Jump to content

Textul dispare dupa ce dai refresh la Pagina


kornfr333k

Recommended Posts

salutare, 

 

Am o mica problema cu site-ul dkbike.ro si nu imi pot da seama de la ce e. 

 

Navigarea pe site e ok, pana in momentul in care dai refresh la pagina. dupa ce ai dat refresh, mare parte din text dispare. Se manifesta pe orice pagina a site-ului si numai pe browser-ul Chrome. Pe celelalte browsere nu se manifesta asa..

 

Se mai manifesta cand accesezi site-ul din anumite link-uri externe.

 

Sunt facute multe modificari la template, din pacate nu foarte profi pentru ca nu sunt chiar as in domeniu. E posibil sa fi stricat ceva dar nu imi dau seama ce...

 

Ma poate ajuta cineva cu o parere?

 

Nu stiu ce detalii sa va ofer mai exact dar daca e nevoie sa imi spuneti.

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Hm,  foarte ciudat ce se intampla... ai putea sa mai incerci inca o data pe pagina unui produs? 

 

Ai mai jos si un link random pe site

 

http://dkbike.ro/aparatori-noroi/1837-aparatoare-cadru-polisport-mudfighter.html 

 

Am testat pe mai multe calculatoare, diferite locatii, acasa, munca, si la alti prieteni si tot asa face. Am atasat 2 imagini pentru referinta.

 

 

Chestia e ca se manifesta ca si cum chrome (sau vreun proces) nu ar putea trage textul din db. Daca incerc sa selectez ceva nu apare nimic (sa presupun ca ar fi ascuns sau vreun script mi-ar fi schimbat culorile).
 
Totusi, daca ma duc cu mouse-ul peste meniul de sus (contact sitemap) si peste produsele de pe prima pagina, apare textul si titlul produselor dar nu descrierea. In schimb, daca dau click dreapta pe pagina si selectez "inspect element" atunci totul revine la normal. 
 
M-am gandit initial ca ar fi baza de date incarcata (am vreo 2000 de produse) si am facut un pic curat, am curatat tabelele de statistici care aveau sute de mii de randuri, dar asta nu a schimbat nimic.
 
in mod normal pentru mine asta nu ar fi o problema, dar pentru eventuali clienti ar putea fi confuz daca acceseaza site-ul dintr-un link extern. Acum, nu toata lumea foloseste Chrome, dar, sunt curios ce are de se manifesta asa....

post-447464-0-36718400-1393916697_thumb.png

post-447464-0-33960900-1393916702_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Am urmatoarele setari:

 

cache sabloane: recompileaza doar daca fisierele au fost actualizate

cache: nu (daca activez se manifesta la fel)

 

la CCC am toate variantele setate pe original.

 

 

daca le schimb, nu se rezolva problema, doar ca la un moment dat imi genereaza o eroare  ce tinea de "smarty_template" doar ca nu am apucat sa notez despre ce e vorba. Apare destul de random.

 

Ceea ce ma nedumereste este faptul ca pe celelelalte browsere nu face asa...

Link to comment
Share on other sites

eu nu am chrome instalat, e prea anevoios pentru mine, incearca sa fie ca o femeie, stie ce vreau fara sa astepte sfarsitul :D

daca numai la anumite browsere face, vezi la templet ai ceva, incearca sa pui templat original sa vezi daca face acelasi lucru

daca da, atunci ei ceva necazuri mai in radacina

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...