Jump to content

Prestashop 1.6.0.5 Yeni Ürün Eklemede Problem

Recommended Posts

Öncelikle acemi olduğumu belirtmeliyim. Prestashop son sürümü bilgisayarıma kurdum. Yeni ürün eklemek istediğimde, ürün üzerine gelinde "Sepete Ekle" butonu gelmiyor, sadece "Daha fazla" butonu geliyor. Kurulumla gelen ürünlerin tüm özellerine baktım aynısını yapmaya çalıştım, yinede olmadı. Bununla beraber kurulumla gelen ürünlerden biri kopyalayıp üzerinde değişiklik yaptığımda "Sepete Ekle" butonu geliyor. Nerede yalnış yada eksik yaptığımı bilemiyorum. Açıkcası kopyalama yaparak kendimi sorunun üstesinden gelmiş saymıyor, görmezden gelmiş sayıyorum. Bu durumda beni rahatsız ediyor. Yardımlarınızı, öneri ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

Mahmut bey, ilginize teşekkür ederim. Yeni oluşturduğum ürün için stok girdim hatta kombinasyonlarda. Her unsuru tek tek kontrol ettim eklemeler ve çıkarmalar yaptım olmadı.

Fakat, sonunda görmezden geldiğim bir şey fark etttim. KAYDET ve BEKLE adımı. Belki benim bilgisayarımda olan yazılımsal, donalımsal veya Prestashop kurulumdan oluşan bir hata yüzünden bu adımı kullandığımda zaman zaman hata mesajları geliyordu. Bunlar bence oluşmaması gereken hatalardı.

Hataya Örnek: Seo adımında oluşturduğum kullanıcı dostu Url'yi kaydettiğimde sorunsuz kaydetmesine rağmen, ürüne resim ekleyip kaydettiğimde Url uygun değil tarzında hata veriyor, tekrar kaydet butonuna bastığımda başarılı kaydedildi tarzında onay veriyordu.

Sonuç olarak bu tarz bir hata aldığımda artık kaydetmeye zorlamıyor, tarayıcıdan geri sekmesini tıklayıp aynı işlemi tekrar yaparak kaydediyorum. Bu şekilde ürün üzerine gelindiğinde çıkması gereken "Sepete Ekle" ve "Daha fazla" butonları olması gerektiği gibi çıkıyor.

Saygılarımla.

Mahmut bey, ilginize teşekkür ederim. Yeni oluşturduğum ürün için stok girdim hatta kombinasyonlarda. Her unsuru tek tek kontrol ettim eklemeler ve çıkarmalar yaptım olmadı.

Fakat, sonunda görmezden geldiğim bir şey fark etttim. KAYDET ve BEKLE adımı. Belki benim bilgisayarımda olan yazılımsal, donalımsal veya Prestashop kurulumdan oluşan bir hata yüzünden bu adımı kullandığımda zaman zaman hata mesajları geliyordu. Bunlar bence oluşmaması gereken hatalardı.

Hataya Örnek: Seo adımında oluşturduğum kullanıcı dostu Url'yi kaydettiğimde sorunsuz kaydetmesine rağmen, ürüne resim ekleyip kaydettiğimde Url uygun değil tarzında hata veriyor, tekrar kaydet butonuna bastığımda başarılı kaydedildi tarzında onay veriyordu.

Sonuç olarak bu tarz bir hata aldığımda artık kaydetmeye zorlamıyor, tarayıcıdan geri sekmesini tıklayıp aynı işlemi tekrar yaparak kaydediyorum. Bu şekilde ürün üzerine gelindiğinde çıkması gereken "Sepete Ekle" ve "Daha fazla" butonları olması gerektiği gibi çıkıyor.

Saygılarımla.

Merhabalar

Rica ederim. Detaylı geri bildiriminiz için ben teşekkür ederim.

1.6 henüz stabil bir durumda değil. BUG Tracker bölümünde bunun gibi bir çok kayıt yapılmış. Geçen ay alpha 1.6 versiyonu kurup incelediğim 20 dakika içinde 4 tane bug buldum. Sanıyorum önümüzdeki aya kadar yeni bir stabilite sürümü çıkacaktır. 

Bu tür hataları http://forge.prestashop.com/secure/Dashboard.jspa adresine bildirirseniz ayrıca teşekkür ederiz. 

• 1 year later...
  • 7 months later...

Türkiyede bilgi paylaşımı çok zayıf.! aylardır sorunlara cevap veren olmamış.

Aksine az kişi ile çok paylaşım ve yardım ediyoruz edebildiğimiz kadarıyla , herkes soru sormaya geliyor (sizin gibi 2012 den beri foruma üye olup sadece 5 kere soru sormak için geldiğiniz gibi) :)

bizde elimizden geldiğince yardım ediyoruz.

eğer ürün kaydetme ile ilgili sorununuz varsa güncel nedenini şu konuda detaylı anlattım.

https://www.prestashop.com/forums/topic/565392-%C3%BCr%C3%BCn-kaydetme-sorunu-ve-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC/

• Like 2

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...