Jump to content

Kombinace dvou atributu


mrija

Recommended Posts

Zdravím Vás,

 

mám dva atributy:

  • Barva
  • vůně

Mám na definovany kombinace např.

  • Bílá barva a vůně jahoda a jabko
  • Červená barva vůně jahoda banán křen

Na stránce produktu se mi ukáže správně na výběr colorpicker a pak selectbox s vůněma, avšak já potřebuju docílit toho že když dám bílou barvu tak se v select boxu nabídne jen ty dvě kombinace vůní které k dané barvě patří, a né jako doposud kdy tam jsou všechny

 

Přikládám screenshoty

 

Prosím o radu, myslel jsem si že je to defaultní vlastnost atributů když se udělají kombinace že se navzájem ovlivňují ale zřejmě tomu tak není.

 

Díky

 

 

 

post-407119-0-34824700-1394710906_thumb.jpg

post-407119-0-78499200-1394710907_thumb.jpg

post-407119-0-86514300-1394710908_thumb.jpg

post-407119-0-99207900-1394710909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daj do kombinácii iba vóňe.

 

Tvoja otázka riešie skôr to, keby mala jedna farba dve alebo tri vône.

Pri tvojom produkte si však ľudia budú vyberať podľa vône, nie podľa farby nakoľko platí jedna farba - jedna vôňa

Link to comment
Share on other sites

Díky za odpověď,

 

no to bych ale musel, pokud to dobře chápu, udělat do zboží červená svíčka, modrá svíčky, a na výběr mít jen vůně.

Já ale potřebuju docílit toho abych měl jako produkt svíčka hranatá malá; a uživatel si zvolí zda chce červenou barvu třeba, ale tady nastává chvíle kdy se musí omezit už vůně protože červená barva u této svíčky nemůže vonět po banánu třeba

Link to comment
Share on other sites

myslím, že tenhle typ řešení presta neumí. musel bys opravdu udělat dva produkty. jeden bys udělal svíčku bílou, pak bys využil modulu souvisejícího zboží a hodil bys do něj svíčku červenou (spolu s jinými možnými barvami) a těm bys nastavil vždy jen jednu vůni.

 

existuje na to myslím nějaký modul, ale nemůžu jej najít. druhou možností je sáhnout do šablony a pořešit tam pomocí javascriptu zobrazování těch variant... stejně jsou ty kombinace všechny řešení v js, takže je to jedno, jestli tam naděláš ještě větší guláš ;)

Link to comment
Share on other sites

a co smazat presne ty kombinace co nechces ... pak ti je ani nenabidne .

ja tedy nepouzivam barvy a vune ale mam 5 kombinatoru což dela neco kolem 100 moznosti a kdyz nejakou nechci tak ji smazu . a nejde pak proste tuto moznost nakombinovat.

 

katalog- produkty-ten tvuj produkt -kombinace a najdi ty variace co nechces a smaž 

 

jeste jsem se juknul na ty tvoje screene a problem bude v tom colorpickeru.. jestli nebazírujes na tomto modulu tak si udelej jeste jen selectbox barva a pujde ti presne to co chces 

Edited by djmila (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím,

googlím podobný problém už dva dny, prošel jsem snad vše od roku 2010. 

Ale vidím, že se to všude řeší buď vymazáním nechtěných kombinací, nebo prostě "vykašlat se na to". 

 

Moje otázka tedy zní, jestli existuje nějaký postupný výběr kombinací. Napřed zvolím barvu, pak velikost, pak velikost balení. Některé varianty mám na skladě, jiné ne. Až mi dovezou zboží, zase budu mít třeba jiné varianty, tak mi připadá zbytečné vždy promazávat kombinace, které zrovna nemám. 

 

Opravdu neexistuje nějaké řešení, které by kombinace (u kterých je množství "0"), prostě neukázalo? Podobná věc funguje například při výběru ovladačů (zvolte druh>typ>operační systém> atd), (jiný příklad: Zvolte stát>kraj>okres>atd - v Olomouckém kraji se mi také nezobrazí Brno-město, Brno-venkov atp.). 

 

Zboží sice nejde objednat, když není na skladě, ale myslím si, že to zákazníky akorát naštve, než se proklikají opravdu k variantě, která skladem je.

 

Děkuji mnohokrát za odpovědi, protože jsem to nenalezl ani v angličtině a už si nevím rady...

Petr

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Dobrý den

 

Je to možné udělat, není problém aby se kombinace v průběhu filtrování vybírali a pak se nechali ukázat, ale je potřeba upravit js tak abych to fungovalo dle Vašich požadavků, na pár obchodech založených na prestashopu jsem již tu to funkcionalitu i viděl, dokonce na jedné starší verzi i realizoval.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...