Jump to content

Ürünlere gizli bilgi girme [çözüldü]

bktmk

Recommended Posts

Merhaba,

Ürünlerin düzenlemesini birden fazla kişi yapacağından karışılık olaması için ürünlere sadece yönetim paneli üzerinden görülebilecek ürünle ilgili açıklama & not düşebileceğimiz bir özelliği mevcut mu dur?

Edited by bktmk (see edit history)

Ürünleri siteye eklenirken kullanılan isimleri ile üretim fabrikasın da kullanılan teknik isimleri bir değil, o yüzden ürünleri teknik isimlerinide panel üstünde saklamak istiyoruz. teknik isimlerini elle karışlaştırma yaparken hata yapılabilir, onun önüne geçmeyi amaçlıyoruz.

Ürünleri siteye eklenirken kullanılan isimleri ile üretim fabrikasın da kullanılan teknik isimleri bir değil, o yüzden ürünleri teknik isimlerinide panel üstünde saklamak istiyoruz. teknik isimlerini elle karışlaştırma yaparken hata yapılabilir, onun önüne geçmeyi amaçlıyoruz.

UPC (Universal Product Code) alanını kullanabilirsiniz ürünlerinize bir ürün kodu gibi bir değer belirtmek istiyorsanız.

Umarım problemi doğru anlamışımdır.

Ürün kodu değil, ürünlerin herhangi bir bardok kodu yok malesef, ürün adı gibi metin alanı lazım.

çözüm için aklıma şöyle bir yöntem geldi, siteye yeni dil ekliyeyim, o dili pasif hale getirirsem o dile yazdıgımız söyler sadece yönetim panelinde gösterilir değil mi?

IwQc8Fm.png

Bu alanı kullanarak bu sistemi aktif edebilirsiniz...

http://mypresta.eu/en/art/developer/new-field-product-backoffice.html

burdaki tam istediğim sey teşekkürler, yanlız çalışmıyor. veri girip kaydet dediğimde bişe kaydetmiyor ürüne geri girdiğimde boş cıkıyor alan. phpmyadmin üzerinden tabloya veri girersem o zaman cıkıyor. kaydetmede sıkıntı var

Ben bu sistemi daha önce bir arkadaşın sitesinde denemiştim sorunsuz çalışmıştı...bir yerde eksik yapıyor olabilrisiniz...bu konuda size tek tavsiyem...dikkatlice inceleleyerek tekrar yapmanız.......

eksik yaptığınız alanı tahmin edebiliyorum...

classes/Product.php

'internal_name' =>    array('type' => self::TYPE_STRING,  'validate' => 'isCleanHtml'),

aşağıda gösterdiğim yere ekleyin...

LXsZ1jd.png

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)