Jump to content

Ρύθμιση εξόδων για το κόστος Μεταφορικών


lakisss77

Recommended Posts

Καλησπέρα  θέλω  την  βοηθειά  σας  για  την  ρύθμιση  κόστος  αποστολής,  χωρίς  να  κάνω  αλλαγή  στα  default  μου  βγαζει  κοστος  αποστολής  7 euro  με  μεταφορική ,  πως  αλλαζει  αυτο  για  να  βάλω  εγώ  το  κόστος  και  πως  θα  προσθέσω  αλλο  τρόπο  αποστολής? Επισης  στην  επιλογή  νόμοι  υπάρχουν  νομοί  από  χώρες  που  δεν  με  ενδιαφέρουν, εγώ θέλω  αποστολή  μονο  στην  Ελλάδα  πρέπει  να  διαγράψω  αυτες  της  χώρες  και  να  προσθέσω  νομούς  Ελλάδας,  εάν  ναι  πώς  γίνεται? Επίσης  υπάρχουν  αλλες  ρυθμίσεις  που  πρέπει  να  κάνω  για  την  αποστολή?

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση χρησιμοποιείς; Οι άλλοι νομοί δεν σε ενοχλούν σε κάτι. Κράτησε τους. Μπορεί κάποια στιγμή να αναπτύξεις δραστηριότητα στο εξωτερικό και να έχεις έξτρα δουλειά να περάσεις νομούς που είχες αλλά διέγραψες. 

 

Προσθήκη νέου νομού

Τοπικές ρυθμίσεις -> Νομοί -> Προσθήκη νέου

  • Όνομα: το όνομα του νομού (π.χ. Δράμας)
  • Κωδικός ISO: Υπάρχουν κάποιοι κωδικοί στο wikipedia για κάθε νομό, απλώς εγώ για δική μου ευκολία βάζω τέσσερα χαρακτηριστικά γράμματα που υπάρχουν στην ονομασία του νομού (π.χ. DRM στο παράδειγμα της Δράμας)
  • Χώρα: Ελλάδα
  • Ζώνη: τη ζώνη στην οποία έχεις την Ελλάδα (Ευρώπη, Βαλκάνια, Μεσόγειος ή ό,τι άλλο)
  • Κατάσταση αφήνεις ενεργοποιημένη

 

Αλλαγή κόστους

Αποστολή -> Προτιμήσεις -> Αλλάζεις το κόστος στο πρώτο πλαίσιο στο πάνω μέρος του παραθύρου -> Αποθήκευση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...