Lehet, hogy a lopkodós kolléga ott sem lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv! A mi oldalunkat, mind a prestát, mind az információs joomla oldalt rendszeresen, szemérmetlenül szétlopják. A leggyakoribb válasz a levelünkre a pofátlan kioktatás, hogy "nem is sértettem szerzői jogot, mert átfogalmaztam" (nyelvtanilag, amúgy mondatról mondatra a mi szövegeinket viszi el), illetve, hogy "ezt mindenki így szokta".

Melyik a legjobb fizetős presta modul szerintetek? Mind képre,mind szövegre.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Üdv! A mi oldalunkat, mind a prestát, mind az információs joomla oldalt rendszeresen, szemérmetlenül szétlopják. A leggyakoribb válasz a levelünkre a pofátlan kioktatás, hogy "nem is sértettem szerzői jogot, mert átfogalmaztam" (nyelvtanilag, amúgy mondatról mondatra a mi szövegeinket viszi el), illetve, hogy "ezt mindenki így szokta".

Melyik a legjobb fizetős presta modul szerintetek? Mind képre,mind szövegre.

Köszi.

Milyen Presta modulra gondolsz? Van olyan, amivel meggátolható a tartalom másolás, vagy úgy általában valamelyik presta modul? Egyébként könnyen ellenőrízhető, hogy a lopott tartalommal miképp szerepel a konkurencia. Copy C-vel a Google-ba beírod az egyedi tartlmat és rákeresel, hogy hol szerepelsz Te és hol a tolvaj. Van rá esély, hogy rögtön utánad fog következni. Szerintem ez esetben készíts egy pritscreen-t küld be a Google-hoz és elképzelhető, hogy a lopós kollégát rendesen hátravágják.

Link to comment
Share on other sites

Hát természetesen arra a modulra gondolok, amivel meggátolható a lopás, nem úgy általában a legjobb presta modult keresem... 

Engem kevésbé érdekel, hogy hol hozza ki a google a tolvaj oldalát. Azt szeretném, ha nem sértenék meg a szerzői jogaimat és nem lopnák szét az oldalamat.Fentebb írta valaki, hogy létezik olyan fizetős modul, ami meggátolja a másolást, jobb egér gomb használatát, stb. Az érdekelne, hogy melyik a legjobb modul erre.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...