Jump to content

sipariş oluşturma hatası

camoka

Recommended Posts

merhaba

v1562 kullanıyorum. 
Daha önce siteden sipariş yapılmış ancak havale yapılmadığı için sipariş iptal edilmiş. Siparişi iptal edilen müşteri tekrar giriş yapıyor ve farklı bir ürün satın alıyor. ancak eposta adresine faturası eski sipariş tutarı üzerinden her iki sipariş yazılmış olarak gidiyor. ikinci siparişin fiyatı yazıyor ancak toplama dahil değil

böyle bir sorunla daha önce karşılaşan oldu  mu?

iyi çalışmalar

post-327827-0-36301700-1395415294_thumb.jpg

merhaba

v1562 kullanıyorum. 

Daha önce siteden sipariş yapılmış ancak havale yapılmadığı için sipariş iptal edilmiş. Siparişi iptal edilen müşteri tekrar giriş yapıyor ve farklı bir ürün satın alıyor. ancak eposta adresine faturası eski sipariş tutarı üzerinden her iki sipariş yazılmış olarak gidiyor. ikinci siparişin fiyatı yazıyor ancak toplama dahil değil

böyle bir sorunla daha önce karşılaşan oldu  mu?

iyi çalışmalar

Merhaba

İkinci siparişe bağlı sepette her iki üründe vardır. Bu sepeti kontrol etmek gerekiyor.

Bunun 3 senaryosu olabilir. 

1.) Daha önceki siparişi tamamladığında olası bir hata, network kesintisi olmuş yeniden aynı ürünü sepete atmış fakatt vaz geçmiş olabilir. Daha sonra yeniden siteye girip yeni bir ürün sepete ekleyip ikisini birlikte sipartiş vermiştir.

2.) Eski siparişini içeren sipariş geçmişi sayfasında "yeniden sipariş ver" butonu va. buradaki cümleyi yanlış anlayıp tıklamış ve sepetine eklemiş olabilir. Sonra asıl alacağı ürünü bulup onu da sepete eklemiş olabilir.

3.) Banka havalesi modülünde sipariimi onaylıyorum butonuna tıklamadan önce başka bir sekmeden sepetine başka ürün atmış sonra banka havalesine dönüp siparişi onaylıyorum tuşuna basmış olabilir.