Jump to content

1.6.0.5 setlocal !

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar prestashop 1.6.0.5 yeni kurdum . Bu işlerde de biraz acemiyim. Default temada çok gariptir ki üst bannerin üstünde sol üst köşede setlocal yazıyor.  Bannerin üstünde modülden banneri kaldırdım fakat yine gözüküyor . Bu nedir nasıl kaldırabilirim ? Default tema..

wLVnjG.jpg

Edited by anilyegit34 (see edit history)

Merhabalar

Tarayıcınızdan "öğeyi denetle" şeklinde bir işlem yapıp kaynak kodundaki pozisyonunu bulmak gerekiyor. Böylelikle bunun ne olduğu ile ilgili fikir yürütülebilir. Şu an bunun ne olduğu ile ilgili hiç bir fikrim yok. Tahminen modüllerinizden birisinde php echo ile output edilen bir kod var.

Dediklerinizi yerine getirdim fakat aynı sorun hala geçmiş değil. Ve ürünlerde "sepete ekle" dediğimizde 

Impossible to add the product to the cart.
textStatus: 'parsererror'
errorThrown: 'SyntaxError: Unexpected token s'
responseText:
setlocal{"products":[{"id":3,"link":"http:\/\/siteadı.com\/casual-dresses\/3-printed-dress.html#\/size-s\/color-orange","quantity":1,"image":"http:\/\/siteadı.com/8-home_default\/printed-dress.jpg","image_cart":"http:\/\/siteadı.com\/8-cart_default\/printed-dress.jpg","priceByLine":"30,68 TL","name":"Printed Dress","price":"30,68 TL","price_float":26,"idCombination":13,"idAddressDelivery":0,"is_gift":false,"hasAttributes":true,"attributes":"Orange, S","hasCustomizedDatas":false,"customizedDatas":[]}],"discounts":[],"shippingCost":"0,00 TL","shippingCostFloat":0,"wrappingCost":"0,00 TL","nbTotalProducts":1,"total":"30,68 TL","productTotal":"30,68 TL","freeShipping":"0,00 TL","freeShippingFloat":0,"hasError":false,"crossSelling":""}

bunun da aynı sorundan ortaya çıktığını düşünüyorum.

Sorun çözülmüştür. Arkadaşın dediği gibi config.inc.php dosyasını buradan yazarmısınız dedikten sonra ilk kendim inceledim kodların en üstünde başlangıçta

setlocal<?php yazıyordu. Fakat ben kodlarla oynayıp bunu yazma imkanım sıfır belki başka arkadaşlarda da aynı sorun olabilir.

Sadece setlocal yazısını sildim başka herhangi bir şey yapmadım. Ve hem setlocal yazısı hemde ürünü sepete ekle dediğimde gelen o hata tamamen düzeldi . Teşekkürler.

• Like 1

Sorun çözülmüştür. Arkadaşın dediği gibi config.inc.php dosyasını buradan yazarmısınız dedikten sonra ilk kendim inceledim kodların en üstünde başlangıçta

setlocal<?php yazıyordu. Fakat ben kodlarla oynayıp bunu yazma imkanım sıfır belki başka arkadaşlarda da aynı sorun olabilir.

Sadece setlocal yazısını sildim başka herhangi bir şey yapmadım. Ve hem setlocal yazısı hemde ürünü sepete ekle dediğimde gelen o hata tamamen düzeldi . Teşekkürler.

zaten config.inc.php dosyası ajax ve javascript işlemlerindede yüklendiği için en başta bulunan AJAX diline uymayan bir yazı geldiği için javascript onu yorumlayamamış. iki problemin de kaynağı tek yerdeydi ve ilk mesajı okuduğumda hatanın kaynağı daha net anlaşılıyordu. 

Çözüldüğüne sevindim.

• Create New...