Jump to content

Termékek megszüntetése


dudikpal

Recommended Posts

Megszűnik párszáz termék forgalmazása a shopban.

A kérdésem az lenne, hogyan szüntethetem meg anélkül, hogy a google bármi módon büntetne.

Jelenleg a 404-es oldal a főoldalra van irányítva, mondjuk ezt nem tudom jól tettem e...

Link to comment
Share on other sites

A termékeket egyenként irányítsd át a hozzájuk legközelebb álló (leginkább releváns) termékeidre.

 

Aham...tehát akkor a htaccess-be kell bepötyögnöm párszáz sort, miután megkerestem minden megszüntetett termék párját?

 

Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem:

-shopmotor váltás miatt megváltozott ugyen minden termék linkje, és(sztem legalábbis) ezért sehol sem vagyok a gugliban, olyan mintha előlről kezdtem volna az egész shoposdit. Most így utólag orvosolható ez a probléma, ha a régi linkeket 301-elem?

Link to comment
Share on other sites

 

 

-shopmotor váltás miatt megváltozott ugyen minden termék linkje, és(sztem legalábbis) ezért sehol sem vagyok a gugliban, olyan mintha előlről kezdtem volna az egész shoposdit. 

 

Itt pont erről regéltem:

http://www.prestashop.com/forums/topic/264051-google/?p=1565901

 

Olvasd tovább is.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Elolvastam, köszönöm!

 

Eddig ezt a verziót találtam működőnek:

RewriteCond %{HTTP_HOST}  ^webshop\.garmix\.hu$ [NC]
RewriteCond %{QUERY_STRING}  ^products_id=85$ [NC]
RewriteRule ^product_info\.php$ http://webshop.garmix.hu/hu/atalakito-adapter/46-vga-s-video-rca-atalakito-kabel.html? [R=301,NE,NC,L]

Van ugye az egyszerűbb módja is(redirect 301 régiurl újurl), csak ebben a formában(és még pár verziójában) nem működött, viszont erre hajaznék, mert összesen több mint 2000 url-ről van szó(több kategóriában való szereplés miatt), és nem szeretném hogy az első példa miatti htaccess hízástól esetleg lassuljon valami...vagy mittudomén.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel a shopmotor váltással vagyok én is gondban. Lassan átirányítanám a bejáratott domaint a prestashop-os webáruházra, de azt látom, hogy már most sokkal több oldalát indexeli a Google, mint a réginek. A jelenlegi a bikediscount.hu. Ezt váltanám le a most kerekparbolt.com domain alatt látható webshoppal. Három hónapig tartott, mire elkészült és nagyjából át copyztam a termékeket. Ez idő alatt a google elkezdte indexelni, és most már több oldalát indexeli, mint a korábbi elég gyatra Shopfactory oldalnak. Szeretném mindkét domaint az oldalra irányítani, a Bikediscount.hu-t elsődlegesként. Most szerintetek átindexeljem, vagy nem? Nem kis meló ez az xlc-be rendezés több ezer termék esetén.

 

 

 

Aham...tehát akkor a htaccess-be kell bepötyögnöm párszáz sort, miután megkerestem minden megszüntetett termék párját?

 

Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem:

-shopmotor váltás miatt megváltozott ugyen minden termék linkje, és(sztem legalábbis) ezért sehol sem vagyok a gugliban, olyan mintha előlről kezdtem volna az egész shoposdit. Most így utólag orvosolható ez a probléma, ha a régi linkeket 301-elem?

 

 

Elolvastam, köszönöm!

 

Eddig ezt a verziót találtam működőnek:

RewriteCond %{HTTP_HOST}  ^webshop\.garmix\.hu$ [NC]
RewriteCond %{QUERY_STRING}  ^products_id=85$ [NC]
RewriteRule ^product_info\.php$ http://webshop.garmix.hu/hu/atalakito-adapter/46-vga-s-video-rca-atalakito-kabel.html? [R=301,NE,NC,L]

Van ugye az egyszerűbb módja is(redirect 301 régiurl újurl), csak ebben a formában(és még pár verziójában) nem működött, viszont erre hajaznék, mert összesen több mint 2000 url-ről van szó(több kategóriában való szereplés miatt), és nem szeretném hogy az első példa miatti htaccess hízástól esetleg lassuljon valami...vagy mittudomén.

 

Edited by looksha (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...