Jump to content

Jak włączyć rozwijane kategorie na stronie głównej? Presta 1.5


Recommended Posts

Witam, chcę włączyć rozwijanie kategorii i podkategorii produktów w menu górnym na stronie głównej. Produkty są powiązane z kategoriami i podkategoriami w katalogu. Menu rozwijane jest dodane w module "Górne menu poziome" wersja 1.7. Efekt jest połowiczny - menu rozwija się tylko do kategorii. Potrzebuję, żeby rozwijało się dalej, do podkategorii. Co zrobiłem źle?

Link to comment
Share on other sites

szablon standardowy?

 

tak gwoli ścisłości, to menu pokazuje zwinięte subkategorie, dopiero najechanie na kategorie posiadającą subkategorie - powoduje rozwinięcie bloku z podkategoriami.

 

rozwijanie wszystkich ewentualnych subkategorii jest możliwe, ale nie będzie to działać tak jak powinno

subkategorie z róznych kategorii będą się na siebie nakładać - totalny chaos

 

chyba, że nie tym mowa, i źle zrozumiałem pytanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Szablon Arundo.

 

Zgadza się - menu pokazuje zwinięte kategorie, a najechanie na kategorię mającą podkategorię powinno powodować rozwinięcie bloku z podkategoriami. To jest czytelne i taki efekt mnie interesuje (poniżej screen sklepu, gdzie działa rozwijanie podkategorii):

 

z.jpg

 

Niestety u mnie menu rozwija tylko kategorie. Po wskazaniu kategoria nie rozwija się do subkategorii :( (widok poniżej):

 

x.jpg

 

Dla porównania podejrzałem BO sklepu na tym samym szablonie, gdzie rozwijanie podkategorii działa. Wydawało mi się, że może pomieszałem coś w drzewie ale podkategorie są umieszczone prawidłowo.

 

Natomiast okazało się, że u mnie nie ma opcji "Root Category", która jak mi się wydaje, odpowiada za umieszczenie/lub nieumieszczenie danej kategorii na poziomie głównym drzewa, a tym samym na jej widoczność w menu rozwijanym jako rozwinięcie się podkategorii (poniżej porównanie):

 

q.jpg

 

Dobrze myślę?

Można zrobić żeby menu się rozwijało tak jak na pierwszym screenie?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...