Jump to content

1.6 Kurulumu Beyaz Sayfa

Recommended Posts

[19-Mar-2014 16:18:18 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:18:45 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:18:57 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:28:40 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:28:41 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:28:42 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:28:42 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:28:51 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

[19-Mar-2014 16:35:09 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method Shop::getContextShopID() in /home/anitaank/public_html/prestashop/classes/Configuration.php on line 160

Yönetim panelinde de ara ara beyaz sayfa çıkıyor :S

Sunucunuzun bulunduğu ülke ayarı değiştirmişsiniz' hata ondan kaynaklanıyor' sunucu ayarını en yapınız.

Veritabanından ilgili bölümü elle değiştirmeniz gerek' fazla bşlginiz yoksa yeniden kurulum yapınız.

Edited by dmsmarket (see edit history)

Merhabalar

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Beyaz sayfa diye birşey yoktur. Hata gösterimi kapalı site vardır. 

Bir yazılım ya çalışır yada derleyicisi tarafında oluşan hataları gösterir. 

Hata gösterimini açmak için http://www.prestashop.com/forums/topic/316619-hata-g%C3%B6sterimini-a%C3%A7mak-ve-bo%C5%9F-sayfa-sorunlar%C4%B1/ 

Bu işlemi yaptıktan sonra elde ettiğiniz hatayı paylaşabilir misiniz ?

Merhabalar

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Beyaz sayfa diye birşey yoktur. Hata gösterimi kapalı site vardır. 

Bir yazılım ya çalışır yada derleyicisi tarafında oluşan hataları gösterir. 

Hata gösterimini açmak için http://www.prestashop.com/forums/topic/316619-hata-g%C3%B6sterimini-a%C3%A7mak-ve-bo%C5%9F-sayfa-sorunlar%C4%B1/

Bu işlemi yaptıktan sonra elde ettiğiniz hatayı paylaşabilir misiniz ?

Aynen katılıyorum, 3 ayrı sunucuya 7 ayrı kurulum yaptım, üstelik direk türkçe olarak kurulumları gerçekleştirdim en küçük sorun ile karşılaşmadım....yeni versiyonu beklemek sizin sorununuzu çözmeyecektir...sunucunuzun tepkisi ile birlikte eğer sorun yaşanır ise ek kodlar ile sorun çözülür...

veya 

bir kaç arkadaşın host kaynaklı yaşadığı kurulum işlemini şu şekilde çözdüm, localhosta kurdum sonra hosting içersine attım..sizde böyle yapabilirsiniz

İngilizce kurarak denicem. Şuan ki sürüm 1.6.0.5 olması lazım .Dediğiniz gibi kurulumda türkçe geldi direk öyle kurdum bende.

İngilizce kurulum yapınca sorun vermedi. Teşekkürler. Fakat  bu sürümü nasıl türkçe ye çeliricem ? 

Yönetim panelinden türkçe ye çevir dedim , siteyi önizle dediğimde beyaz sayfa geliyor gene :D Ne sorunlu bir sürüm arkadaş! 

Merhabalar,

Sorunun Çözümü Burada

http://www.prestashop.com/forums/topic/316146-çözüldü-prestashop-1605-kurulum-hatası/?p=1601499

Link çalışamzsa buradan okuyabilirsiniz.

İlgili hatanın çözümü 

config/config.inc.php dosyasını açın

setlocale(LC_CTYPE, $locale);

satırını bulun ve satırın başına // yazın

//setlocale(LC_CTYPE, $locale);

sorun büyük ihtimalle bu şekilde çözülecektir 

Link çalışamzsa buradan okuyabilirsiniz.

İlgili hatanın çözümü 

config/config.inc.php dosyasını açın

setlocale(LC_CTYPE, $locale);

satırını bulun ve satırın başına // yazın

//setlocale(LC_CTYPE, $locale);

sorun büyük ihtimalle bu şekilde çözülecektir 

Bu kodlar gereksizmiki kapatıyoruz.

Kapatınca başka bir sorunla karşılaşmazmıyız.

setlocale(LC_ALL'tr_TR.UTF-8');

Bu şekilde değiştirsek mahsuru olurmu.

Edited by dmsmarket (see edit history)

Bu kodlar gereksizmiki kapatıyoruz.

Kapatınca başka bir sorunla karşılaşmazmıyız.

Tabi ki gereksiz değiller. Fakat olmazsa olmaz da değildir. Önemli veya kritik bir görevleri yok. LC_CTYPE bir karekter seti sınıflandırma yapılandırmasıdır. Büyük küçük harf dönüşümleri gibi işlemleri kolaylaştırırlar.

Fakat bu yapılandırma satırı bir çok sınıfta atlanıyor. Prestashop sınıflarında bile kullanmamış. Detaylı örnekler verebilirim. 

setlocale(LC_ALL'tr_TR.UTF-8');

Bu şekilde değiştirsek mahsuru olurmu.

LC_ALL bütün setlocale yapılandırmalarının üzerine yazdırır. Bunu yaparsanız müdahale etmemeniz gereken alanları da değiştirmiş olursunuz. Örneğin LC_MESSAGES 

Ayrıca bu şekilde sabit bir yerel değerle girerseniz diğer diller ve arama motorları için büyük sorun çıkaracaktır. Dillerin dışında para formatında da sorun çıkar çünkü dünyada bizden başka virgülle kuruş ayırıp nokta ile binlik ayıran ülke yok.