Jump to content

[MEGOLDVA] Fizetési módok alapprobléma


wilbury

Recommended Posts

Tudom, százan százszor kérdeztek ezzel kapcsolatban, de nem találtam megfelelő választ a fórumokat böngészve.

 

Többféle szállító és fizetési modult próbálgattam ki, és most ott tartok, hogy mindet leszedve sem jelennek meg az alap fizetési módok. Értem ez alatt a check, bankwire, cashondelivery modulokat. Paypal modul megjelenik.

 

Admin "Modulok>Fizetés" menüben jól van látszólag beállítva, "Modulok>Pozíciók" is rendben.

 

Szívesen debugolnám az okát, ha van valakinek fogalma, mi zajlik a háttérben, hol tárolja a rendszer, hogy mik a lehetséges fizetési módok. Az order-payment.tpl önmagában nem segít rajtam. Honnan szippantja be a $HOOK_PAYMENT dolgokat. Maga a ps_hook_module táblában benne van jól mind a 4, szóval nemt'om...

 

PS 1.5.4

 

 

Edited by wilbury (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nem buta kérdés, mindig ezzel kell kezdeni, lépésről lépésre, csak így lehet módszeresen megoldani egy problémát :)

 

Egyébként: a válasz igen.

 

Közben kidebuggoltam, hogy a valahogy a 'hook' azért nem sikerül, mert az egyetlen aktív pénznem a HUF volt, ennek ellenére a kosár USD-ben számolt valamiért, így a pld. a csekk modul checkCurrency() függvénye false-szal tért vissza, így a hookPayment nem történt meg.

 

Végül a pénznemek rendbetétele után látszik mind a 4 fizetési mód.

 

Most jön az Univ Payment Modul vagy a Payments2Carrier tesztelése. Melyiket javasoljátok?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A Payments2Carrier a legegyszerűbb módja ,hogy bizonyos szállítókhoz csak bizonyos fizetési módok kerüljenek. Tök hasznos.

 

Azért soroltam fel ezeket, mert agyba-főbe dicsérték őket. Így a "mit akarsz megvalósítani?" nem tudok egzakt választ adni :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Közben kidebuggoltam, hogy a valahogy a 'hook' azért nem sikerül, mert az egyetlen aktív pénznem a HUF volt, ennek ellenére a kosár USD-ben számolt valamiért, így a pld. a csekk modul checkCurrency() függvénye false-szal tért vissza, így a hookPayment nem történt meg.

 

Ezt hogy sikerült kidebugolni? Egy webshopnál ugyan ezzel a jelenséggel szenvedtünk és az USD felvétele megoldotta a problémát.

Link to comment
Share on other sites

Hát 2 hónappal ezelőtt volt, nem tudom már, hogy debugoltam, jó eszközt erre én nem ismerek. Valszeg a hívási stacket néztem végig, és agyba-főbe kommenteltem az érintett függvényeket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...