Jump to content

zmiana języka na html5


korni

Recommended Posts

Witam, 

 

Próbował ktoś może z Was zmienić szablon pod wersję 1.5.4.1 na język html5. Nie pociągnie to jakichś nieprzyjemnych konsekwencji? 
Planuję zmienić całe <head> aby móc wywalić niepotrzebne skrypty i np móc korzystać z walidatora w formularzach,
Na zdrowy rozum nie powinno nic się stać prócz błędów w walidatorze html, ale to jest do usunięcia.  

 

Po zmianie nagłówków strona nie padła, aczkolwiek walidacja w formularzach działa jak chce.
To znaczy w pliku authentication.tpl działa bez zarzutu (prócz safari), ale w order-opc-new-account.tpl już nie trybi. 
Działa placeholder, ale required już nie.

Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

podbijam trochę temat, ponieważ nurtuje mnie ten problem. 

Po zmianie sposobu zamówienia na 5 kroków, walidacja za pomocą html5 oraz parametru required działa. Jest to wynikiem prawdopodobnie tego, że w tym momencie wykorzystywany jest plik authentication.tpl w drugim kroku.
Natomiast przestawienie zamówienia na jeden krok (a to mnie interesuje) i przy wykorzystywaniu pliku order-opc-new-account.tpl powyższe polecenie nie działa. 
Co ciekawe placeholder chodzi bez problemu, nawet ostylowany. Podejrzewam, że gdzieś jest w w tym pliku coś co się gryzie i nie mogę tego wyłapać.

W tej chwili mam walidację za pomocą skryptu, ale chciałem z niego zrezygnować na rzecz html5.

 

Co może być tego przyczyną?

 

Edit:/ przyczyna wyłapana jest. Winny był identyfikator id="SubmitLogin", przez którego nie działa walidacja. Czemu? to do tej pory nie wiem, zważywszy na to, że w authentication również się on znajduje i nie miał na to wpływu.

Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...