Jump to content

Prestashop 1.6.0.5 čeština


Ago

Recommended Posts

Ahoj,  mám problám s diakritikou, 1.6.0.5

Při najetí na Kategorie v patičce stránky se špatně zobrazuje čeština v popisu (viz foto)

Také při použití Modulu pro export zboží do služby zbozi.cz (Zboži v2.02 - by PrestaHost.eu)

se vytvoří feed se špatnou diakritikou v popisu zboří:

                          ""Chyba parsování XML: Dokument není dobře zformátován
                          Adresa: http://obchod.zlatnictvi-aa.cz/xml/zbozi_heureka.xml
                          Řádek 7, sloupec 20: Stř�brn� prsten lebka ."""

Diky za každou radu.

diakritika.jpg

Link to comment
Share on other sites

Řešil jste někdo Font v FO? Naše znaky Ú, Ů, É, Š, Č, Ř vypadají tučněji než okolní znaky :blink:

zhruba na 52. řádku v themes/default-bootstrap/header.tpl najdete tento kód:

nejde mi sem ten kód vložit a nevím proč, prostě je to řádek s odkazem na font na google

nahraďte jej tímto:

<link href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300italic,400italic,600italic,700italic,400,300,600,700&subset=latin,latin-ext" rel="stylesheet" type="text/css">

A odstraníte tak špatně zobrazenou diakritiku ve front-office (tučně zobrazené znaky s diakritikou).

Edited by vybornak (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toto je částečné řešení ... ale velice pomohlo .  Přesto na goglle chrome má (bych řekl) jiný font a formátovaný text nejde ( ale alespoň jede již na mobilních zařízení. ) 

 

je to posun kus vpřed ...  děkujeme vybornaku .

Link to comment
Share on other sites

administrace\themes\default\css\admin-theme.css
@import url("//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,300,600&subset=latin,latin-ext");
@import url("//fonts.googleapis.com/css?family=Ubuntu+Condensed&subset=latin,latin-ext");

Zatím jsem to moc nezkoušel ale vypadá to OK.

 

BTW některé řetězce nejsou přeložené, nevíte někdo o kompletním překladu??

Edited by haunter (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Editor tinyMCE špatně ukládá do databáze (diakritiku).

Pokud naexportuji zboží přes importCSV je popis a krátký popis uložen v databázi dobře , ale pokud ho znovu edituji a uložím, je již v databázi uložen špatně. Stejné je to u popisu kategorií.

Má někdo stejný problém?

Pokud někdo ví,co s tím, moc děkuji za radu.

Link to comment
Share on other sites

zhruba na 52. řádku v themes/default-bootstrap/header.tpl najdete tento kód:



nejde mi sem ten kód vložit a nevím proč, prostě je to řádek s odkazem na font na google

nahraďte jej tímto:



<link href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300italic,400italic,600italic,700italic,400,300,600,700&subset=latin,latin-ext" rel="stylesheet" type="text/css">

A odstraníte tak špatně zobrazenou diakritiku ve front-office (tučně zobrazené znaky s diakritikou).

Je podobnym sposobom mozne opravit spatnu diakritiku aj v BO?

Link to comment
Share on other sites

Editor tinyMCE špatně ukládá do databáze (diakritiku).

Pokud naexportuji zboží přes importCSV je popis a krátký popis uložen v databázi dobře , ale pokud ho znovu edituji a uložím, je již v databázi uložen špatně. Stejné je to u popisu kategorií.

Má někdo stejný problém?

Pokud někdo ví,co s tím, moc děkuji za radu.

 

Zde je odkaz na opravu http://forum.c4.cz/prestashop-1-6-0-5-diakritika-v-textech-popisech-t4833.html

Link to comment
Share on other sites

 v souboru js/tinymce.inc.js přidejte např. za řádek:
 

Kód:
extended_valid_elements : "em[class|name|id]",

následující řádek:

Kód:
entity_encoding : "raw",
 
To to jsem zkoušel ale nechce mi toto fungovat... dal jsem to hned pod horní řádek ... možná to mám špatně ..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...