Jump to content

Blok polecane produkty - ucina opis


aquakks

Recommended Posts

Witam,
Mam problem, a w zasadzie zapytanie. W polecanych produktach wyświetla nam się krótki opis, powinien on mieć 3 linijki, a dalej powinno się kropkować. Otóż problem polega na tym iż nie zawsze tak jest. U mnie raz ucina po 2 linijkach, raz po 2,5, a raz po 3. Nie wiem od czego to zależy czy da się tak zrobić aby opis zawsze wypełniał dwie linijki ? 


I jeszcze szybki problem numer dwa opisze, żeby nie tworzyć nowego tematu. Po kilku lekcjach CMSu próbowałem edytować moduł "ostatnio przeglądane". Po powiększeniu marginesu, zdjęcie jest w poprawniej pozycji lecz nazwa i opis spadły mi o linijkę w dół. Jak mogę przywrócić aby nazwa i opis były w jednej linijce, jednocześnie nie zmienejszając marginesu ? 


Dziękuje za każdą pomoc :)

Tymczasowy link do szablonu (sklepu) : http://skroc.pl/ad3f1 (Sklep przenoszę obecnie na inną domenę i ewentualne małe poprawki robię tutaj)

Screenshot z problemem : 

07700509531110370207.png

Link to comment
Share on other sites

w każdym z modułów jest plik .tpl

to on odpowiada za wyświetlanie sie produktów

 

trzeba usunąć modfyfikator |truncate ze zmiennych zawierających opis

dla przykładu:

 

homefeatured.tpl (polecane)

 

{$product.description_short|strip_tags|truncate:65:'...'}

Link to comment
Share on other sites

w każdym z modułów jest plik .tpl

to on odpowiada za wyświetlanie sie produktów

 

trzeba usunąć modfyfikator |truncate ze zmiennych zawierających opis

dla przykładu:

 

homefeatured.tpl (polecane)

 

{$product.description_short|strip_tags|truncate:65:'...'}

 

Dzieki za odpowiedź.

Po usunięciu fragmentu kodu :  "truncate:65'...'" strona się w ogóle nie ładuje. Zwiększyłem truncate do 80 i już trochę więcej pokazuje chociaż cały czas nie równo :)

 

 

A co do tego problemu z "Produktami ostatnio przeglądanymi". To edytowałem blockviewed.css i tam chciałem aby zdjęcie miało jakiś margines (nie stykało się z blokiem) ale gdy zwiększam padding chociaż o 1px to od razu nazwa produktu i opis przeskakują mi na dół. Da się to jakoś naprawić ? :)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź.

Po usunięciu fragmentu kodu :  "truncate:65'...'" strona się w ogóle nie ładuje. Zwiększyłem truncate do 80 i już trochę więcej pokazuje chociaż cały czas nie równo :)

 

A co do tego problemu z "Produktami ostatnio przeglądanymi". To edytowałem blockviewed.css i tam chciałem aby zdjęcie miało jakiś margines (nie stykało się z blokiem) ale gdy zwiększam padding chociaż o 1px to od razu nazwa produktu i opis przeskakują mi na dół. Da się to jakoś naprawić ? :)

 

oprócz truncate musisz usunąć | które pozostało na samym końcu ;)

 

{$product.description_short|strip_tags|truncate:65:'...'}

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok dałem sobie radę dzięki :) A mógłby kolega jeszcze napisać czy da się coś zrobić z tym ostatnio przeglądane ? Siedzę nad tym i siedzę, dodaje marginesy to do zdjęcia, to do opisu i zawsze opis spada pod zdjęcie. 

Chciałbym aby zdjęcie 2px od krawędzi bloku a obok niego nazwa i niżej krótki opis.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie szukać poszerzenia kolumny ? :) 

 

Global.css ? Ewentualnie jakby kolega mógł podać która to linia :)

 

parametr width w:

#viewed-products_block_left .text_desc {
float: left;
margin-left: 10px;
width: 130px;
}

w pliku /modules/blockviewed/blockviewed.css

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ja może podłączę się pod dyskusję. Chciałbym usunąć opisy z bloku "polecane produkty" tak by zostało tylko zdjęcie i nazwa produktu. Mógłbym prosić o wskazówkę, który fragment kodu należy usunąć? W panelu administracyjnym się tego nie doszukałem... Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...