Jump to content

Presta 1.6


wilbury

Recommended Posts

Hogyan lehet megoldani hogy 1.6 alatt több root (home) kategória legyen.

Hiába hagyom üresen a szülő kategóriát és állítom be hogy root kategória legyen nem jelenik meg a kategóriák között mint szülő kategória.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nekem problémám lenne 1.5-ről 1.6-ra frissítés után. Új kategória hozzáadásánál a szülő kategória mező teljesen üres. Ha így létrehozom a ketagóriát, akkor azt kiteszi a home kategória mellé és nem tudok alkategóriákat létrehozni. Mi lehet a probléma? Valaki találkozott már ilyennel?

 

Időközben megtaláltam a megoldást a problémámra. Közzé teszem, hátha valaki más is hasonló cipőben jár.

Íme a megoldás angol nyelven: http://nerdia.net/2013/08/30/prestashop-categories-block-empty-after-migrating-from-oscommerce/

 

Solution: 
You need to access the PrestaShop MySQL databas using phpMyAdmin.
Open the table ps_categories. The id_category 1 is the root category. Find which id the home category has (it will have the field is_root_category set to 1). The home category is probably id_category 2.
Open the table ps_configuration and find the key PS_ROOT_CATEGORY and make shure it has value ’1′ (the id_category of the root category).
Find the key PS_HOME_CATEGORY and make shure it has the value of id_category for the home category, probably ’2′.
Go to the back office, in the preferences menu go to the general settings. Activate multi store.
In the advanced parameters menu, go to Multi store. 
Click on the default group and edit your store. Select the Home category as Root category. Save the store.
Go back in the preferences menu general settings and disable the multi store.
Edited by flashmovar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

Úgy látom a terméknél a seo fülön, hogy nem látom a kulcsszavakat, illetve hogy hová tudom beírni. viszont az importálással valahogy mégis bejutottak. Hogy van ez? Tudom ezeket valahogy változtatni?

 

A seo quake ezt látja: 

 

URL:http://localhost/prestashop/home/17-standard-kristaly-ab.html

Title:Standard CRYSTAL AB strasszkő kristály - kristálypróba

Meta keywords:kristálybolt,standard,kristály,kristályok,hotfix,vasalható,strassz,crystal,kő,vasalható strassz,vasalható kristály

Meta description:Standard minőségű vasalható kristályok, strassz kövek

Internal links:37 (6 nofollow)

External links:5 (0 nofollow)

Server:Apache/2.4.4 (Win32) OpenSSL/1.0.1e PHP/5.5.3

Link to comment
Share on other sites

lesd meg ezt:

http://prestashop.keszites.net/prestashop-meta-tag-ek/

 

"...A Google 2009. szeptembere óta már nem nézi a kulcsszavakat – a Bing pedig egyenesen spamfaktorként kezeli. Minél többet írunk be annál rosszabb – érdemes üresen hagyni inkább. Nem hinném hogy sokáig bent lesz ez a lehetőség a Prestashopban...."

A keresőszavakkal amik benne vannak a boltban, az első 3-ban vagyunk a googliban. :-D Általában az első helyezett vagyunk évek óta. Remélem nem fog ez változni. 2011-óta van megy a bolt, azóta nyaggatlak titeket. :-) 
A SEOzásban pedig nagy hangsúlyt fektetnek a kulcs szó kutatásra, bár nem csak erre mert ez nagyon összetett dolog. Egyenlőre elégedett vagyok a helyezéseinkkel. Még 1 ft-ot sem kellet költeni a googlis hirdetésekre. 
Egyébként szoktam olvasni az oldaladat, ami nagy segítség nekünk prestásoknak. :-) És csodálkoztam is ezen a keresőszó dolgon.  Vagy az url-ek jók, és azért vagyunk elől a keresőben?
Link to comment
Share on other sites

Azért vagytok ott, mert réspiacot céloztatok meg a ps-el. Nem elkeseríteni akarlak, mert tényleg nem, de: ez nem marad sokáig így.

 

A ps index keresőszavai nem ugyanazok, mint a termékhez megadott meta kulcsszavak. Előbbi továbbra is bent van az 1.6-ban, nézd csak meg a SEO / URL beállításoknál.

 

Nehéz így látatlanban (nem tudom most hirtelen melyik shopról van szó) megmondani, miért szerepeltek jól. Mindazonáltal Én már most elkezdenék gyúrni SEO önfejlesztésre, mert - ahogyan mondtam fentebb - szerintem ez nem fog stagnálni sokáig...

 

És valóban önfejlesztésre: mert ez a legköltséghatékonyabb módja a webáruház üzemeltetésnek hosszútávon.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Azért vagytok ott, mert réspiacot céloztatok meg a ps-el. Nem elkeseríteni akarlak, mert tényleg nem, de: ez nem marad sokáig így.

 

A ps index keresőszavai nem ugyanazok, mint a termékhez megadott meta kulcsszavak. Előbbi továbbra is bent van az 1.6-ban, nézd csak meg a SEO / URL beállításoknál.

 

Nehéz így látatlanban (nem tudom most hirtelen melyik shopról van szó) megmondani, miért szerepeltek jól. Mindazonáltal Én már most elkezdenék gyúrni SEO önfejlesztésre, mert - ahogyan mondtam fentebb - szerintem ez nem fog stagnálni sokáig...

 

És valóban önfejlesztésre: mert ez a legköltséghatékonyabb módja a webáruház üzemeltetésnek hosszútávon.

Láttam, hogy az index oldalon lehet keresőszavakat beírni, és a kategóriáknál is vannak keresőszavak. Tavaly voltam egy ingyenes seo előadáson a Lurdy-ban, ahol a fizetősre akartak igazából rávenni. Másfél órás volt kb, és nem mondtak butaságot szerintem, csak azt amit addig is tudtam, bár jó volt összefoglalva meghallgatni. Ott nem volt szó arról, hogy a keresőszók lassan kimennek a "divatból".  Tudnál valamilyen oldalt ajánlani, ahol utána lehetne olvasni a seozásnak?Viszont ha eddig sem nézte a google a keresőszavakat, akkor attól függetlenül van jó helyezése az oldalnak. Bár a domain név is nagyon jó, szerencsénk volt, hogy szabad volt. :-) Mi alapján talál meg minket ha a vevő beírja a keresőbe hogy vasalható kristály?

 

Most kezdtem el jobban belemélyedni az 1.6 rejtelmeibe. Érdekes, hogy a kategória a vízszintes menüben van. Bár az oldalakat ahogy nézik az emberek: F alakban futnak végig rajta, pont jó helyen van a kategória.

 

 

A shopok 1.3, 1.4, 1.5 Frissítettem mindig amikor a verziószám ugrott. Sokat nyaggattalak 1.4 ről 1.5-re váltásnál a skypon. A piac valóban kicsi, sajnos. Lehet kellene indítani egy SEO topicot, biztos érdekel mindenkit ez a téma, itt a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...