Jump to content

Pop up text


pantelis

Recommended Posts

Γεια σας, εχω ενα προβληματακι.......

 

Θελω στο κειμενο με τις πληροφορείες του προϊόντος (σε καποιο σημειο του κειμενου) να δωσω εναν συνδεσμο και να ανοιγει ενα pop up κειμενο.

 

Ως εδω καλα.....  δηλωνω μια σελιδα που εχω δημιουργησει στο cms αλλα το προβλημα ειναι οτι μου την εμφανιζει με ολο το site, στο pop up  θελω να εμφανιζεται μονο το κειμενο  τιποτα αλλο

 

Μπορει να βοηθησει καποιος ???

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως υλοποιησες το popup? Με javascript με το fancybox με κατι αλλο? Σε καθε περιπτωση απαιτειται κωδικας.Καλα θα ηταν να εδειχνες τον  κωδικα για να καταλαβουμε καλυτερα και να βοηθησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με το tinyMCE,  δηλωσα το link για να ανοιγει η σελιδα που δημιουργησα απο το cms.

Την σελιδα την ανοιγει σε popup αλλα στο παραθυρο εμφανιζεται ολη η ιστοσελιδα μαζι με το κειμενο.

Θελω να εμφανιζεται μονο το κειμενο.

 

Το tinyMCE  δεν εχει ολες τις λειτουργειες  PrestaShop  1.5.6.2

 

Αn γνωριζετε καποιον αλλο τροπο .... να το  προσπαθησουμε

 

thanks 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκιμασα, αλλα μια σελιδα στο prestashop ειναι  view καποιου controller οποτε λογικο να μην εμφανιζεται μονο το κομματι που θελεις. Αν βοηθαει, ενας τροπος για να εμφανιστει σε popup καποιο περιεχομενο ειναι με το fancybox, που ειναι plugin που ηδη τρεχει στο prestashop.

Παραδειγμα  http://jsfiddle.net/netplayer/4z7vj/

Link to comment
Share on other sites

Το παραδειγμα εχει ολο τον κωδικα που πρεπει να το τοποθετησεις βεβαια μεσα στον κωδικα στο .tpl που θελεις, αν και κανονικα δεν συνισταται. Αντεγραψε το οπως ειναι απο το παραδειγμα , βαλε τα πειεχομενα απο τα δυο κουτακια στα αριστερα μαζι καπου σε ενα .tpl και δες αν σε ικανοποιει σαν δειγμα πως ανοιγει το popup. Αν ναι, αντικατεστησε / προσαρμοσε αναλογα στο σημειο που θελεις να καλειται. Αν θες παραπανω βοηθεια πες μου, αλλα θα πρεπει να επισυναψεις κωδικα ή πιο συγκεκριμμενη περιγραφη του τι και που θελεις να κανεις.

 

EDIT: τα περιεχομενα στο δευτερο κουτακι βαλτα αναμεσα σε:

<script>{literal}

 

.......

 

{/literal}</script>

Edited by netplayer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το χρησημοποιω στις πληροφορειες προϊοντος ή σε αλλο  tab.

Σε καθε προϊον θα εμφανιζεται διαφορετικο κειμενο το οποιο θα προσθετω.

Απλα ηθελα μια απλη διαδικασια μεσα απο τον κειμενογραφο οπου θα προσθετω το κειμενο.

Θα μου εκανε και κατι σαν according.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το χρησημοποιω στις πληροφορειες προϊοντος ή σε αλλο  tab.

Σε καθε προϊον θα εμφανιζεται διαφορετικο κειμενο το οποιο θα προσθετω.

Απλα ηθελα μια απλη διαδικασια μεσα απο τον κειμενογραφο οπου θα προσθετω το κειμενο.

Θα μου εκανε και κατι σαν according.

Χρειαζεσαι πρόσθετο για κατι τετοιο.Τι ειναι το accordig?

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεσαι πρόσθετο για κατι τετοιο.Τι ειναι το accordig?

Αναπτυσομενο text....... το κειμενο που θα εμφανιζω θα ειναι μεγαλο γιαυτο το ηθελα σε popup.

 

Θα ψαχτω με αυτα που μου εστειλες και βλεπουμε

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...