Jump to content

Problem z konfiguracją SMTP


Esseker352

Recommended Posts

Witam,

 

Za cholerę nie mogę sobie poradzić z następującą sprawą: 

 

serwer na którym mam prestę ma wyłączoną funkcję email więc próbuję skonfigurowac wysyłanie maili przez smtp. Ustawiam wszystko prawidłowo i dostaję taki o to błąd przy wysyłce maila testowego : 

 

Błąd: proszę sprawdzić konfigurację
Expected response code(s) [250] but got response [550 Nieprawidlowa domena nadawcy / Illegal sender domain]

 

 w jakiś sposób się z serwerem chyba łączy bo jeśli celowo wpiszę złe hasło to komunikat zmienia się na problem z autoryzacją. 

 

Co może być tutaj przyczyną? 

 

dodam że na skrzynce pocztowej z identyczna konfiguracją działa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

no to brakuje mi pomysłów co może być nie tak,

masz np. konto na gmail? 

jeżeli tak, spróbuj skonfigurować w celach testowych dla tego konta, jak nie pójdzie - tzn. że serwer ma jakieś ograniczenia które nie pozwalają korzystac z SMTP.

Link to comment
Share on other sites

ok jednak to było to. Postanowiłem to sprawdzić jeszcze raz i wyszło że ktoś mi to zmienił . 

 

 

Mam jeszcze pytanie apropo dokumentów jeśli byłbyś skłonny mi pomóc. 

 

W jaki sposób zrobić żeby jeśli klient wybierze w koszyku paragon dokument koncowy miał wygląd nie jak faktura, bez stawek vat itd. 

 

a jeśli wybierze faktura to żeby domyślnie tworzył się dokument "fakturowy" 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

niestety w tej kwestii nie pomogę bo to nie sprawa drobnych zmian, tylko dość poważnej modyfikacji, mogę wskazać jakie pliki modyfikować i w którym kierunku podążać ;) poza tym to temat na osobną dyskusję, nie tylko z uwagi na to, że niezwiązany z SMTP, ale głównie z uwagi na "obszerność" tego tematu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...